Dreame T30 vs Dyson V11 Animal vs Tineco Pure One S12


Akülü ve robot elektrikli süpürgeler çok kullanışlı! Geçmişte, bunları ikincil temizlik araçları olarak görmüş olabilirsiniz, ancak ne kadar güçlü hale geldiklerine bakılırsa, çoğu evde düzenli temizlik için sadece bunlara sahip olsaydı ve daha az sıklıkta derinlemesine temizlik için yüksek güçlü bir ünite çıkarsa, bu bir şok olmazdı. oturumlar. Şimdi, bu ürün kategorisinin hızlı büyümesi, birkaç markanın evinizdeki yer için rekabet ettiği anlamına geliyor. Bu nedenle, bu makalede, neden T30’u seçmeniz gerektiğini görmek için Dreame T30’u Dyson V11 Animal ve Tineco Pure One S12 ile karşılaştıracağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Vakum Tasarımı

Dreame T30, Dyson V11 ve Tineco Pure One S12'ye karşı

Evinde zarafet havası olmasını tercih eden bir tüketiciyseniz, Dreame T30, Tineco Pure One S12 ve Dyson V11 Animal’ı karşılaştırdığınızda, Dreame ve Tineco’nun ürünleri, çünkü daha iyi görünecek ürünlerdir. yapımında kullanılan nötr tonlar. T30, karbon fiber çubuklu tamamen gri renk düzeninde sunulurken S12, siyah ve beyaz parçaların kullanıldığı bir tasarıma sahiptir. Her ikisi de aksesuarlarında kırmızı ipuçlarına sahiptir. Öte yandan Dyson, evinizde göze çarpacak şekilde gri ile mor bölümleri ve kırmızı parçaları bir arada kullanır. Bu nedenle, Dreame’in grisi, benzer tonlarda bulunan buzdolabı gibi cihazlarla karışabileceği için ideal bir seçimdir.

Bu ürünlerin işlevsel doğasına odaklanıldığında, hepsinin ağırlığı benzer bir aralıktadır, ancak ana gövdesi 2,00 kg (4,40 lbs) olan Dyson V11 Animal en ağır olanıdır. Dreame T30, 3,88 lb (1,76 kg) ağırlığıyla ortada yer alırken, Tineco Pure One S12, 3,72 lb (1,69 kg) ağırlığıyla en hafifidir. Dyson’ın daha yüksek ağırlığı ve daha büyük hacmi, toplam 760 ml’lik hazne kapasitesi avantajı sağlar, ancak diğer ikisi 600 ml’ye kadar yükleyebilir, bu da çok geride olmadıkları anlamına gelir. Ancak Dyson’ın hazneyi boşaltmak için şaftı ve temizleyici başlığını sökmenizi gerektiren tasarım seçimi, diğer iki seçeneğin daha düşük kapasitesine kıyasla bunu biraz daha elverişsiz hale getiriyor.

Ayrıca, Dreame’nin bağımsız gövdesi orta ağırlıktayken, mevcut çeşitli ataşmanlar, süpürme sırasındaki genel deneyimi etkiler; karbon fiber çubuğun azaltılmış ağırlığı (Dyson’ın 3 kg’ına kıyasla toplam 2,8 kg) ancak artırılmış mukavemetinin (T30’a dahildir) fark yarattığı yer burasıdır.

Görüntülemek

Bu elektrikli süpürgelerin her biri şarj edilebilir bir pil (veya piller) ile birlikte gelir ve vücutlarına yerleşik ekran, nasıl çalıştığını anlamak için hayati önem taşır. Dreame T30 ve Tineco Pure One S12’de ekran, şarj etmek için tekrar takmanız gerekmeden önce tam olarak kaç dakikalık kullanımınız olduğunu göstererek bu konuda yardımcı olur. Ayrıca çevrenizin ne kadar temiz olduğunu, cihazınızın hangi modda çalıştığını ve performansı etkileyen herhangi bir tıkanıklık olup olmadığını açıklama görevini de üstlenir.

Öte yandan, Dyson V11 Animal, yalnızca elektrik süpürgenizin ve pilinizin hangi modda olduğunu çubuklar şeklinde gösteren basit bir LED panele sahiptir. Bununla birlikte, daha pahalı olan Dyson V11 Torque Drive, kalan kullanım süresini dakika cinsinden görüntüleyebilen ve bakım gerektiğinde uyarı veren bir LCD’ye sahiptir.

Dyson V11 Hayvan Ekranı

Tineco Pure One S12’ye odaklanan bu elektrikli süpürge çok daha büyük bir ekrana sahiptir ve V11 Torque Drive’a benzer bilgiler gösterir, ancak pil göstergesi yüzde cinsindendir. Ancak, ekranın çevresinde algılanan toz miktarına göre renk değiştiren bir halka ile bir adım daha ileri gittiğini unutmamalısınız.

Tineco Pure One S12 vakum ekranı

Dreame T30’a gelince, bu elektrikli süpürge, iki rakibinin özelliklerinin mükemmel bir karışımını sunuyor. Şarj olurken, ilerlemeyi yüzde cinsinden gösterir, ancak kullanımdayken bu, süreye (dakika cinsinden) dönüşür ve yeniden şarj etmek zorunda kalmadan önce ne kadar süreniz kaldığını izlemenize olanak tanır ve aktif bir grafik, çevrenizin doğasını anında gösterir. temizlik açısından.

Dreame T30 Vakum ekranı

Emme Kuvveti ve Pil

Kablosuz elektrikli süpürgenin en hayati bileşenlerine gelecek olursak Dreame T30, diğer iki seçeneğe kıyasla pil ömrünü ciddi şekilde etkilemeden en yüksek emiş gücünü sağlayan güçlü bir motor sunuyor. 550W motoru, 27kPa emiş basıncı ve 190AW emiş gücü üretebilir. Cihaz, Eco(17AW), Medium(40AW), Turbo(190AW) ve Auto olmak üzere dört mod sunar. Son seçenek, algılanan toz miktarına bağlı olarak üç emme kuvveti arasında değişir. Bataryaya gelince, 2900 mAh hücreli Dreame, cihaz Eco modunda çalışırken iddia edilen 90 dakikalık çalışma süresine sahip. Orta ayar bunu 38 dakikaya düşürür ve Turbo modunda toplam çalışma süresi yedi buçuk dakikaya düşer.

akülü elektrikli süpürgeler

185 AW emiş gücü üreten Dyson V11 Animal ile kullanıcılar, şirket tarafından iddia edildiği gibi 60 dakikalık çalışma süresi bekleyebilirler. Bu cihaz ayrıca Eco, Auto ve Boost olmak üzere üç emiş modu sunar. Eco modu, vakumu nominal çalışma süresi boyunca kullanmanıza izin verir, ancak Boost modunu kullanmak, kullanılabilirliği yalnızca beş dakikaya düşürür.

Tineco Pure One S12, 2500mAH hücre ile çalışan, 145W emiş gücü üretebilen 500W’lık bir motora sahiptir. Pil, 50 dakikalık bir çalışma süresine izin verir, ancak bu, cihazın emiş ayarlarına göre değişir. Manuel ve Otomatik olmak üzere iki mod sunar. Manuel moddayken, kullanıcılar uygulanan kuvvet miktarına karar vermek için koldaki kapasitif kaydırıcıyı kullanabilir. Ancak Tineco’nun sahip olduğu bir avantaj, kutuda iki hücreyle gelmesidir; bu, kullanıcıların her ikisinin de şarj olması koşuluyla 100 dakika boyunca etkili bir şekilde kullanabilecekleri anlamına gelir.

Şarj durumunda, Dreame T30 ve Dyson V11 Animal, doğrudan cihaza takılan bir şarj cihazıyla birlikte gelir, ancak Tineco için kullanıcıların duvar montajını kurması gerekir.

Emme gücünde ve temizlik kalitesinde herhangi bir azalmayı önlemek için elektrikli süpürgelerde ayrıca çıkarılabilir ve yıkanabilir filtreler bulunur. Çöp kutuları söz konusu olduğunda, Tineco Pure One S12’nin ünitesinde elektrikli bileşenler bulunur, bu nedenle su ile temizlemekten kaçının.

Neden bir Dreame T30 Akülü Elektrikli Süpürge satın almalısınız?

Bununla birlikte, piyasada bulunan diğer seçenekler yerine Dreame T30’u neden satın almalısınız sorusuna geliyoruz. Kanaatimizce birinci ve en önemli sebep tasarımı olacaktır. Halihazırda sahip olduğunuz mobilyalarla karışmasına izin veren seçilen renk şeması, yaygın olarak kullanılan Dyson’da bile pek çoğunun sahip olmadığı bir avantajdır.

Ve iş performansa geldiğinde, üç seçenek arasında Dreame T30 en yüksek emiş gücüne ve en uzun ömürlü pile sahip, ki bizce bu onu seçilecek kişi yapıyor!

Dreame T30 Akülü Süpürge

Dreame T30 Akülü Elektrikli Süpürge, zarif tasarımı, yüksek emiş gücü ve verimli pilinin harika bir fiyata bir arada sunulması nedeniyle dikkate alınmaya değer bir seçenektir.