Apple iPad Pro yatay gidiyor, sızıntı gösteriyor


Yeni bir sızıntı, gelecekteki iPad Pro tabletlerinin varsayılan olarak yatay olarak yerleştirilebileceğini ve ayrıca kameranın yan tarafa yerleştirilebileceğini gösteriyor.


Mevcut nesil iPad’lerde kamera dikey konumda üste yerleştirilmiştir. Bu, bir konferans görüşmesinde yatay moddayken cihazın yan tarafta olduğu ve en iyi görünmeyebileceği ve eller ve parmaklarla kolayca kapatılabileceği anlamına gelir. Yeni bir sızıntı, gelecekteki iPad Pro tabletlerinin varsayılan olarak yatay olarak yerleştirilebileceğini ve ayrıca kameranın yan tarafa yerleştirilebileceğini gösteriyor.


Dylandkt tarafından yapılan yeni bir sızıntı, arkadaki Apple logosunun cihazın arkasına yatay olarak yerleştirilebileceğini ve yatay modun iPad Pro cihazlarında yeni varsayılan haline gelebileceğini öne sürüyor. Bu yeni varsayılan modun şu anda mevcut olan iPad Pro cihazlarına gelip gelmeyeceği henüz doğrulanmadı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

dylandkt Twitter’da şu açıklamayı yaptı:

“Gelecekteki iPad Pro’larda yatay bir kamera yerleşimi ve arkada yatay olarak yerleştirilmiş bir Apple logosu bulunacak. Apple, iPad Pro kullanımı için yatay modu varsayılan hale getirecek. Yeni nesil modelin bu özelliğe sahip olup olmayacağını doğrulamadım ama bu çalışmalar yapılıyor.”

Şahsen, test amacıyla yalnızca birkaç hafta eski bir iPad kullandım, ancak yeni kamera yerleşimi ve konumu, özellikle daha büyük Pro modellerinde ve daha küçük çerçeveli yeni iPad mini’de çok anlamlı olacaktır. Okurken vb., cihaz daha rahat okumak için kolayca dikey olarak döndürülebilir ve tarama veya çoklu görev sırasında, ekranda aynı anda daha fazlasını görmek için yatay modda kullanılabilir.

Halihazırda hiçbir şey kesin değil ve bunun daha yeni modellerde gerçekten bir “özellik” haline gelip gelmediğini ve mevcut, eski cihazlarda da bulunup bulunmadığını doğrulayan daha fazla sızıntı görmek için muhtemelen bir süre beklememiz gerekecek. Dylan şu anda sadece iPad Pro serisinden bahsediyor ve yeni duyurulan iPad mini’nin mi yoksa iPad Air’in mi böyle bir “yükseltme” alacağına dair bir bilgi yok.

11 inç iPad Pro Uzay Grisi

Apple iPad Pro 11 inç (2021)