YouTube’un içerik bulmaya yardımcı olması için Android’de bir gezinme çekmecesini keşfetmek istediği bildiriliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • YouTube, “Keşfet” sekmesi için yeni bir değişikliği test ediyor.
  • Testler, uygulamanın ana sayfasında bunun için bir gezinme paneli seçerek Keşfet sayfasını kaldırmayı amaçlıyor.
  • İlk bakışlar, kullanıcıların hızla atlaması için birkaç net kategori gösterir.

YouTube, Android uygulamasında “Keşfet” bölümü için bir değişiklik deniyor.

Şu anda olduğu gibi, Android cihazınızda YouTube uygulamasını açıp “Keşfet”e dokunmanız sizi özel bir sayfaya gönderiyor. Bu sayfada, yeni içerik türlerini keşfetmeniz için önerilen videolar ve alanlar gösterilmektedir. Google News Telegram hesabından alınan bir gönderi sayesinde, YouTube’un Android için Keşfet bölümünün çalışma şeklini değiştirmekle ilgilendiği görülüyor.

Gönderinin açıkladığı gibi, Keşfet sayfası açılır ve bunun yerine yandan bir gezinme paneli açar. Bu panelde sağlanan fotoğraf, öğelerin net kategorilere ayrıldığını gösteriyor. Gezinme paneli Trendler, Müzik, Filmler, Canlı, Oyun ve Spor öğelerini içerir. Keşfet sayfasının şu anda canlı yapısında nasıl çalıştığı düşünüldüğünde, temel kategorilerini yerinde tutarken oldukça büyük bir değişiklik.

Keşfet sayfasının yerini alan YouTube deneysel gezinme çekmecesi

(İmaj kredisi: Google News Telegram)

Görünüşe göre YouTube, testi sırasında bu panelin bir telefonun hareketler özelliğiyle çalışmasını sağlamak için bir yol eklemiş. Sol tarafı basılı tutup kaydırmak paneli ortaya çıkarmalıdır. Bu yeni gezinme paneli yalnızca uygulamanın ana sayfasından çalışır.