Okurlarımız, Galaxy S22 Ultra’nın söylentilere konu olan özelliklerinden pek memnun değil


Ne bilmek istiyorsun

  • Okurlarımıza söylentilere konu olan Galaxy S22 Ultra konfigürasyonları hakkında ne düşündüklerini sorduk.
  • %50’den fazlası, Samsung’un S21 Ultra ile aynı (veya daha yüksek) RAM yapılandırmalarını korumasını tercih ettiğini söyledi.
  • %36’sı sorun olmadığını ancak bunu telafi etmek için daha fazla depolama alanı veya daha düşük bir fiyat istediğini söylüyor.

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğine iki haftadan az bir süre kaldı ve şirketin bir sonraki heyecan verici amiral gemisini piyasaya sürmesini bekliyoruz. Galaxy S22 serisi için, Galaxy Note serisinin yerini alacak S Pen’i öne çıkaran S22 Ultra da dahil olmak üzere bazı büyük değişiklikler bekliyoruz. Bununla birlikte, S22 Ultra teknik özelliklerinin geçen yılki Ultra’dan daha düşük RAM yapılandırmaları içereceğine dair söylentiler dolaşırken, okuyucularımıza Samsung’un hafızayı düşürmesinden rahatsız olup olmayacaklarını sorduk.

1100’den fazla oy arasından %54’ü Samsung’un RAM yapılandırmalarını geçen yılki gibi tutmasını veya artırmasını tercih edeceklerini söyledi. Ek olarak, %36’sı 8 GB temel RAM’in iyi olduğunu, ancak Samsung’un telefonun maliyetini düşürerek veya en azından temel depolamayı artırarak eski sürüm düşürmeyi dengelemesi gerektiğini söylüyor. Sadece %8’i söylentilere göre temel RAM’de sorun olmadığını söylüyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra RAM Anket Yanıtları

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Bir okuyucu, Steelatx, Samsung’un son amiral gemileriyle yaptığı tavizler göz önüne alındığında pek mutlu değil:

Ekran çözünürlüğündeki düşüş, SD kart olmaması, RAM’in azalması ve mobil ödemelerdeki değişiklik nedeniyle s21’i almadım. Görünüşe göre S22’nin (temel) bu yinelemesi benzer veya daha riskli olacak. Ancak, Android 12’nin daha iyi bellek yönetimine sahip daha verimli bir işletim sistemi olduğunu düşünmem gerekiyor. Bu RAM’i kesmek için bir sebep olabilir mi? İşletim sistemi artık onu kullanmadığı için mi? Azalan getiriler kanunu, değil mi? 8 konser optimum performans gösteriyorsa, neden 12 veya 16’ya ihtiyacımız var? Artan maliyet, karşı karşıya kalacağımız tek şey. Çaresizce yeni bir telefona ihtiyacım var, s20s pilim bitti ama ne düşüneceğimden pek emin değilim. Küçük bir telefona ihtiyacım var ve s20 bile çok büyük 🙁

Başka bir okuyucu, Samsung’un S22 Ultra’yı daha hızlı RAM ile piyasaya sürebileceğini ve bunun daha az olmasına rağmen daha iyi hale getirebileceğini iddia ediyor:

Galaxy S22 Ultra Ram Facebook Yanıtı

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Diğerleri 8GB’ın yeterli olduğu konusunda hemfikir, ancak yine de Samsung’un diğer özellikleri kaldırarak telefonlarından çok fazla taviz verdiğini düşünüyor:

Daha fazla gör