iPhone’un pili mi zayıf? iPhone’unuzun pil şarjını kolayca uzatmak için bunu yapın


Aşağıda, iPhone’unuzu belirli bir pil seviyesinde otomatik olarak Düşük Güç moduna girecek şekilde ayarlayabilirsiniz.


Gün boyunca iPhone’unuzu sürekli şarj etmek zorunda kalmaktan bıktınız mı? Düşük Güç Modu, cihazınızın pil ömrünü uzatmaya yardımcı olabilecek kullanışlı bir özelliktir. Bu makalede, iPhone’unuzun pili belirli bir düzeye ulaştığında otomatik olarak devreye girecek Düşük Güç Modunu nasıl ayarlayabileceğinizi göstereceğiz, böylece telefonunuzu açık ve kullanıma hazır tutabilirsiniz.


iPhone’da Düşük Güç Modu nedir ve nasıl çalışır?

Düşük Güç Modu, iPhone’unuzda bulunan ve gücü azaldığında iOS aygıtınızın pil ömrünü korumanıza yardımcı olan bir özelliktir. Özellik etkinleştirildiğinde, iPhone’unuz önemli miktarda pil kullandığı bilinen belirli özellikleri kapatarak veya devre dışı bırakarak tükettiği güç miktarını azaltacaktır. Bu, en çok ihtiyaç duyduğunuzda cihazınızın pil ömrünü uzatmada yardımcı olabilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
iPhone Düşük Güç Modu Otomasyonu

Düşük Güç Modu etkinleştirildiğinde, iPhone’unuz otomatik posta alma, arka planda uygulama yenileme ve iCloud Fotoğraflarının yedeklenmesi gibi daha fazla pil tüketen bazı özellikleri devre dışı bırakacaktır. iPhone 13 Pro veya iPhone 14 Pro gibi Pro model bir iPhone’a sahipseniz, ekranınızın yenileme hızı da 60 Hz ile sınırlı olacaktır. Cihazınız ayrıca uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirmeyi durduracak ve enerji tasarrufu sağlamak için CPU, GPU ve ağın maksimum performansı azaltılacaktır.

Şu anda, Düşük Güç Modunu şu adrese giderek etkinleştirebilirsiniz: Ayarlar → Batarya veya onu ekleyerek Kontrol Merkezi. iPhone’unuz, pil %20’ye ulaştığında Düşük Güç Modunu etkinleştirmenizi de isteyebilir. Bu seçenekler yardımcı olabilse de manuel müdahale gerektirir ve istenen pil seviyesinde etkinleşmeyebilir.

Optimize edilmiş pil şarjı nedir ve neden cihazlarınızda bu özelliği etkin durumda tutmalısınız?

iPhone’unuzda Düşük Güç Modunu Otomatikleştirme

Neyse ki, piliniz %25 veya %30 gibi belirli bir oranın altına düştüğünde otomatik olarak tetiklenen bir Düşük Güç Modu kısayolu kurmanın bir yolu var. Ayrıca, iPhone’unuzu şarj etmeye başladığınızda piliniz belirli bir seviyeye geldiğinde Düşük Güç Modunu devre dışı bırakan bir Kısayolu nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz, böylece güç tasarrufu modu sırasında devre dışı bırakılan özellikler devam edecektir. iPhone’unuzdaki Kısayollar uygulamasını kullanarak bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Pil belirli bir seviyenin altına düştüğünde iPhone’unuzda Düşük Güç Modunu etkinleştirin

 • Başlamak için şunu açmanız gerekir: kısayollar iPhone’unuzdaki uygulama. Uygulama yüklü değilse, App Store’dan indirebilirsiniz.
 • Kısayollar uygulamasında, Otomasyon alttan sekme. şimdi seç Kişisel Otomasyon Oluşturun.

 • iPhone’unuzda bir bilgi istemi göreceksiniz. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Pil seviyesi.
 • Şimdi kaydırıcıyı sürükleyin ve Düşük Güç Modunun devreye girmesini istediğiniz yüzdeyi ayarlayın ve üzerine dokunun. Sonraki. Örnek olarak, %30’u seçtik, ancak siz %50’de tetiklemeyi de seçebilirsiniz.
 • Kaydırıcının altında, Altına Düşer [X%]. Bu durumda, pil %30’un altına düştüğünde, yani %29’a düştüğünde, Düşük Güç Modu otomatik olarak açılacaktır.

 • Şimdi dokunun Eylem Ekle ve seç Düşük Güç Modunu Ayarla. Eylemin “Düşük Güç Modunu Aç” yazdığından emin olun.
 • Musluk Sonraki.
 • devre dışı bırak Çalıştırmadan Önce Sor geçiş yap. Alternatif olarak, otomasyon her çalıştığında iPhone’unuzun size bir bildirim göndermesini seçebilirsiniz. Bu, cihazınızı şarj etmeniz için yararlı bir hatırlatma işlevi görebilir.

İşte bu kadar, otomasyonu başarıyla yapılandırdınız. Düşük Güç Modu, pil belirtilen yüzdenin altına düştüğünde iPhone’unuzda otomatik olarak etkinleşir.

Pil belirli bir seviyeye geldiğinde iPhone’unuzdaki Düşük Güç Modunu otomatik olarak kapatın

 • iPhone’unuzdaki Kısayollar uygulamasını açın.
 • Tekrar, seçin Otomasyon sekmesini seçin ve ardından Kişisel Otomasyon Oluşturun. Daha önce zaten otomasyon oluşturduysanız, + sağ üst köşedeki simge.

 • Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Pil seviyesi.
 • Şimdi kaydırıcıyı sürükleyin ve Düşük Güç Modunun kapanmasını istediğiniz pil seviyesini ayarlayın ve üzerine dokunun. Sonraki.
 • Kaydırıcının altında, Yukarı Yükselir [X%]. Bu durumda, pil %35’in üzerine çıktığında, yani %36’ya çıktığında, Düşük Güç Modu otomatik olarak kapanacaktır.

 • Bir sonraki ekranda, öğesine dokunun. Eylem Ekle ve seç Düşük Güç Modunu Ayarla. Eylemin “Düşük Güç Modunu Kapatın” ifadesini yazdığından emin olun.
 • Musluk Sonraki.
 • devre dışı bırak Çalıştırmadan Önce Sor geçiş yap. Alternatif olarak, otomasyon her çalıştığında iPhone’unuzun size bir bildirim göndermesini seçebilirsiniz.

Bu otomasyonu kullanarak, iPhone belirli bir seviyeye kadar şarj olduğunda Düşük Güç modu otomatik olarak kapanır, böylece devre dışı bırakılan özellikler devam edebilir.

Sonuç olarak, iPhone’unuzda Düşük Güç Modu kısayollarını ayarlamak, cihazınızın pili azaldığında pil ömrünü korumasını sağlamanın uygun bir yolu olabilir. Kısayolu belirli bir pil seviyesinde tetikleyerek, herhangi bir manuel müdahale gerektirmeden Düşük Güç Modunun otomatik olarak devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin. Sizden haber almak isteriz ve her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu harika Apple iPhone’lara göz atın!

 • PBI iPhone 14 Geceyarısı

  Apple iPhone 14

  iPhone 14, üst düzey bir performans, harika kameralar ve bir günlük kullanımınızı kolaylıkla sürdürecek pil ömrü istiyorsanız, seçeceğiniz akıllı telefon olarak pazara katılıyor.

 • PBI-iPhone-14-Pro-Gold-1

  iPhone 14 Pro

  iPhone 14 Pro, markanın en yeni premium akıllı telefonudur. Yeni bir hap şeklindeki ‘Dynamic Island’ çentiği, 48MP birincil kamera sensörleri, A16 Bionic yonga seti ve çok daha fazlasını içerir.

 • PBI-iPhone-14-Derin-Mor-1

  iPhone 14 Pro Maks

  iPhone 14 Pro, markanın en yeni geniş ekranlı birinci sınıf akıllı telefonudur. Yeni bir hap şeklindeki ‘Dynamic Island’ çentiği, 48MP birincil kamera sensörleri, A16 Bionic yonga seti ve çok daha fazlasını içerir.