Chromebook’unuzu özelleştirmek için Kişiselleştirme Merkezi nasıl kullanılır?


İster akıllı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız olsun, arayüzün nasıl göründüğünü özelleştirebilmek, yeni arayüzünüzü oluşturmak için uzun bir yol kat eder. seninki. Bu, ChromeOS’ta oldukça uzun bir süredir eksik olan bir şeydi, çünkü Windows ve macOS’un sunduğuna benzer şekilde, açık veya karanlık mod arasında geçiş yapma gibi şeyleri kaçırarak gerçekten yalnızca duvar kağıdınızı değiştirebiliyordunuz.

Ancak son aylarda gördüğümüz gibi Google, ChromeOS’u etkileyici bir hızla geliştiriyor, gecikmiş özellikleri uyguluyor ve beklemeyeceğiniz bazı seçenekler ekliyor. 2021’in sonlarında ChromeOS 98’in Kanarya yapısıyla Google, en iyi Chromebook’ları kişiselleştirmek için “tek noktadan alışveriş” üzerinde çalışmaya başladı. Başlangıçta bu, Kişiselleştirme Merkezi Kullanıcı Arabirimi adı verilen bir bayrağın arkasına gizlenmişti ve etkinleştirilmesi size şu anda sahip olduğumuza benzer bir arabirim verecekti.

Chromebook’larda Kişiselleştirme Merkezi nasıl kullanılır?

1. Ayarlar uygulamasını Chromebook’unuzda kullanın.

(İmaj kredisi: Android Central)

2. Sol kenar çubuğunda kişiselleştirme.

(İmaj kredisi: Android Central)

3. Altında kişiselleştirme bölüm, tıklayın Duvar kağıdınızı ve stilinizi ayarlayın.

(İmaj kredisi: Android Central)

Buradan, yerleşik Aydınlık ve Karanlık modları arasında geçiş yapmanın yanı sıra masaüstü duvar kağıdınızı değiştirebileceksiniz veya hatta ayarlayabilirsiniz. Oto. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, Chromebook’unuzun geçerli saate göre otomatik olarak Açık veya Koyu modunu kullanmasına olanak tanır. Chromebook’unuzu gündüz kullanıyorsanız, ikisinden birini kullanıyorsanız, kullanıcı arabirimi öğeleri duvar kağıdınızla birlikte eşleşir. Parlaklık veya eleman duvar kağıdı seçici içindeki görüntüler.