Samsung, Galaxy Book 120 serisi sürümünden önce dizüstü bilgisayarlar için yeni 3Hz OLED ekranı piyasaya sürdü


Samsung, 1 Şubat’taki söylentili Galaxy Book 3 lansmanından önce dizüstü bilgisayarlar için yeni dokunmatik ekranlı OLED panelini resmen tanıttı.


Samsung, merakla beklenen Galaxy S23 serisini ve Galaxy Book 3 serisini tanıtması beklenen 1 Şubat’taki büyük Galaxy Unpacked etkinliğine hazırlanıyor. Resmi sürümden önce, Samsung’un bir yan kuruluşu olan Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için yeni dokunmatik ekranlı OLED panellerinin seri üretimine başladığını açıkladı. Bu yeni OLED panellerin yeni nesil Galaxy Book Samsung Galaxy Book 3’te kullanılacağı söyleniyor.


İşte Şubat Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinden bekleyebilecekleriniz

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU

Samsung, ekranın gerçek boyutlarını belirtmedi, ancak ekranın 3K çözünürlük, 16: 10 en boy oranı ve 120Hz yenileme hızına sahip olduğunu ortaya koydu. Ekran, OCTA (On-Cell Touch AMOLED) olarak da bilinen entegre dokunmatik teknolojisini kullanır. OCTA, ayrı bir dokunmatik katman kullanmak yerine dokunma özelliğini doğrudan panele entegre eden dokunmatik sensörler kullanır. Bu, daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimine sahip daha ince, daha hafif dizüstü bilgisayarlarla sonuçlanır.

Ek olarak, Samsung bu yeni OLED panellerin sadece performans için değil, aynı zamanda çevre için de daha iyi olduğunu iddia ediyor. Dokunmatik özelliğin doğrudan panele entegrasyonu, ayrı dokunmatik ekran katmanı için ek bir plastik film ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ekran teknolojisi alanında inovasyon geçmişine sahip olan Samsung, 2010 yılında akıllı telefonlar için dünyanın ilk dokunmatik ekranlı entegre OLED panelini tanıttı. Bugün, bu teknoloji Apple iPhone’lar, OnePlus akıllı telefonlar ve Samsung’un kendi cihazları gibi birinci sınıf akıllı telefonlar için panellerde kullanılıyor.

Samsung, yeni OLED panellerin Galaxy Book 3 serisinde piyasaya sürüleceğinden açıkça bahsetmese de, yeni OCTA’nın ilk olarak Samsung Electronics’in üst düzey, 2023 model Galaxy Book dizüstü bilgisayarları. Samsung’un, yüksek yenileme hızına sahip dokunmatik ekran, 13. Nesil Intel Core i9 CPU, güçlü GeForce RTX 4070 GPU ve en son Windows 11 işletim sistemi gibi gelişmiş özelliklere sahip S23 serisi ile birlikte Galaxy Book 3 Ultra’yı piyasaya süreceği söyleniyor.

Samsung Galaxy Book 2 serisinde şu anda büyük indirimler alın!

 • Samsung Galaxy Kitap 2 360

  Samsung Galaxy Kitap 2 360

  Galaxy Book 2 360, Book 2 serisindeki en ucuz dizüstü bilgisayardır ve büyük bir 13.3 inç FHD ekran ve Intel i5 veya i7 çip ile birlikte gelir. 16GB’a kadar belleğe ve 512GB depolama alanına sahiptir ve varsayılan olarak en son Windows 11 Home sürümünü çalıştırır.

 • Samsung Galaxy Kitap 2 Pro

  Samsung Galaxy Kitap 2 Pro

  Galaxy Book 2 Pro, Intel i1,049 CPU ve 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı ile güçlendirilmiş 13 inçlik model için sadece 256 $ ‘dan başlıyor. Gümüş ve Grafit renklerinde mevcuttur ve ultra taşınabilir ve hafif bir dizüstü bilgisayardır.

 • Samsung Galaxy Kitap 2 Pro 360

  Samsung Galaxy Kitap 2 Pro 360

  Galaxy Book 2 Pro 360, Galaxy Book 2 serisindeki en güçlü dizüstü bilgisayardır ve 13.3 inç veya 15.6 inç FHD ekranla birlikte gelir. Intel i5 veya i7 işlemci sayesinde bol miktarda güce sahiptir ve 16GB’a kadar RAM ve 512GB depolama alanına sahiptir.