Google Arama artık ABD’de aile içi şiddet desteğine doğrudan erişim sunuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Arama’da aile içi şiddet bilgilerine daha hızlı erişim sağlamak için Ulusal Aile İçi Şiddet Yardım Hattı ile el ele veriyor.
  • Aile içi şiddetle ilgili bilgi arayan kişiler, artık arama sonuçlarının üst kısmında, Yardım Hattı’nın telefon ve sohbet hizmetlerine doğrudan erişim sağlayan bir kutu görecekler.
  • Yardım Hattı, telefon, çevrimiçi sohbet ve metin yoluyla 24 saat aile içi şiddet desteği sağlar.

Google ve Ulusal Aile İçi Şiddet Hattı (The Hotline), aile içi şiddet mağdurlarının yardımcı bilgilere ve 7/24 desteğe erişmesini kolaylaştırmak için bir araya geldi. Google, bu ortaklığın ihtiyaç sahibi kişilerin aile içi şiddeti ararken mümkün olan en kısa sürede destek almasını sağlayacağını umuyor.

Kaynak: Google (İmaj kredisi: Kaynak: Google)

ABD’deki kişiler artık Google’da Android telefonlarda aile içi şiddetle ilgili bilgi aradıklarında arama sonuçlarının üst kısmında bir kutu görecekler. Kutu, telefon ve sohbet hizmetlerine doğrudan erişim sunan Yardım Hattı’nın iletişim bilgilerini görüntüler. Google, doğru bilgileri bulmanın hayatta kalanlar için genellikle gerekli olduğunu, çünkü çoğu zaman güvenli bir şekilde desteğe ulaşmak için sınırlı bir pencereleri olduğunu belirtiyor.