Samsung Galaxy S22, Google Pixel 6’dan daha garantili Android güncellemeleri alıyor


Bugünün Galaxy S22 basın açıklamasının en altında, Samsung’un Android güncelleme oyununu ciddi şekilde artırdığı haberi yer alıyor. Baskı ayağının üçüncü sayfasındaki küçük puntodaki bir pasaj şöyle diyor:

Android işletim sistemi yükseltmelerinin ve özelliklerinin kullanılabilirliği ve zamanlaması, cihaz modeline ve pazara göre değişiklik gösterebilir. Dört nesil Android işletim sistemi yükseltmesi için uygun olan cihazlar şu anda Galaxy S22 serisi (S22/S22+/S22 Ultra), S21 serisi (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold3, Z Flip3 ve Tab S8 serisini (Tab S8) içermektedir. /Tab S8+/Sekme S8 Ultra).

Daha önce Samsung, amiral gemisi telefonları için yalnızca üç nesil platform güncellemesi ve dört yıllık güvenlik yamaları sözü vermişti.

Bu haber, S22 serisini Google’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Pixel 6 serisi ile karşılaştırırken de anlamlı. Pixel 6’nın satışa çıkmasından yaklaşık dört ay sonra, Şubat 2022’de bir Galaxy S22 cihazı satın alan herkes, şu özelliklere sahip bir cihaza sahip olacak: potansiyel olarak Google’ın telefonundan daha uzun süre desteklenir. Google’ın destek sitesi, Pixel 6 için Ekim 2024’e kadar, muhtemelen Android 15’e yönelik “garantili” Android sürüm güncellemelerini listeler; Android 12’de başlatılan Galaxy S22 için dört nesil Android güncellemesi, onu Android 16’ya getirecekti.

Google Piksel 6 Pro + Piksel 6

Kaynak: Alex Dobie / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Alex Dobie / Android Central)

Mevcut durumda, Galaxy S22 Android 16’da emekliye ayrılacak ve Pixel 6’yı tüm platform versiyonuyla geride bırakacak.