Üretimi durdurulan bu 3 Apple ürünü geri dönebilir ve ben heyecanlıyım


Her Apple ürününün kendi yaşam döngüsü vardır. MacBook Air gibi bazı ürünler iki yılda bir güncellenirken, iMac Pro gibi bazı ürünler yalnızca birkaç yıl satıldıktan sonra kullanımdan kaldırılır. dan yeni bir rapor MacSöylentiler Üretimi durdurulan ancak yakında geri dönüş yapabilecek bazı Apple ürünlerini kapsar.


Üretimi durdurulan 3 Apple ürününün yakında geri döneceği söyleniyor

Ana SayfaPod

Apple HomePod 2018

Kaynak: elma

Orijinal HomePod’u kim unutabilir? Uzun kumaş kule, Cupertino devinin ilk akıllı konuşmacısıydı. HomePod piyasaya sürüldüğünde karışık eleştiriler aldı – bazıları onu diğer akıllı hoparlörlere kıyasla üstün ses kalitesi ve Hand-off gibi özellikleri nedeniyle övdü, bazıları ise onu 349 $ ‘lık yüksek fiyat etiketi ve Siri’nin tuhaflıkları nedeniyle eleştirdi.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ancak konuşmacı geçen yıl Mart ayında durduruldu. Şirket, zaman zaman güncellemeler yayınlayarak orijinal HomePod’u desteklemeye devam ederken, şu anda resmi olarak satın alabileceğiniz tek HomePod, HomePod mini.

Buna göre Bloomberg’in güvenilir muhabir Mark Gürman, Apple, boyut ve performans açısından “orijinal HomePod’a daha yakın” olacak yeni bir HomePod geliştiriyor. Yaklaşan Apple Watch Series 8 ile aynı Apple S8 yonga setine sahip olacak ve çoklu dokunma işlevini de destekleyebilecek “üstte güncellenmiş bir ekran” ile gelecek.

Çıktığında orijinal HomePod’un büyük bir hayranıydım. Ses eskisi kadar iyi olmasa da hala sahip olduğum en iyi akıllı hoparlörlerden biri. Bununla birlikte, HomePod’u canlandırmak için doğru zaman gibi görünüyor. Siri, son birkaç yılda çok gelişti ve Apple’ın Matter Akıllı Ev Standardına katılmasıyla, önceki nesle kıyasla çok daha fazla akıllı ev ürününü kontrol edebileceksiniz.

Şirket, orijinal HomePod’un desteklemediği kayıpsız ses desteği de ekleyebilir. Ancak yaklaşan HomePod ile ilgili beni en çok heyecanlandıran şey “güncellenmiş ekran”. Apple’ın HomePod’a çıkarılabilir bir ekran ekleyebileceğine dair söylentiler var, bu da onu türünün tek örneği bir ürün haline getiriyor. Ürünün kesin çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok, ancak bazı söylentiler Apple’ın yeni nesil HomePod’u gelecek yılın ilk yarısında piyasaya süreceğini iddia ediyor.

12 inç Macbook

2015 Apple MacBook'u

Kaynak: elma

Geri dönüş yapacağı söylenen bir diğer Apple ürünü ise 12 inç MacBook. Apple, 2015 yılında ilk MacBook’u (yanında Air veya Pro takma ad olmadan) duyurdu. Bu, çok rahat bir iş akışı için ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar isteyen bir kitleyi hedefliyordu. Fansız bir tasarıma, tek bir USB-C bağlantı noktasına, yeni bir Force Touch izleme dörtgenine ve çift çekirdekli bir Intel yonga setine sahipti.

Bu, 12 inç MacBook’un pek iyi performans göstermemesinin ana nedenlerinden biriydi. Müşteriler, 1,1 GHz çift çekirdekli Intel Core M işlemcinin, düşük görev görevlerini yerine getiremediği için yeterince güçlü olmadığını gördü. Termaller de bir sorundu. Apple nihayet Temmuz 2019’da 12 inç MacBook’u sonlandırmaya karar verdi. Ancak M serisi işlemcilerin piyasaya sürülmesiyle 12 inç Apple MacBook serisi geri dönüş yapabilir gibi görünüyor.

Mark Gürman Apple’ın şimdiden yeni bir 12 inçlik dizüstü bilgisayar çıkarmayı düşündüğünü söylüyor. Apple’ın M serisi işlemci serisi, Mac serisine yeni bir hayat verdi. Dizüstü bilgisayarlar aynı anda hem güçlü hem de güç açısından verimlidir. MacBook Air zaten benzer bir fansız tasarımla geliyor ve yakında piyasaya çıkacak olan 12 inçlik dizüstü bilgisayar onunla pek çok öğeyi paylaşabilir.

iMac Profesyonel

2017 Apple iMac Pro

Kaynak: elma

Apple’ın yeni nesil iMac Pro üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Apple, 2017’de ilk iMac Pro’yu duyurdu. Ancak kullanım ömrü boyunca önemli bir yükseltme almadı ve sonunda geçen yıl durduruldu. Apple, o sırada 27 inç iMac’in profesyonel iMac alıcılarının çoğunluğu arasında tercih edilen bir seçenek haline geldiğini söyledi. Ancak, o zamandan beri 27 inç iMac’i de durdurdu.

Şu anda Apple’dan resmi olarak satın alabileceğiniz tek iMac, 24 inç 2021 iMac’tir. Büyük ekran iMac’in yükseltilmesi uzun zaman alıyor ve Mark GürmanApple’ın daha büyük iMac’i “gelecek yıl kadar erken gelebilir.”

Apple bize güçlü M serisi çipinin neler yapabileceğini zaten gösterdi. M1 Max ve M1 Ultra yongaları, piyasadaki en iyi masaüstü yonga setlerinden bazılarıdır. Apple, zaman çerçevesi göz önüne alındığında, M2 Max ve M2 Ultra yongalara sahip ilk Apple Silicon iMac Pro’yu piyasaya sürebilir ve bu, Pro seviyesindeki makine profesyonellerinin beklediği gerçek makine olabilir.

Bunlar, yakında (tekrar) gün ışığını görebilecek Apple ürünleri ve şirketin bizim için neler sakladığını görmek için oldukça heyecanlıyız. Apple yeni bir sürüm çıkarsa bu ürünleri satın almak ister misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!