YouTube’un yeni özelliği, canlı yayın sorularını ele almayı daha az baş ağrısı haline getiriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • YouTube, içerik oluşturucular için yeni bir canlı Soru-Cevap özelliğine sahiptir.
  • Canlı sohbet sırasında bir soruyu sabitlemelerine olanak tanır, böylece sohbetteki herkes neye yanıt verdiklerini bilir.
  • Yeni özellik, içerik oluşturucuların topluluklarını oluşturmalarına ve canlı yayınları daha etkileşimli hale getirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

YouTube, içerik oluşturucuların canlı yayın sırasında konuyla ilgili bir soruyu öne çıkarmasına ve yanıtlamasına olanak tanıyan yeni bir özellikle, dağınık canlı sohbetlerini düzeltiyor. Hizmete göre, yeni canlı Soru-Cevap aracı, canlı yayınları daha etkileşimli ve düzenli hale getirmeyi amaçlıyor.

Bir topluluk gönderisinde (yeni sekmede açılır), bir YouTube temsilcisi, yeni özelliğin içerik oluşturucuların “yayınlarınız ve İlk Gösterimleriniz sırasında canlı sohbette Soru-Cevap oturumlarını doğrudan Canlı Denetim Odasından yönetmesine” olanak tanıyacağını duyurdu. Başka bir deyişle, içerik oluşturucular canlı yayın sırasında cevaplamak istedikleri soruları sabitleyebilir ve izleyiciler geç katılsalar bile tartışılan konuyu takip edebilir.