iPhone’unuzda ilaç hatırlatıcıları nasıl kurulur?


iPhone’unuzdaki yeni Sağlık uygulaması özelliğini kullanarak ilaçlarınızı takip edin.


İlaç uyumu, kronik sağlık durumlarının yönetilmesinde ve genel sağlığın sağlanmasında çok önemli bir faktör olabilir. Bununla birlikte, özellikle yoğun bir programınız veya yönetmeniz gereken birden fazla reçeteniz varsa, ilaçlarınızı almayı unutmanız kolay olabilir. Neyse ki, iPhone’larda artık doğru yolda kalmanıza ve ilaçlarınızı reçete edildiği şekilde aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olan yerleşik bir çözüm var.


Apple, iOS 16’nın piyasaya sürülmesiyle Sağlık uygulamasına İlaçlar adlı yeni bir özellik ekledi. İlaçlar özelliği ile kullanıcılar ilaçlarını günlüğe kaydedebilir ve planlayabilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir ve ilaç listelerini sevdikleriyle veya sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla paylaşabilir. Bu makalede, Sağlık uygulamasını kullanarak iPhone’unuzda ilaç hatırlatıcıları ayarlamak için gerekli adımları göstereceğiz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Not: Apple, İlaçlar özelliğinin ilaçları yönetmek için yararlı bir araç olabilse de, “ilaç programınızı güvenli bir şekilde yönetmeniz için yalnızca bir araç olduğunu” söylüyor. En iyi şekilde çalışan bir plan oluşturmak için lütfen doktorunuza, eczacınıza, aile üyelerinize ve bakıcılarınıza danışın. senin için.”

iPhone’un pili mi zayıf? iPhone’unuzun pil şarjını kolayca uzatmak için bunu yapın


Bilmeniz gereken şeyler

 • Sağlık uygulamasındaki ilaç izleme özelliğini kullanmak için iOS 16 veya üstünü çalıştıran bir iPhone’a ihtiyacınız olacak.
 • Şu anda, iPhone’lardaki Sağlık uygulamasını kullanarak ilaçları tarama özelliği şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunulmaktadır.

Sağlık uygulamasını kullanarak iOS 16 çalıştıran iPhone’da İlaçları Takip Etme

 • Sağlık iPhone’unuzdaki uygulama.
 • seçin Araştır alttan sekmesini seçin ve ardından ilaçlar.
 • Musluk İlaç Ekle.

 • Bir sonraki ekranda ilacı eklemek için kameranızı kullanın veya manuel olarak yazın.
 • Şimdi ilaç türünü (tablet, kapsül, krem ​​vb.) seçin ve ardından simgesine dokunun. Sonraki.
 • Şimdi ilacın gücünü ekleyin. İsteğe bağlı olarak şunları yapabilirsiniz: Atlamak bu adım.
 • Sonraki ekranda ilaç sıklığını (düzenli aralıklar, haftanın belirli günleri veya gerektiği gibi) seçin, başlangıç ​​tarihini girin ve her ilaç için süre ve dozları belirtin.

 • Hatta şeklini seçerek ve renk ekleyerek ilaç hatırlatıcısının simgesini özelleştirebilirsiniz.
 • Girilen ayrıntıları gözden geçirin ve öğesine dokunun. Tamamlamak.
 • İlaç hatırlatıcılarının başarıyla ayarlandığından emin olmak için şu adrese gidin: İlaçlar → Seçenekler → Doz Hatırlatıcıları → Aç.

Bir Apple Watch’unuz varsa (watchOS 9 veya sonraki sürümleri çalıştıran), Sağlık uygulaması akıllı saatinize de hatırlatıcılar gönderir. İlacı doğrudan Apple Watch’ta alındığı şekliyle kaydedebilirsiniz. Ek olarak, dozunuzu takip etmek için bir İlaç Kilit Ekranı widget’ı ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, iPhone’unuzda ilaç hatırlatıcıları ayarlamak, sağlığınızı yönetmenize ve ilaçlarınızı reçete edildiği şekilde aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olacak yararlı bir araç olabilir. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın. Sizden haber almak isteriz!

Bu harika Apple iPhone’lara göz atın!

 • PBI iPhone 14 Geceyarısı

  Apple iPhone 14

  iPhone 14, üst düzey bir performans, harika kameralar ve bir günlük kullanımınızı kolaylıkla sürdürecek pil ömrü istiyorsanız, seçeceğiniz akıllı telefon olarak pazara katılıyor.

 • PBI-iPhone-14-Pro-Gold-1

  iPhone 14 Pro

  iPhone 14 Pro, markanın en yeni premium akıllı telefonudur. Yeni bir hap şeklindeki ‘Dynamic Island’ çentiği, 48MP birincil kamera sensörleri, A16 Bionic yonga seti ve çok daha fazlasını içerir.

 • PBI-iPhone-14-Derin-Mor-1

  iPhone 14 Pro Maks

  iPhone 14 Pro, markanın en yeni geniş ekranlı birinci sınıf akıllı telefonudur. Yeni bir hap şeklindeki ‘Dynamic Island’ çentiği, 48MP birincil kamera sensörleri, A16 Bionic yonga seti ve çok daha fazlasını içerir.