WhatsApp, kullanıcıların sinir bozucu yazım hatalarını nihayet düzeltmesine izin vermeye çalışıyor gibi görünüyor


Ne bilmek istiyorsun

  • WhatsApp, kullanıcıların mesajları gönderildikten sonra düzenlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.
  • Görünüşe göre bu özellik, hurdaya çıkarılmadan önce yıllar önce çalışıyordu.
  • Özelliğin beta kullanıcıları için ne zaman geleceği belli değil, ancak muhtemelen Android, iOS ve masaüstüne gelecek.

Yazım hataları asla eğlenceli değildir ve bir harfin kayması işleri kolaylıkla çok garip hale getirebilir. Bazı uygulamalar, olaydan sonra gönderileri veya mesajları düzenlemenize zaten izin veriyor, ancak görünüşe göre WhatsApp eğlenceye katılmak istiyor.

WaBetaInfo, WhatsApp beta sürümünde gizlenen ve kullanıcıların metinlerini düzenlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliğin rüzgarını yakaladı. Görüntülerden, kullanıcıların bir mesaj seçip sağ üst köşedeki üç noktalı menüye basabilecekleri ve “Bilgi” ve “Kopyala”nın yanı sıra yeni bir “Düzenle” seçeneğinin ortaya çıkacağı görülüyor.

“Düzenle”ye bastıktan sonra, seçilen metin, muhtemelen kalbinizin arzusuna göre düzenleyebileceğiniz metin düzenleyicide görünecektir.

WhatsApp'ın geliştirme aşamasındaki metin düzenleme özelliği

(İmaj kredisi: WaBetaInfo)

WaBetaInfo, bir mesajın önceki sürümlerini gösteren bir düzenleme geçmişi özelliğinin bulunmadığına dikkat çekiyor; bu, kullanıcıların bir mesajın anlamını tamamen değiştirmeye karar vermeleri durumunda hesap vermelerine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, özellik hala geliştirme aşamasındadır, bu nedenle nihayet geldiğinde değişebilir.