Hangisini satın almalısınız?


Apple M1 serisi silikon 2020’nin piyasaya sürülmesinden bu yana Apple, Mac serisinin tüm portföyünde birçok iyileştirme ve yükseltme yaptı. Mac Pro hariç tüm Apple Mac bilgisayarlarda artık M serisi çip bulunuyor. Yeni bilgisayarlar her zamankinden daha iyi ve daha güçlü ve en ucuz makineler bile içeriği parçalayıcı hızlarda işleyebiliyor.


Yeni bir Mac, iMac veya MacBook bilgisayar için pazardaysanız doğru yere geldiniz. İşte Apple M serisi silikon donanımlı cihazların çoğu da dahil olmak üzere paranın 2023’te satın alabileceği en iyi Mac bilgisayarlar. Farklı Apple M2 yongaları arasındaki farklardan emin değil misiniz? Bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için karşılaştırmamıza göz atın!

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU

Bunlar 2023’teki en iyi MacBook aksesuarları


Öğrenciler için en iyi MacBook: MacBook Air, M1

Apple M1 MacBook Air incelemesi 01

M1 çipi ile donatılmış Apple MacBook Air, şüphesiz çoğu insan için en iyi Apple dizüstü bilgisayardır ve öğrenciler için en iyi makinedir. M1’li MacBook Air, 8 çekirdekli CPU, 7 çekirdekli GPU, 8GB RAM ve 256GB SSD’ye sahip M1 çipini barındıran öğrenciler için sadece 899 $ ‘dan başlıyor. Makine 16 GB’a kadar RAM ve 2 TB depolama alanı ile yapılandırılabilir.

MacBook, çoğu insanın ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Güzel bir 13,3 inç Retina ekranla M1 çipin gücü, video düzenleme, çoklu görev yürütme ve çalışma gibi bazı zorlu görevlerin bile üstesinden gelebilir. Sadece 2,8 pound (1,29 kg) ağırlığındadır. Taşınabilir, ince, hafiftir ve herhangi bir sırt çantasına kolayca sığabilir.

Dizüstü bilgisayar, küçük form faktörüne rağmen tek bir şarjla sonsuza dek dayanabilir. Apple, web’de 15 saat gezinme süresinden bahsediyor ve çoğu öğrenci şarj cihazı taşımadan derslerine gidebiliyor. Web’e zahmetsizce göz atabilir ve aynı zamanda geniş ve renkli ekranı sayesinde mükemmel bir ev eğlence cihazıdır. Tüm temelleri ortaya çıkaran uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız, M1’li MacBook Air 2023’te hala mükemmel bir seçimdir.

Altın 2020 M1 MacBook Air

Apple MacBook Air

Apple’ın 2020 MacBook Air’i hala Cupertino’nun en iyi dizüstü bilgisayarlarından biri. Bir M1 çip, 13.3 inç Retina Ekran, tüm gün pil ömrü ve diğer harika özelliklere sahiptir.

İkinci: MacBook Air, M2

Apple MacBook Air 2022 M2

M2 çipli MacBook Air, “çoğu insan için en iyi dizüstü bilgisayar” olmak için yakın bir rakiptir, ancak daha yüksek fiyat etiketi onu bu listeden hariç tutar. MacBook Air M2’nin bunun için çok şey var ve zaten mükemmel olan M1 modelinde gelişiyor. Daha da büyük bir 13,6 inç Liquid Retina ekran ve daha güçlü M2 çip ile donatılmış olan bu model, mevcut nesil 14 ve 16 inç MacBook Pro serileriyle aynı tasarım diline sahip.

M2 varyantı 1.199,00 $ ‘dan başlıyor ve dört renkte mevcut. Bu fiyat için 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 8GB RAM ve 256GB SSD alıyorsunuz. Daha fazla harcama yapmaya istekliyseniz, 1.499,99 dolarlık model size aynı 8 çekirdekli CPU, 10 çekirdekli GPU, 8GB RAM ve 512GB SSD’yi alacaktır. M1’li MacBook Air’den biraz daha yüksektir ve özellikle yalnızca web’de gezinmeyi, hafif düzenleme yapmayı planlıyorsanız ve en sevdiğiniz uygulamalardan bazılarını kullanarak çoklu görev yapmak istiyorsanız, ekstra paranın harcamaya değer olup olmadığı sorgulanabilir.

Bir üniversite öğrencisiyseniz, paranızdan tasarruf etmeniz ve M1 ile MacBook Air’e bağlı kalmanız muhtemelen en iyisidir; Ancak, animasyonla ilgileniyorsanız ve fotoğrafları ve videoları düzenlemek istiyorsanız, 14 inç MacBook Pro’yu düşünmeye değer olabilir. Daha da fazla güce sahiptir ve ona attığınız her şeyi başarmanıza izin verir.

MacBook Air M2 2022

MacBook Air M2

Gücünü M2 Apple Silicon ile güçlendiren en yeni MacBook Air, M1 serisi çiplerden bile daha iyi performans sunuyor. Yeni MacBook Pro modellerine benzer yepyeni bir tasarım, hızlı dahili bellek, mükemmel pil ömrü ve çoklu görev, düzenleme ve hareket halindeyken çalışmak için ihtiyacınız olan tüm performansı sağlayan bir Apple M2 yonga seti ile birlikte geliyor.

Çoğu insan için en iyi Mac: Mac mini

Mac mini M2 Tasarımı

Fare, klavye ve monitör de dahil olmak üzere kendi çevre birimlerinize zaten yoğun bir şekilde yatırım yaptıysanız, bir Mac mini ile daha iyi durumda olabilirsiniz. Masaüstü deneyimi, özel çevre birimleri ve aksesuarlar isteyenler için mükemmeldir. Mac mini aynı zamanda bütçe dostudur, çünkü yalnızca bilgisayarın kendisini ve güç kablosunu içerir.

Kısa süre önce tanıtılan Mac mini M2 serisi, 599 $ gibi düşük bir fiyattan başlıyor ve bu da size 8 çekirdekli CPU ve 10 çekirdekli GPU’ya sahip standart M2 yongasını sunuyor. Ayrıca 8GB birleşik bellek ile birlikte gelir,d 256 GB SSD. Kullanıcılar ayrıca cihazı M2 Pro yongası, 32 GB’a kadar birleşik bellek ve 8 TB’a kadar depolama alanı ile yapılandırabilir. Yeni Mac mini masaüstü bilgisayarlar, ister profesyonel ister gündelik olsun, her türlü iş için idealdir.

Çoklu görevlerde mükemmeldir ve bazı fotoğraf, ses, video düzenleme ve hatta bazı oyunları yan tarafta işleyebilir. Ek olarak, Mac mini, Thunderbolt üzerinden 6K çözünürlüğe kadar bir ekranı desteklerken, M2 Pro destekli aygıt 6K çözünürlüğe kadar üç ekrana kadar çalışabilir. Kullanım durumunuza bağlı olarak, bu bir bütçe cihazı veya verimli bir güç merkezi, ekstra güç isteyenler için ideal bir seçim olabilir.

Ekstra parayı kendi çevre birimlerinize harcamak istemiyorsanız, M1 çipli MacBook Air’i veya M2’li MacBook Air’i öneririz. Her iki cihaz da güzel bir ekrana sahiptir ve mükemmel bir klavye ve mousepad ile başlamanıza yardımcı olacak temel bağlantı noktaları ile birlikte gelir.

 • M2 PBI özellikli Mac mini

  M2 özellikli Mac mini

  Mac mini’nin bu varyantı, dört yüksek performanslı ve dört yüksek verimli çekirdeğe sahip 8 çekirdekli bir CPU olan M2 yonga setine sahiptir. Ayrıca 10 çekirdekli GPU, 100 GB/sn bant genişliğine sahip 24 GB’a kadar RAM ve 16 çekirdekli Neural Engine özelliklerine sahiptir.

 • M2 Pro PBI yüklü Mac mini

  M2 Pro yüklü Mac mini

  Mac mini’nin bu varyantı, sekiz yüksek performanslı ve dört yüksek verimli çekirdeğe sahip 12 çekirdeğe kadar CPU’ya sahip M2 Pro yonga seti ile birlikte geliyor. Ayrıca 19 çekirdekli GPU, 200 GB/sn bant genişliğine sahip 32 GB’a kadar RAM ve 16 çekirdekli Neural Engine özelliklerine sahiptir.

En iyi iMac: iMac 24 inç

elma imac başlığı

Apple şu anda serisinde yalnızca tek bir iMac bilgisayar, 24 inçlik model sunuyor. Makine 24 inç, 4.5K Retina ekranla donatılmıştır ve bugüne kadarki en renkli Mac cihazıdır. Standart model 1.299 dolardan itibaren mevcuttur ve Mavi, Yeşil, Pembe ve Gümüş renklerinde mevcuttur. Daha yüksek özellikli modeller 1.499 $ ve 1.699 $ ‘dan başlar ve Mavi, Yeşil, Pembe, Gümüş, Sarı, Turuncu ve Mor varyantlarında gelir.

Her iki versiyon da Apple M1 yongalarıyla donatılmıştır ve standart model 1 TB’a kadar depolama alanına sahipken, daha yüksek model 2 TB’a kadar depolama alanına sahiptir. Her iki varyanttaki bellek varsayılan olarak 8 GB’tır ve 16 GB’a kadar yapılandırılabilir. Bu makineler, Mac’i evden deneyimlemek isteyen çoğu kullanıcı için mükemmeldir ve 2023’teki en güçlü Apple hepsi bir arada masaüstü cihazlarından biridir. Ek olarak, bu cihazlar ayrıca Apple Magic Keyboard ve Magic Mouse ile birlikte gelir ve çalışma, hafif düzenleme ve gündelik kullanım için mükemmeldir.

Apple iMac (2021)

Yeni Mac’inizde çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelen yeni 24 inç iMac’i elinize alın. M1 destekli en yeni iMac, Magic Keyboard ile renk uyumlu Magic Mouse ve daha fazlasını içerir.

En iyi çalışma gücü: 14.2 inç MacBook Pro, M2 serisi

LI Apple MacBook Pro 16 ve 16 2023 M2 saniye

M2 serisi çiplere sahip 14,2 inç MacBook Pro, hareket halindeyken en iyi iş gücü makinelerinden biridir. Büyük bir 14.2 inç Liquid Retina XDR ekran ile donatılmıştır ve M2 Pro ve M2 Max yongaları tarafından desteklenmektedir. 12 çekirdeğe kadar CPU, 38 çekirdekli GPU, 96 GB SSD ve 8 TB depolama alanına sahiptir. M2 Pro modeli 1.999,00 $ ‘dan başlıyor ve hareket halindeyken içerik düzenlemek, oluşturmak ve tüketmek için mükemmeldir.

Apple MacBook Pro M1 Max vs MacBook Pro M2 Max: Yükseltmeli misiniz?

Profesyoneller ve ileri düzey kullanıcılar için en iyi dizüstü bilgisayardır ve hayal edebileceğiniz her şey için mükemmeldir. Uzun ömürlü bir bataryaya, güzel bir ekrana, sıkışmayan bir klavyeye ve diğer tüm dizüstü bilgisayarları sudan çıkaran bir hoparlöre sahiptir. Grafik tasarımcılar ve zorlu görevleri yerine getirmesi gereken öğrenciler, küçük form faktörünü takdir edeceklerdir.

Yeni M2 serisi çipler, M1 serisi dizüstü bilgisayarlardan bile daha fazla performans avantajı sağlar, ancak bir pazarlık peşindeyseniz, 2021 modellerini belirli perakendecilerde indirimli fiyatlarla yakalayabilirsiniz.

PBI 14.2 inç macbook pro 2023 m2 pro max

14.2 inç MacBook Pro (2023)

En yeni 14.2 inç MacBook Pro (2023), yeni M2 Pro veya M2 Max destekli yongalarla birlikte gelir. Makine, 12 çekirdeğe kadar CPU, 38 çekirdeğe kadar GPU, 96G’ye kadar birleşik bellek ve 8 TB depolama alanına sahiptir. 2023’te piyasadaki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biri ve profesyoneller ve ileri düzey kullanıcılar için en iyi cihazlardan biri.

Profesyoneller için En İyi Mac: Mac Studio

Mac Stüdyo

Apple Mac Studio, Mac mini’nin daha büyük bir sürümüne benziyor. Benzer bir form faktörüne sahiptir, ancak içindeki güç çoğu insanın hayal edebileceğinden daha fazlasını gizler. Adından da anlaşılacağı gibi, bu profesyoneller için, düzenleme, grafik tasarımı, nesneleri oluşturma ve daha fazlası gibi en zorlu ve zorlu görevlerle başa çıkabilecek bir teçhizata ihtiyaç duyanlar içindir. Mac Studio, genel kullanıcılar için tasarlanmamıştır, ancak bir M1 Max yongası ile 1.999,00 dolarlık bir seçenek mevcuttur.

Teknik özelliklerden bahsetmişken, Mac Studio M1 Max ve M1 Ultra yongaları ile kullanılabilir. M1 Ultra modeli, size 20 çekirdekli CPU, 48 çekirdekli GPU, 64GB birleşik bellek ve 1TB SSD sağlayan 3.999,00 $ ‘lık ağır bir fiyat etiketinden başlar. Cihaz 128 GB’a kadar RAM ve 8 TB’a kadar depolama alanı ile yapılandırılabilir.

macOS çalıştıran en güçlü cihazlardan birini arıyorsanız, Mac Studio ihtiyacınız olan tüm performansa sahiptir. Çoğu profesyonel kullanım örneği için yeterli güce sahiptir. Çok sayıda 3B animasyon ve 8K çekimi düzenlediğinizi varsayalım. Bu durumda, özellikle genellikle evden çalışıyorsanız ve işinizi yapmak için tüm çevre birimlerine ve üst düzey monitörlere sahipseniz, mükemmel bir seçim olabilir.

Apple Mac Stüdyo

Mac Stüdyo

Apple’ın Mac Studio’su, atmak isteyebileceğiniz her şeyi üstlenecek son derece kompakt bir güç merkezidir. Bir Apple M1 Max veya bir M1 Ultra çip ile birlikte geliyor ve bu da onu piyasadaki en güçlü Mac’lerden biri haline getiriyor.

İkinci: 16.2 inç MacBook Pro, M2 serisi

LI Apple MacBook Pro 16 ve 16 2023 M2

16.2 inç MacBook Pro, 17 Ocak 2023’te yeni 14.2 inç MacBook Pro ile birlikte tanıtıldı. Yeni ikinci nesil M2 serisi Pro ve Max yongalarıyla birlikte geliyor ve Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü tüm yeni gelişmelerden yararlanıyorlar.

16 inç MacBook Pro, geliştiriciler ve genellikle güzel, geniş ekranlı, mükemmel klavyeli, dizüstü bilgisayarda bulunan en iyi mouspad’e ve her şeyin üstesinden gelebilecek bir çipe sahip taşınabilir bir aygıta ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar için mükemmeldir. MacBook Pro mükemmel bir makinedir ve şimdi 2021 MacBook Pro serisine kıyasla% 20’lik bir performans artışı ile birlikte gelir ve 22 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. Ham güçten nasıl yararlanacağınızı bildiğinizi varsayarsak, biraz para harcamanız gerekecektir.

16.2 inç MacBook Pro, 2.499,00 $ ‘dan başlıyor ve bu da size 12 çekirdekli CPU, 19 çekirdekli GPU, 16GB RAM ve 512GB SSD ile M2 Pro yongasını getiriyor. M2 Max yongasına sahip üst düzey model, aynı 12 çekirdekli CPU, 38 çekirdekli GPU, 32GB RAM ve 1TB SSD’ye sahiptir. Bunların hepsi daha fazla bellek ve depolama ile yapılandırılabilir ve hepsinde üç Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir SD kart yuvası ve bir kulaklık jakı bulunur.

PBI 16.2 inç macbook pro 2023 m2 pro max

16.2 inç MacBook Pro (2023)

En yeni 16.2 inç MacBook Pro (2023), yeni M2 Pro veya M2 Max destekli yongalarla donatılmıştır. 12 çekirdeğe kadar CPU, 38 çekirdeğe kadar GPU, 96G’ye kadar birleşik bellek ve 8 TB depolama alanı ile yapılandırılabilir. Taşınabilir ve son derece güçlüdür, grafik yoğun görevleri ve çoklu görevleri başka hiçbir cihazda olmadığı gibi yerine getirebilir.

13 inç MacBook Pro, M2’den kaçınmak için üç neden

Apple MacBook Pro 13 2022 M2

13 inç MacBook Pro, çok uzun zaman önce yenilenmedi ve kağıt üzerinde harika bir cihaz gibi görünüyor. Yeni Apple M2 silikon ile donatılmış ve zorlu ihtiyaçları karşılamak için bol miktarda güç var. Ancak, özellikle MacBook Air M1 ve M2 daha düşük fiyatlı olduğunda, bunu önermek için iyi bir neden bulamıyoruz.

13 inç MacBook Pro’ya karşı ilk sebep tasarım. İyi görünmediği için değil, Apple’ın iyi görünmesini sağlama zahmetine bile giremediği ve altı yıldan daha eski bir tasarımı yeniden kullandığı gerçeği. Tabii ki, görünüş her şey değildir, ancak 1.299,00 $ harcadığınızda, ince çerçeveler ve en son teknoloji ile modern bir görünüm beklersiniz.

İkinci sebep basittir. MacBook Air M1 ve M2’nin her ikisi de daha ucuz ve muhtemelen çoğu insan için para için daha iyi bir patlama. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, M1 çipli MacBook Air’i öneriyoruz ve yeni tasarımı istiyorsanız, 2022 yenilemesi, MacBook Pro’dan 100 $ daha düşük bir fiyata M2 çipi sayesinde daha da iyi bir iş çıkaracak.

Üçüncü seçenek biraz zor. M2 destekli MacBook Air zaten son derece güçlü bir makinedir ve profesyonel yazılımlara ve grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı görevlere güvenmedikleri sürece kullanıcıların çoğunluğunun daha fazla güçten nasıl yararlanabileceğini göremiyoruz. İkincisine düşerseniz, 14 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar sadece daha güçlü değil, aynı zamanda daha iyi soğutmaya, daha fazla bağlantı noktasına ve gösterişli yeni bir tasarıma sahiptir. Bugün piyasadaki en iyi bilgisayarlardan bazıları. Aradığınız şey ham güçse, hepsi bu kadar.

Mac dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için en iyi Apple aksesuarları

 • AirPods 2. Nesil PBI PNG

  Apple AirPods 2. Gen

  Uzamsal Ses veya Kayıpsız ses sunmamasına rağmen, bu AirPod’lar hala Apple cihazınız için satın alabileceğiniz en iyiler arasındadır. AirPods 2nd Gen iCloud eşzamanlama, kulak içi algılama, “Hey Siri”, hızlı eşleme ve daha fazlasına sahiptir. Bu fiyat için, kesinlikle iPhone’unuz için satın alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri.

 • Apple AirPods 3

  Apple AirPods 3

  AirPods 3, Apple’ın en yeni nesil kablosuz kulaklıklarıdır. Uzamsal Ses, Uyarlanabilir EQ’yu destekler ve müzik dinlerken, film izlerken veya arama yaparken kulaklıkları kolayca kontrol etmenizi sağlayan kuvvet sensörlerine sahiptir. Kulaklıklar tere ve suya dayanıklıdır ve tek bir şarjla 6 saate kadar veya MagSafe şarj kutusu tarafından sağlanan 30 saate kadar dayanabilir.

 • PBI Apple AirPods Pro 2. Nesil

  Apple AirPods Pro (2. nesil)

  İkinci nesil AirPods Pro, giyilebilir cihazı kazananımız Sony WF-1000XM4’e çok yaklaştırıyor. Her ikisini de kullandıktan sonra, AirPod’ların artık ses performansı açısından Sony WF-1000XM4 ile daha karşılaştırılabilir olduğunu söyleyebilirim. Gürültü Önleme de harika! Bunlar artık Sony’nin gerisinde kalmıyor ve yakın bir ilk. Ve her zaman olduğu gibi, bir iPhone’u kavgaya atın ve bu kulaklıklarla sunulan entegrasyon onu tamamen farklı bir top oyunu haline getiriyor.

 • Apple AirPods Max

  Apple AirPods Max

  Apple AirPods Max, her kulaklıktaki Apple H1 çipinden güç alıyor ve gürültüyü iptal etmek için sekiz mikrofon içeriyor. Apple kullanıcıları için en iyi kablosuz kulaklıklardan biridir ve tek bir şarjla 20 saate kadar dayanabilir.

 • PBI Apple Stüdyo Ekran

  Apple Stüdyo Ekranı

  Apple Studio Display muhtemelen çoğu insan için genel bir özelliktir, ancak fiyatı profesyoneller ve olağanüstü yapı kalitesini, mükemmel doğruluğu ve Apple ürünleriyle mükemmel uyumluluğu takdir edenler için haklı olabilir.

 • Apple Magic Mouse 2 (Sihirli Fare) 2

  Apple’ın Magic Mouse’u, çoğu Mac kullanıcısının işletim sisteminin hareket tabanlı kontrol şemasını kullanmaya devam etmek istiyorlarsa göz önünde bulundurmaları gereken varsayılan bir seçenektir. Cihaz şüpheli bir şarj kurulumuna sahipken, iPhone’larla birlikte paketlenmiş bir Lightning kablosuyla şarj olur ve kolaylık için puan verir. Ayrıca Mac’inize Bluetooth üzerinden bağlanır.

 • Apple Magic İzleme Dörtgeni 2

  Bazen, bir dizüstü bilgisayarda en iyi izleme dörtgenine sahip olmak yeterli olmayabilir ve ikincil bir tuş takımına sahip olmak iş akışınızı artırabilir ve birden fazla görevi yönetmeyi kolaylaştırabilir. Apple Magic Trackpad 2, piyasadaki en iyisidir.

 • PBI Apple USB-C - Lightning Kablosu

  Apple USB-C – Lightning Kablosu

  Yalnızca iPhone’unuzu, iPad’inizi veya hatta artık üretilmeyen iPod veya AirPod’unuzu bağlamak istiyorsanız, bu kablo cihazlarınızı senkronize etmenizi ve şarj etmenizi sağlar. Sadece içerik aktarmak için değildir ve uyumlu cihazlarla hızlı şarjı destekler.

 • PBI Apple Thunderbolt 3 Kablosu

  Apple Thunderbolt 3 Kablosu

  Apple Thunderbolt 3 kablosu çoğu MacBook dizüstü bilgisayarı destekler. MacBook’ları ve iPad’leri 100W’a kadar şarj edebilir ve 40Gbps’ye kadar aktarım hızlarını destekler. Kablo ayrıca 10Gbps’ye kadar USB 3.1 Gen 2 aktarım hızlarını ve video çıkışını destekler. Bu acil durumlar için olmazsa olmazdır.