Google Pixel 7 ve Pixel Watch etkinliği: Neler bekleniyor?


iPhone 14 serisinin ve yeni Apple Watch modellerinin piyasaya sürülmesiyle son birkaç haftadır Apple’a odaklandık, ancak şimdi dikkatimizi Google’a çeviriyoruz. Arama motoru devi, yeni Pixel cihazlarını tanıtmak için önümüzdeki ay, yani Ekim ayında ‘Made by Google’ lansman etkinliğini düzenlemeye hazırlanıyor.


Google, bu sonbaharda piyasaya sürmesini bekleyebileceğimiz şey hakkında fasulyeleri çoktan dökmüş olsa da, etkinlikte hala duyurulmamış bazı donanımlar görmeyi bekliyoruz. Gelecek ayın “Made by Google” etkinliği hakkında bildiğimiz her şey burada.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

“Made by Google” Pixel etkinliği ne zaman?

Geçen yıl Google, Ekim ayındaki bir etkinlikte Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu tanıttı ve bu yıl da bir istisna değil. Google, yüz yüze Pixel lansman etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu. 6 Ekim 2022 Perşembe, 10:00 ET. Lansman etkinliği yüz yüze olsa da, Google etkinliği hepimiz için canlı yayınlayacak ve evimizin rahatlığında izleyecek. Etkinliği nasıl yayınlayabileceğinizi öğrenmek için lansman gününde Pocketnow’u takip ettiğinizden emin olun.

Bu arada etkinlik sitesini ziyaret edebilir ve bir takvim hatırlatıcı ayarlayabilir, böylece kaçırmazsınız. Aşağıdan bazı bölgeler için başlama saatlerine de göz atabilirsiniz:

 • Batı Kıyısı: 07:00 Pasifik
 • Doğu Sahili: 10:00 Doğu
 • Birleşik Krallık: 15:00 İngiliz Standart Saati
 • Hindistan: 19:30 Hindistan Standart Saati
 • Çin: 22:00 Çin Standart Saati
 • Avustralya: 07:00 (7 Ekim 2022) AEST

Google, Pixel etkinliğinde hangi cihazları başlatacak?

Piksel 7 ve Piksel 7 Pro

Google Pixel 7 serisi renkleri
Farklı renklerde Google Pixel 7 serisi

İlk olarak Google I/O geliştirici konferansında önizlendi irade Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu 6 Ekim’deki etkinliğinde resmen lanse edin. Şirket, Mayıs ayı açılış konuşmasında yeni akıllı telefon serisi hakkında pek fazla ayrıntı açıklamadı – sadece Pixel 6 serisine benzer bir tasarımla gelecek – son birkaç hafta / ay boyunca meydana gelen bir dizi sızıntı, hakkında çok şey ortaya çıkardı. Piksel 7.

Popüler YouTuber Unbox Therapy, yeni Google cihazlarıyla uygulamalı olarak çalıştı ve Pixel 7’nin ekran boyutunun 6,2 inç’e (6,4 inç’ten) düştüğünü ortaya çıkardı. Öte yandan Pixel 7 Pro’nun ekran boyutu 6,8 inç’e çıkacak. Google bu kez iki tonlu tasarımı ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte, biraz renk katarak Pixel 7/7 Pro’yu ayırt edici kılacak olan kamera çubuğudur.

Google Pixel 6a Tensör çipi

Şirket ayrıca Pixel 7 ve 7 Pro’nun ikinci nesil Tensor G2 yonga setinden (kod adı gs201) ​​güç alacağını da açıkladı. Google resmi olarak pek bir açıklama yapmasa da popüler sızıntı Kuba Wojciechowski den beri açıklığa kavuşmuş Tensor G2 SoC’nin birinci nesil yonga seti ile aynı CPU’yu kullanacağı.

Bu, Tensor G2’nin muhtemelen geçen yıl olduğu gibi iki Core X1 (2.85GHz), iki Cortex A76 (2.35GHz) ve dört Cortex A55 çekirdeğine sahip olacağı anlamına geliyor. Ek olarak, sızıntı yapan kişi, yeni yonga setinin %10 daha iyi CPU performansı, %20 daha yüksek grafik performansı ve %35 daha yüksek ML ve AI yetenekleri sunacağını ve bunun da önemli ölçüde geliştirilmiş bir Google Kamera ile sonuçlanacağını ortaya koydu.

Son olarak, sızıntı, Google’ın yeni çipe çok daha verimli bir termal işlem eklediğini ve daha yüksek frekanslarda daha uzun süre çalışmasını sağladığını ekliyor. Pixel 7 serisinin Pixel 6 serisine benzer bir kamera seti ile gelmesi ve kutudan Android 13 ile çıkması bekleniyor. Ne yazık ki, Pixel 7 serisinin fiyatlandırması hakkında henüz bir kelime yok. Bekleyiş yine de çok uzun sürmeyecek.

Piksel İzle

Google Piksel İzleme

İlk olarak I/O 2022’de Pixel 7 serisiyle birlikte sergilenen Google, 6 Ekim’deki etkinliğinde ilk akıllı saati olan Pixel Watch’ı resmi olarak piyasaya sürecek. Google’ın birinci taraf akıllı saati olacağı düşünüldüğünde, Pixel Watch muhtemelen Wear OS 3’ü kutudan çıkaracak ve Apple Watch Series 8 ve Samsung Galaxy Watch 5’in beğenilerine karşı çıkacak.

Pixel Watch’ın, ön taraftaki camın yanlara doğru kıvrılarak parlak geri dönüştürülmüş paslanmaz çelik çerçeveye geçtiği dairesel kubbeli bir tasarımla geleceğini biliyoruz. Yanda Digital Crown benzeri bir düğme ve arkasında bir dizi sensör olacak. Ekranla ilgili somut bir detay olmasa da, her zaman açık modunu destekleyen bir OLED panel olacağını biliyoruz.

Google IO 2022 Keynote'ta Pixel Watch'ı gösteren bir resim
Kaynak: Google

Google, Pixel Watch’ın dokunulabilir, bakılabilir ve sesle etkinleştirilen öğeler ve yetenekler sağlayarak telefonunuzun ve diğer cihazlarınızın bir uzantısı olacağını söylüyor. Fitbit entegrasyonu sayesinde akıllı saatten sınıfının lideri fitness takibini de bekleyebilirsiniz.

Pixel Watch fiyatı hakkında resmi bir açıklama olmasa da, yakın zamanda bir sızıntı 9to5Google akıllı saatin LTE modeli için 399 dolara mal olacağını ima etti. Neyse ki, resmi fiyatlandırma ve diğer ayrıntılar için yalnızca birkaç hafta beklememiz gerekiyor. Bu arada, aşağıda verilen bağlantıyı kullanarak Pixel Watch hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Okumak: İşte Google Pixel Watch hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Yeni Yuva donanımı

Google’ın basın açıklaması, şirketin bazılarını duyurabileceğine dair ipuçları da veriyor. ‘Nest akıllı ev portföyüne eklemeler’ etkinlikte. Gerçekte ne göreceğimiz belli olmasa da, Wi-Fi 6E destekli henüz duyurulmamış Nest Wi-Fi Pro, FCC’de ve popüler çevrimiçi perakendeci B&H’de görüldü.

Liste ayrıca Nest Wi-Fi Pro’nun 9,6 Gb/sn’lik en yüksek hızları destekleyeceğini ve çeşitli renklerde olacağını da ortaya koyuyor. Tek bir yönlendiricinin maliyeti muhtemelen 200 ABD Doları olurken, 2’li paketin maliyeti 300 ABD Doları ve 3’lü paketin maliyeti 400 ABD Doları olacaktır. Şirket, Nest Wi-Fi Pro yönlendiricisinin yanı sıra yeni bir Nest Doorbell’i de tanıtabilir, ancak şu an için hiçbir şey onaylanmadı.

Muhtemelen göremeyeceğimiz şey

piksel tablet

Google Pixel Tablet tarafı

Google, Pixel Tablet’i I/O etkinliğinde Pixel 7 serisinin yanında görse de, 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Son söylentiler, Google’ın Pixel Tablet’i yaklaşmakta olan Nest akıllı merkezi için takılabilir bir ekran olarak gördüğünü öne sürüyor; bu, bu cihazın Made by Google’daki Nest şubesinin altına düştüğü anlamına gelebilir. Söylentiler ve sızıntılar bizi heyecanlandırsa da, Google’ın gelecek yıla kadar piyasada olmayacağını söylediği için ürün hakkında çok heyecanlanmamalıyız.

Piksel Katlanabilir

Google Pixel Fold Mavi arka planı işliyor
Kaynak: Google Piksel Katlama

6 Ekim etkinliğinde tanıtılması pek olası olmayan bir diğer şey de Google Pixel katlanabilir akıllı telefon. Google, herhangi bir katlanabilir Pixel telefonun var olduğunu henüz doğrulamadı ve görünüşe göre Pixel 7 ve 7 Pro’nun yanında bir tane piyasaya sürmek, kullanıcıları muhtemelen en yeni amiral gemisi telefonlarından uzaklaştıracak. Üstelik cihazın resmi lansmanından önce son aşamalara girdiğine dair bir söylenti de henüz duyulmadı.

Son zamanlarda, tanınmış ekran analisti Ross Young tweet attı Pixel katlanabilir için ekran tedarikçileri yaklaşık dört ay içinde panel üretimine başlayacak. “Mart ayında başlayacağını varsayıyorum” diye ekledi. Bu nedenle, Google’ın bize 6 Ekim’de katlanabilir akıllı telefonuna bir göz atması mümkün, ancak henüz buna güvenmezdik.


Şu anda Pixel 6 cihazlarında en iyi fırsatları yakalayın!

 • PBI Piksel 6 3

  Google Piksel 6

  Google Pixel 6, yeni amiral gemisi serisinin daha kompakt ve uygun fiyatlı çeşididir. Pixel 6 Pro ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir ve aynı birincil ve ultra geniş kamerayla birlikte gelir.

 • PBI-Pixel-6-Pro-1-1

  Google Piksel 6 Pro

  Google Pixel 6 Pro, orta sınıf cihazlarla bir yıl geçirdikten sonra Google’ın sunduğu ilk amiral gemisi düzeyindeki tekliftir. 120Hz 1440p ekrana ve yepyeni optiklere sahip üçlü kamera sistemine sahiptir.

 • PBI-Piksel-6a-2-1

  Google Piksel 6a

  Yüksek yenileme hızı, kablosuz şarj, cam arkalık ve diğer birkaç ayrıntıyı umursamıyorsanız, bu sizin telefonunuz olmalıdır. Bu bir Piksel, ancak daha ucuz. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.