Daha fazla son dakika iPhone 13, Watch Series 7, AirPods 3 ve M1X MacBook Pro sızıntıları, Apple’ın California Streaming etkinliği öncesinde gün yüzüne çıkıyor


Apple’ın California Akış Etkinliği öncesinde iPhone 13, Apple Watch Series 7, AirPods 3 ve M1X MacBook Pro hakkında daha fazla son dakika sızıntısı ortaya çıktı.


Apple’ın ‘California Streaming’ etkinliğine artık iki günden az bir süre kaldı. Cupertino devi, etkinlikte bir dizi ürünle birlikte yeni nesil iPhone serisi iPhone 13 serisini duyurmaya hazır. Etkinliğin hemen öncesinde, yaklaşan Apple ürünleri hakkında bazı (daha fazla) bilgi ortaya çıktı.


Bloomberg Detayları iPhone 13 Serisi Özellikleri

Apple-iPhone-13-işleyiciler

(Resim Kredisi: EverythingApplePro)

Sadece yarım hafta önce, iPhone 13 serisinin ve Watch Series 7’nin bazı özelliklerini öğrendik. Alanın güvenilir sızıntıcılarından biri olan Max Weinbach, iPhone 13’ün iPhone 12 serisiyle aynı ve biraz daha pahalıya mal olacağını açıkladı. pil ve kameranın yetenekleri hakkında bilgi. Mark Gurman şimdi Apple’ın merakla beklenen 2021 iPhone serisi hakkında daha fazlasını açıkladı. Açık haber bülteni (üzerinden 9 ila 5 Mac).

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Gürman, kadrodan “bekleyebileceğimiz” şeylerin şunlar olduğunu söylüyor:

  • iPhone 13 serisi, iPhone 12 ile aynı “ancak daha dar çentikli” tasarıma sahip olacak.
  • Standart iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de iki kamera merceği bulunurken iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te üç kamera merceği bulunur
  • Yeni kamera yazılımı özellikleri: Portre Modunun video versiyonu, “fotoğraflarınıza farklı stiller uygulamak için yapay zeka ile çalışan yeni bir filtre sistemi”, Pro modeller için ProRes video kaydı
  • A15 Bionic, A14 Bionic’ten “biraz daha hızlı” olacak
  • iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için LTPO (düşük sıcaklıkta polikristalin oksit) ekranlar, bu “muhtemelen daha yüksek yenileme hızı anlamına gelir”
  • iPhone 13 serisi, “acil durumlar” için bir uydu iletişim sistemine sahip olacak. LEO uydularının ne olduğu ve iPhone 13’ün uydulara bağlanmasının telefon dünyası için neden önemli olduğu hakkında daha fazlasını okuyun.

iPhone 13’ten heyecan duyuyorsanız, iPhone 13’ün henüz su yüzüne çıkmış sızıntıları ve söylentileri hakkındaki birleştirilmiş sayfamıza göz atın.

Temel Varyant iPhone 13, 128 GB Depolama Özelliğine Sahip Olacak

Apple-iPhone-13-ad-onaylandı

Bloomberg’in raporuna ek olarak, güvenilir Apple analisti Ming Chi-Kuo, Apple’ın (nihayet) iPhone 13 serisiyle 64GB yapılandırmasını bırakacağını açıkladı. Kuo, iPhone 13 ve iPhone 13 mini’nin 128 GB, 256 GB ve 512 GB varyantlarında, Pro modellerinin ise 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB yapılandırmalarında bulunacağını söylüyor. iPhone 13 Pro, 1 TB depolama varyantına sahip ilk iPhone modeli olacak.

Kuo ayrıca iPhone 13’ün dünya çapındaki silikon kıtlığının kurbanı olacağını söylüyor. “Eski modeller 3Ç21’de yaklaşık %5-10 oranında azaltılmıştı. 4Ç21’deki iPhone 13 sevkiyatı, bileşen eksikliği nedeniyle potansiyel bir aşağı yönlü riske sahip olabilir. Ancak bu olumsuzluk, iPhone 13 gönderilerinde sınırlı bir etkiye sahip. 2021’deki iPhone 13 sevkiyatlarının yıldan yıla %10’dan fazla büyüyebileceğine inanıyoruz.”

AirPods 3 California Akış Etkinliğinde Açıklanacak

Apple AirPod'lar 3

Sızıntı tabanlı AirPods 3 görselleri (Kredi: GizmoChina)

Apple, Salı günü California Streaming etkinliğinde iPhone 13 ve Apple Watch Series 7’ye ek olarak AirPods 3’ü de duyuracak, diyor Kuo (Via AppleInsider). Kuo, Apple’ın ürünü piyasaya sürmeye hazır olduğunu iddia ediyor. Ancak AirPods 3, AirPods 2’nin lansman fiyatından daha pahalı olacak ve Apple, mevcut nesil kulaklıkları daha düşük fiyattan satmaya devam edecek.

Bu sonbaharda AirPods ile ilgili iki durum olabileceğini söylüyor: ya Apple, AirPods 3’ü daha yüksek bir fiyata satacak ve AirPods 2 daha düşük bir fiyata satmaya devam edecek ya da AirPods 2, AirPods 3 sürümü ve AirPods 3 ile birlikte bir fiyat düşüşü görecek. AirPods 2’nin 159$ fiyatını benimseyecek.

Apple AirPod’lar 2

Amazon’da kablosuz şarj, hızlı eşleştirme ve Hey, Siri desteği sunan Apple AirPods 2’ye göz atın.

Apple Watch Series 7 Üretim Gecikmeleri “Önemli Değil”

Apple Watch Series 7 jon prosser mavi yeşil

(Kredi: JonProsser x RenderByIan)

Geçen hafta Bloomberg, Apple’ın Apple Watch Series 7’nin üretiminde sorunlarla karşılaştığını bildirdi. Bir takip raporunda Kuo, Watch Series 7’nin “Eylül ayında arz sıkıntısı” görebileceğini söyledi. Yine başka bir “yatırımcı notunda” Kuo, “sürüm planı ve toplu sevkiyat planı üzerindeki etkinin önemli olmadığını” bildirdi. Kuo’ya inanılırsa, Watch 7’nin iPhone 13 ve AirPods 3 ile birlikte çıkışını Salı günü Ekim ayından itibaren daha geniş bir kullanılabilirlik ile görebiliriz.

M1X MacBook Pro “Önümüzdeki Birkaç Hafta” İçerisinde Piyasada Olacak

Haftalık bülteninin bir parçası olarak Gürman, Apple’ın yakında piyasaya çıkacak olan ve geliştirilmiş M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’larının “önümüzdeki birkaç hafta içinde raflarda yerini alacağını” söyledi. 2021 MacBook Pro’ların mevcut nesil MacBook Pro’ya göre büyük bir yükseltme olmasını bekliyor. Daha hızlı bir yonga setinin yanı sıra “MagSafe manyetik şarj, mini LED ekranlar ve Touch Bar yok” özelliklerine sahip olacaklar.

İki etkinlik olacak ve ikincisinin Mac + iPad olmasını beklerdim. iPhone/Salıyı İzle. https://t.co/xfAjhUkigC

— Mark Gürman (@markgurman) 12 Eylül 2021

Apple’ın bu sonbaharda iki etkinlik düzenleyeceğini söylüyor – biri iPhone 13, AirPods ve Apple Watch’u duyurmak için, ikincisi ise yeni MacBook’ları ve iPad’i duyurmak için. Farkında olmayanlar için, iPad mini’nin bu yıl Touch ID Ana Düğmesinin kaldırılması ve daha ince çerçevelerle büyük bir yükseltme alması bekleniyor.

Apple, 14 Eylül 2021 Salı günü iPhone 13 serisini resmi olarak tanıtacak. PocketNow’u Instagram, Facebook ve twitterve Apple’ın etkinlikte duyurduğu her şeyden haberdar olun.