OPPO Air Glass 2 Gözlük ve Ohealth H1 Sağlık Monitörü Duyuruldu


OPPO, INNO DAY 2022 etkinliğinde yeni özel MariSilicon Y Bluetooth ses SoC’si, OPPO Air Glass 2 destekli gerçeklik gözlüğü ve OHealth H1 aile sağlığı monitörü dahil olmak üzere birçok yeni ürünü duyurdu. Yeni cihazlar, şirketin akıllı eğlence, akıllı üretkenlik, akıllı sağlık ve akıllı öğrenme alanlarındaki dört “Akıllı Girişimini” zenginleştirme kararlılığını gösteriyor. Bu yazıda OPPO Air Glass 2 ve OHealth H1 sağlık monitörüne daha yakından bakalım ve bu yeni cihazların neler sunduğuna bakalım.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Hava Camı 2

OPPO Hava Camı 2-1

OPPO Air Glass 2, şirketin ikinci nesil destekli gerçeklik gözlüğüdür. OPPO, geçen yıl INNO DAY 2021 etkinliğinde birinci nesil Air Glass’ı sergiledi. Bu cihaz, kullanıcılara gerçek zamanlı çeviri, gezinme ve daha pek çok konuda yardımcı olmayı amaçlıyordu. Bununla birlikte, normal gözlükler için basitçe bir eklenti olan orijinal Air Glass’ın aksine, Air Glass 2 diğer herhangi bir gözlük gibi takılabilen ve kullanılabilen bağımsız bir gözlüktür.

OPPO Air Glass 2, sağlam bir tasarıma sahiptir ve yalnızca 38g ağırlığındadır. Ayrıca, OPPO tarafından geliştirilen dünyanın ilk reçine SRG kırınımlı dalga kılavuzu merceğine sahiptir. Bu camlar, görüş düzeltmeyi ve daha fazla kişiselleştirmeyi destekleyerek onları normal gözlüklerden neredeyse ayırt edilemez hale getirir. OPPO Air Glass 2, şık tasarımının yanı sıra telefon görüşmeleri yapabilecek, gerçek zamanlı çeviri yapabilecek, konum tabanlı navigasyon sağlayabilecek, sesi metne dönüştürebilecek ve daha pek çok akıllı deneyim sunabilecek.

Genel olarak OPPO Air Glass 2, ‘insan-makine etkileşimini’ başka bir düzeye taşıyor. Görüş düzeltmeyi destekleme ve bir dizi akıllı özellik sunma becerisiyle OPPO Air Glass 2, sektörde oyunun kurallarını değiştirecek. Ne yazık ki, OPPO henüz herhangi bir fiyatlandırma veya kullanılabilirlik ayrıntısı sağlamadı ve daha fazlasını öğrenmek için beklememiz gerekecek.

OSağlık H1

OHelath H1-1

Air Glass 2’ye ek olarak OPPO, INNO DAY 2022 etkinliğinde OHealth H1 sağlık takip cihazını da tanıttı. Bu, şirketin yeni akıllı sağlık hizmeti alt markası OHealth altındaki ilk ürünüdür. OHealth H1, kullanıcıların tüm ailelerinin sağlığına daha iyi bakmalarına yardımcı olmayı amaçlayan altı sağlık verisi izleme işlevini tek bir cihazda birleştiren bir aile sağlığı monitörüdür.

Geleneksel tıbbi ekipmanların aksine OHealth H1, yalnızca 95 g ağırlığında, estetik yuvarlak kenarlara ve eşmerkezli oval bir tasarıma sahiptir. OPPO, kompakt tasarımın kullanıcıların OHealth H1’i her yere yanlarında götürmelerini kolaylaştırdığını ve düzenli sağlık ölçümlerini günlük rutinlerine entegre etmelerine yardımcı olduğunu söylüyor.

OHealth H1, altı sağlık verisi izleme işlevini bir araya getirir ve 30 saniyeden daha kısa sürede sonuç verir. Bu cihaz kan oksijeninizi, EKG’nizi, kardiyopulmoner oskültasyonu, kalp atış hızınızı, uyku kalitenizi ve vücut ısınızı izleyebilir. OPPO, cihazın doğru sağlık verilerini toplamak için yüksek hassasiyetli sensörler ve endüstri lideri sağlık algoritmaları kullandığını iddia ediyor.

OHealth H1 Kullanım 1

OHealth H1 ile kullanıcılar, eşlik eden bir uygulamanın yardımıyla cihaz tarafından yakalanan verileri yorumlayabilir. Uygulama, AI destekli teşhis, günlük sağlık yönetimi ve teletıp özelliklerine sahiptir. OPPO tarafından geliştirilen AI algoritmaları, EKG’lerdeki ve kalp-akciğer seslerindeki anormallikleri bile tespit edebiliyor ve insanlara tanı ve tedavi konusunda yardımcı olabiliyor.

Hipertansiyon ve KOAH gibi kronik hastalıkları olan aileler için uygulama özellikle yararlıdır. Uygulamayı kullanarak, kronik hastalığı olan hastalar, sağlık okumalarını yapma zamanı geldiğinde, uzun vadeli sağlık izleme alışkanlıkları oluşturarak, hedeflenen hatırlatıcılar alabilirler. Uzun vadeli verileri analiz ederek, insanlar iyileşme anlayışlarını geliştirebilir, ilaçlarını izleyebilir ve tedavinin bir sonraki aşamasına daha iyi hazırlanabilirler.

Genel olarak, OHealth H1 gelecek vaat eden bir sağlık izleme cihazı gibi görünüyor. OPPO, OHealth H1’in fiyatlandırma ve bulunabilirlik ayrıntılarını henüz açıklamadı. Ayrıntılar kullanıma sunulduğunda bu makaleyi güncelleyeceğiz.


Bu, INNO DAY 2022 etkinliğinin yalnızca ilk günüydü ve muhtemelen yarın daha fazlasını duyacağız, bu yüzden size canlı yayınları sunarken Pocketnow’u takip ettiğinizden emin olun. Bizi takip edin twitterFacebook ve YouTube, OPPO’nun en son yeniliklerinden haberdar olmak için.