Amazon Echo’da Guest Connect özelliği nasıl kullanılır?


Akıllı hoparlörler genellikle kişisel bir cihaz veya ailedir sanırım. Bu akıllı ev ürünleri, sesinize yanıt veriyor, yaklaşan etkinlikler hakkında size bilgi veriyor ve hatta alışkanlıklarınızı öğreniyor. Peki ya mükemmel Alexa hoparlörlerinden herhangi birine erişmek isteyen misafirleriniz varsa, onların müziklerini veya haberlerini dinlemek zorundasınız? Neyse ki Amazon, Amazon Echo hoparlörlerinde Guest Connect’i etkinleştirmenize izin vererek bunu düşünmüştür. Uzlaşmacı bir ev sahibi olmaya hazır mısınız? Güzel, hadi seni misafirinin gelişine hazırlayalım.

Amazon Echo’da Guest Connect özelliği nasıl kullanılır?

Amazon Echo cihazınıza Guest Connect aracılığıyla erişmek için konuğunuzun ses tanıma işlemi tamamlanmış olarak kendi Alexa hesabını oluşturmuş olması gerekir. Bu, misafirinizin müzik veya haber isterken içeriğine erişmesini sağlar. Bunu yaptıktan sonra, Echo hoparlörünüzü Guest Connect için nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. Alexa uygulaması telefonunda.
  2. Üzerine dokunun Daha sağ alt köşede
  3. Seçmek Ayarlar.
  4. Seçme Hesap ayarları.Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

  1. Üzerine dokunun Misafir Bağlantısı.
  2. Guess Connect’i ilk kez açıyorsanız, üzerine dokunun. TAMAM bilgileri inceledikten sonra.
  3. seçin Misafirlerin bağlanmasına izin ver öğesinin yanında geçiş yapın Bu ayarı etkinleştirmek içinKaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

Guest Connect özelliği etkinleştirildiğinde, ziyaretçileriniz geldiğinde, Alexa uygulamalarından Echo cihazınıza bağlanma talimatlarını içeren bir bildirim alacaklar. Misafirler Echo hoparlörlerinize bağlandığında gizliliğinizin nasıl korunacağı konusunda endişeleriniz varsa, verilerinizi ve nasıl güvende tutulduğunu incelemek için her zaman Alexa Gizlilik Merkezine erişebilirsiniz.