Fiio BTR7 incelemesi: 250 $ ‘ın altında bir fiyata kolayca en iyi Bluetooth DAC


Fiio, taşınabilir ses kategorisinde tüm doğru şeyleri yapıyor ve özellikle Bluetooth DAC’leri özellik setleri için büyük saygı görüyor. BTR5, bu kategoride Fiio’nun tonunu belirledi ve BTR5 2021 olarak adlandırılan güncellenmiş bir modelin piyasaya sürülmesi, Fiio’nun konumunu sağlamlaştırdı. BTR5 2021’i etrafındaki en iyi bütçe Bluetooth DAC’lerinden biri olarak adlandırdım ve bu, sunulan çok sayıda özelliğe ve esasen taşınabilir kullanım için tasarlanmış küçültülmüş bir DAC’den temiz ses dağıtımına bağlı.

Fiio şimdi bu kazanan formülü alıyor ve serideki en son modeli BTR7 için birkaç ek özellik ekliyor. Burada hoşuma gidecek çok şey var ve başlamadan önce, işte ne elde ettiğinize dair üst düzey bir genel bakış: BTR7, THX’in AAA28 amplifikatörüyle birlikte geliyor ve BTR5’e göre en büyük farklılaştırıcı olan tek uçlu 3,5 mm’lik bir bağlantı noktasının yanı sıra dengeli bir 4,4 mm konektör içeriyor.

Ayrıca büyük renkli IPS LCD panel, kablosuz şarj ve ihtiyacınız olan tüm kablosuz codec bileşenleri ile yeni bir tasarıma sahip olursunuz. BTR7’nin maliyeti göz önüne alındığında sadece 199 $ (Yeni sekmede açılır), burada inanılmaz bir değer elde ediyorsunuz. Tüm ürünlerinde olduğu gibi Fiio, BTR7 ile suni deri kasa, USB-C – USB-C kablosu ve USB-C – USB-A konektörü de dahil olmak üzere çok sayıda aksesuar içeriyor.

Fiio BTR7 incelemesi

(Resim kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Fiio, BTR7’nin tasarımını değiştirdi ve DAC, BTR5’ten 26g daha ağır olan daha büyük bir şasiye sahipti. Tasarım bu sefer daha açısaldır ve BTR7’yi K9 Pro DAC ve M11S ses çalar gibi modellerle uyumlu hale getirir. Fiio, üst düzey teklifleri için bu tasarım diline geçiyor ve BTR7’nin de benzer bir estetiği takip ettiğini görmek harika.

Fiio BTR7 incelemesi

(Resim kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)