Google Fotoğraflar, Pixel 3’ten sınırsız “Orijinal kalite” yüklemesini kaldırıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Pixel 3 cihazlarında sınırsız Orijinal kalitede yükleme desteği sona eriyor.
  • Pixel 3, orijinal kalitesinde ücretsiz ve sınırsız yüklemeyi destekleyen son Pixel akıllı telefonlardan biriydi.
  • Bundan sonra, fotoğraflar ve videolar depolama alanı planınıza dahil edilecek.

Pixel 3 sahipleri, yapabildikleri her şeyi Google Fotoğraflar’a yüklemelidir, çünkü cihaz için sınırsız tam kaliteli yedeklemelerin süresi 31 Ocak Pazartesi gününden sonra dolacaktır. O gün bugündür.

Bu, hala Pixel 3’ü elinde tutanlar için sürpriz olsa da, son teslim tarihinin yaklaştığına dair yazı kelimenin tam anlamıyla duvardaydı. 9to5Google’ın işaret ettiği gibi Google, Google Fotoğraflar destek sayfasında bulabileceğiniz Pixel 3 desteğini daha önce netleştirmişti:

Pixel 3’ten 31 Ocak 2022’ye kadar Google Fotoğraflar’a yedeklenen tüm fotoğraf ve videolar için Ücretsiz olarak Orijinal kalitede sınırsız depolama alanına sahip olursunuz. Bu tarihte veya daha önce yedeklenen fotoğraf ve videolar, ücretsiz olarak Orijinal kalitede kalacaktır. 31 Ocak 2022’den sonra yeni fotoğraflar ve videolar, Depolama alanından tasarruf kalitesinde (önceki adıyla Yüksek kalite) ücretsiz olarak yedeklenecektir. Orijinal kalitede yedeklenen fotoğraf ve videolar, Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülür.