Motorola, yeni şarj cihazıyla kablosuz kablosuz şarj için menzili üçe katladı


Motorola, kablosuz kablosuz şarj çözümünü bu yıl CES’te sergiledi ve teknolojide bazı büyük yükseltmeler ve iyileştirmeler yaptı.


Motorola, kablosuz kablosuz şarj çözümünü bu yıl CES’te sergiledi ve teknolojide bazı büyük yükseltmeler ve iyileştirmeler yaptı. Artık aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor ve şarj edebileceği mesafe de üçe katlandı.


Motorola, Weibo’da bir video paylaştı (üzerinden XDA Geliştiricileri), yeni nesil kablosuz şarj çözümünü sergiliyor. Videoda aynı anda dört adede kadar cihazın şarj edilebildiğini ve 3 metre mesafeye kadar sorunsuz şarj edebildiğini görebilirsiniz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Demo ayrıca, yeni şarj cihazının cihaza ulaşıp onu bulabilmesini sağlamak için yeni modelin içine yerleştirilmiş 1.600 antene sahip olduğunu da söylüyor. Bu, şarj cihazının kendisinin neden önceki nesilden önemli ölçüde daha büyük olduğunu açıklıyor. Önceki nesilden bahsetmişken, sadece 1 metreye kadar şarj edebiliyorken, yeni nesil 3 metre mesafeye kadar şarj edebiliyordu. Yeni çözüm, bir engel olduğunda da cihazları şarj edebilir ve önceki tasarımlar kadar kolay kesintiye uğramaz. Ayrıca yeni şarj cihazı daha geniş bir alanı kapsayarak çalışabilir ve önündeki 100 derecelik koni içine yerleştirilmiş cihazları şarj edebilir.

Pek çok şirket, piyasaya çalışan bir ürünle “ilk” giren olmak için rekabet ediyor, ancak bunlar hâlâ tüketicilerin eline geçmeye hazır değil. Xiaomi ve Oppo çözümleri üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, teknolojileri aynı anda yalnızca bir cihazı şarj edebiliyordu ve bir şey cihazın sinyali almasını engellediğinde kolayca bağlantıyı kesebiliyordu. Oppo’nun çözümü yalnızca çok yakın mesafede çalışıyor ve telefon, şarj cihazından yalnızca birkaç santim uzağa yerleştirilebiliyor.

Anlamlı bir şey görmekten açıkça birkaç yıl uzaktayız ve Motorola bu nesille ilgili bir şeylerin peşinde olabilir. Şirket mesafeyi daha da iyileştirebilirse, bir şey veya birisi sinyali bloke ederse bağlantıyı kesmeyi zorlaştırabilirse, birinci nesil tüketiciye hazır bir ürün için iyi bir aday olabilir.

Motorola kenarı (2021)