Pixel 3’ün son güncellemesini almasıyla bir devrin sonu geldi


Ne bilmek istiyorsun

  • Pixel 3 serisine yapılan Şubat güncellemesi, geçen Ekim ayında Android 12’den bu yana ilk güncelleme.
  • Pixel 3’ün Google Fotoğraflar’daki sınırsız tam kaliteli yedeklemesi 1 Şubat’ta sona erdi.
  • Google, Ekim 2021’de Pixel 3 desteğini resmi olarak durdurdu.

Google Pixel telefonlar, sahneye çıktıklarından beri en iyi Android telefonlardan bazıları olmuştur ve buna Pixel 3 de dahildir. Piyasaya sürülmesinden bu yana üç yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, çoğu, sınırsız tam kaliteli yedeklemeler için onu elinde tuttu. Google Fotoğraflar, ancak bu geçen hafta sona erdi. Bugün, Pixel 3, Şubat Piksel güncellemesinin sonuncusu gibi göründüğü için başka bir darbe aldı.

Pixel 3, Ekim 2021’de Android 12 güncellemesini aldığında bunun son olduğunu düşündük. Ancak, telefonun 2022’nin başlarında bir yazılım güncellemesi daha görebileceğine dair bazı söylentiler vardı. Google, Pixel 3 serisinin bugün Şubat yamasına girmesiyle birlikte bunun son güncelleme olduğunu bize doğruladı.

Android 12 Logosu

Kaynak: Alex Dobie / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Alex Dobie / Android Central)

Pixel 3, yazılım güncellemesiyle birlikte gelen kullanılabilir özellik güncellemelerinden ve yamadaki güvenlik iyileştirmelerinden de yararlanmalıdır. Yeni Pixel 6, Google’ın Pixel 3’ten bu yana donanım tasarımı, kamera kalitesi ve yazılım özelliklerinde ne kadar geliştiğini gösterse de, bu, cihazın akıllı telefon fotoğrafçılığı için yaptıklarıyla sevgiyle hatırlanmayacağı anlamına gelmiyor.

Bu haftanın Android Central Podcast’ini dinlediniz mi?

Android Merkezi

Her hafta Android Central Podcast, tanıdık ortak sunucular ve özel konuklarla size en son teknoloji haberlerini, analizleri ve sıcak değerlendirmeleri getiriyor.

  • Pocket Casts’e abone olun: Ses
  • Spotify’da Abone Ol: Ses
  • iTunes’da abone olun: Ses (yeni sekmede açılır)