PSVR 2 ekranının çözünürlüğü nedir?


Artık PlayStation VR2 nihayet çıktığına ve her an satın alınabileceğine göre, Sony’nin en yeni VR sisteminin sunduğu tüm küçük özelliklere ve donanım özelliklerine daha yakından bakıyoruz. Çözünürlük genellikle bir ekranın görsel kalitesinin çok önemli bir yönüdür, ancak VR kulaklıkları bir TV veya monitörden biraz daha karmaşıktır.

Bu nedenle, PSVR 2 (yeni sekmede açılır)‘in ekran çözünürlüğü, görüntüyü gözlerinize ulaştıran şeyin yalnızca bir parçasıdır. Çözünürlüğe, ekran tipine, lens tipine ve gözbebeklerinize bir yıldız görüntüsü sunmak için her şeyin nasıl bir araya geldiğine bakacağız.

PSVR 2 ekranının çözünürlüğü nedir?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sony PS VR2 lensler ve halo kayış.

(İmaj kredisi: Michael Hicks / Android Central)

Sony’nin PlayStation VR2’si en son OLED teknolojisine sahip ve HDR parlaklık seviyelerini ilk kez uygun fiyatlı VR kulaklıklara getiriyor. Ancak PSVR 2 yalnızca bir OLED paneli kullanmaz. Bunun yerine ekranı böler ve her bir göz için bir adet 2000 x 2040 çözünürlüklü OLED paneli sağlar.