Bungie’nin PlayStation’a katılması düşündüğünüzden daha mantıklı


Microsoft’un son birkaç yılda oyun endüstrisini değiştirmeye yönelik sismik çabaları cevapsız kalmadı. PlayStation beklenmedik bir hamleyle Pazartesi günü Destiny 2 geliştiricisi Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Bu, PlayStation’ın bugüne kadarki en büyük satın alımı, sonuncusu ise 2019’da Insomniac Games’i 229 milyon dolara satın alması.

Bungie’nin Destiny 2 ile masaya getirdiği şey, canlı hizmet uzmanlığı ve tek oyunculu oyunların sunamayacağı sürekli bir gelir yolu. Pazarın nereye gittiğini düşündüğünüzde – ve yıllardır bu yöne gidiyor – bu hareket PlayStation açısından tamamen mantıklı.

Sony, tek oyunculu zihniyetten çıkabilir

Savaş Tanrısı Ragnarok Kargaşası

Kaynak: Playstation (İmaj kredisi: Kaynak: PlayStation)

Uncharted, The Last of Us, God of War ve Horizon gibi PlayStation’ın destek amaçlı serileri – şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan bazıları – büyük ölçüde tek oyunculudur. Bazı durumlarda 10 milyon kopyayı aşan PS4 ve PS5’te satabilmelerinin yanı sıra, bu tek oyunculu deneyimlerin bir dolara mal olduğunu unutmamak önemlidir. pay yapmak ve en başından daha riskli bir yatırımdır. Daha fazla yayıncının bir GaaS (hizmet olarak oyunlar) modeline geçtiğini görmenizin bir nedeni var.