Samsung’un Galaxy S22, S21, S20 ve katlanabilir cihazları One UI 5.1 güncellemesini alıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung kısa süre önce yerleşik One UI 5.1 ile Galaxy S23 serisini piyasaya sürdü.
  • Güncelleme şimdi Avrupa genelindeki birimlerden başlayarak eski amiral gemisi modellerine yayılıyor.
  • Güncelleme, Galeri, Bixby, çoklu görev ve daha fazlasına yönelik bir dizi geliştirmeyle birlikte gelir.

Geçen yıl Galaxy cihazlarının çoğuna One UI 5’in başarılı bir şekilde sunulmasının ardından Samsung, Pazartesi gününden itibaren birinci sınıf akıllı telefonlarının çoğuna bir sonraki büyük özellik güncellemesini sunmaya başladı bile. One UI 5.1, Galaxy S23 serisinde yer alan artımlı bir güncellemedir, ancak kullanıcıları heyecanlandırması gereken bir dizi özellikle birlikte gelir.

Birden fazla rapor, XDA Developers tarafından belirtildiği gibi, Samsung’un Galaxy S22, S21 ve S20 serileri de dahil olmak üzere amiral gemisi Galaxy cihazlarına One UI 5.1 güncellemesini yayma çılgınlığı içinde olduğunu gösteriyor. Güncelleme sunumu, önceki modellerin yanı sıra Samsung’un en yeni katlanabilir telefonları tarafından da alındı.

Bahsedildiği gibi, One UI 5.1, Android 13 tabanlı One UI 5’in artımlı bir güncellemesidir. Yeni yineleme, yeni Galeri özelliklerinin yanında üretkenlik ve performans geliştirmeleri getiriyor.

Galaxy S22 Ultra'daki One UI 5.1 güncellemesinin ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Robbie-35 / Samsung Topluluğu)

Örneğin, kullanıcılar yeni “Efektler” düğmesiyle özçekimlerinin rengini ve tonunu hızla değiştirebiliyor. One UI 5.1, kamera uygulamasına Expert RAW modunu da getirerek, çektikleri görüntülerin kontrolünü ele geçirmek isteyenlerin erişimini kolaylaştırıyor.