Firefox’u Chromebook’larda kullanabilir misiniz?


Firefox’u Chromebook’larda kullanabilir misiniz?

En iyi cevap: Evet. Firefox web tarayıcısı bir Chromebook’ta kullanılabilir, ancak tüm eklenen özelliklerle tam masaüstü sürümünü yüklemek için biraz geçici çözüm gerektirir. Firefox ayrıca yalnızca ChromeOS 8.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran Chromebook’larla uyumludur. Ancak Firefox’u Chromebook’unuzda alternatif bir tarayıcı olarak çalıştırmanız gerçekten mümkün.

Firefox’u neden bir Chromebook’a yüklemek isteyesiniz?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Chromebook’lar, Chrome tarayıcı da dahil olmak üzere Google’ın yerleşik özellikleri ve işlevleriyle birlikte gelir. Ancak bazıları, kişisel verilerinizin reklam ve sosyal izleyiciler tarafından ifşa edilmemesi için Gelişmiş İzleme Koruması (ETP) gibi avantajlar için Firefox tarayıcısını tercih edebilir. Ancak Firefox kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından desteklendiğinden, bazı kullanıcılar onu yalnızca sosyal ve ekonomik nedenlerle kullanmayı tercih edebilir.

Firefox, web sitelerinin Android’de HTTPS moduna son geçişi gibi her zaman yeni özellikler de ekliyor.

Bir Chromebook’ta Firefox’u nasıl edinebilirsiniz?