Telegram’ın en son güncellemesi, fotoğrafları ve videoları bir spoiler filtresinin arkasına gizlemenizi sağlar


Ne bilmek istiyorsun

  • Telegram’ın son güncellemesi, yeni gizlilik özellikleri ve emoji paketleri sunuyor.
  • Mesajlaşma uygulaması ayrıca, ayrı bir genel profil fotoğrafı ayarlarken profil fotoğrafınızı yalnızca kişilerinize görünür kılmanın yeni yollarını da ekler.
  • Ayrıca medya ve belgeleri telefonunuzun depolama alanından otomatik olarak silebilir ve gerektiğinde yeniden indirebilirsiniz.
  • Ek olarak, Telegram diğer küçük özelliklerin yanı sıra yeni çizim ve metin araçları sunar.

Telegram, bir ton yeni özellik sunarak 2022’yi bir patlama ile tamamladı. (yeni sekmede açılır) eğlenceli yeni emojiler gibi küçük güncellemelerin yanı sıra geliştirilmiş çizim ve metin araçlarıyla birlikte uygulamadaki gizliliğinizi ve genel deneyiminizi geliştiren özellikler.

Telegram’ın sürekli genişleyen özellik paketine yapılan en dikkate değer yeni eklemelerden biri, WhatsApp gibi en iyi mesajlaşma uygulamalarının çoğunda bulamayacağınız gizli medyadır. Yeni özellik, aile üyeleri onlar için paketlenmiş hediyelerinizin bir resmini açarken heyecan uyandırmak istiyorsanız, bir fotoğrafı veya videoyu bir spoiler filtresinin arkasına gizlemenize olanak tanır. Tek bir dokunuş, alıcıların gizemli fotoğrafı ortaya çıkarmasını sağlar.

Telegram, bu spoiler biçimlendirmesini ilk olarak geçen yılın sonlarında, tam 2022 Yeni Yıl kutlaması zamanında, mesajlardaki metni gizlemenin bir yolu olarak tanıttı. En yeni özellik, hassas ortamları bulanıklaştırma filtresiyle gizlemek istediğinizde kullanışlı oluyor.

Telegram'da bulanık fotoğraf

(İmaj kredisi: Telegram)

Telegram’ın önbelleğe alınmış dosyalarının telefonunuzun belleğinden neredeyse tamamen silinmesini sağlamanın da yeni bir yolu var. En son güncelleme, önbelleğe alınmış medyayı özel sohbetlerden, gruplardan ve kanallardan otomatik olarak kaldırmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, sizin için önemli olan belirli konuşmalar için bir istisna yapabilirsiniz.