Apple Bize Ne Anlatmaya Çalışıyor?(video)


Bugünkü Pocketnow Daily’de yaklaşan Apple WWDC 2021, Apple’ın yeni işlemcileri, Samsung Galaxy Buds2 sızıntısı ve daha fazlası hakkında konuşuyoruz.Tabii ki, bugünkü haberler anlaşmalarla başlıyor, çünkü bunların harika olmayı bırakmadığını biliyorsunuz. iPhone 12 için Bir Alana Bir Ücretsiz fırsatı olan ve ikinci telefonu ve 250 dolarlık bonus krediyi aldığınız Verizon ile başlayalım. Bir saniyeliğine Amazon’a geçersek, M1 Mac mini şu anda 100 dolar indirimli ve sevkıyatı 800 dolar. Samsung, takas için uygun bir cihazınız varsa Galaxy S21’i 100 dolara, S21 Plus’ı 300 dolara ve Ultra’yı 500 dolara alabileceğiniz Bahar Fırsatlarını sürdürüyor. Amazon’a geri dönersek, OnePlus 8 200 dolar indirimli ve 500 dolarda kalıyor. Ayrıca iPad’ler, Amazon Echo Hoparlörler, diğer Samsung ürünleri ve daha fazlası hakkında daha fazla fırsatımız var.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Görünüşe göre şirket kablosuz kulaklık pazarını genişletmek istiyor gibi göründüğü için dikkatleri Samsung’a çevirelim. Şimdiye kadar Buds, Buds+, Buds Live ve yeni Buds Pro ile 4 modelleri var, bunlar benim favorim. Şimdi normal Tomurcuklar yenileniyor gibi görünüyor. Android Police’ten adamlar az önce Galaxy Wearable’ın uygulama APK’sında bir sökme işlemi yaptılar ve burada kod adı Berry olan bazı “Galaxy Buds 2”ye birden çok referans görebilirsiniz. Rapora göre, çok noktalı bağlantı, daha iyi arama kalitesi ve daha iyi su geçirmezlik gibi bazı güncellenmiş özelliklere sahip Galaxy Z Fold 3 ile yıl sonunda bunları bekleyebiliriz. Şimdiye kadar tasarımla ilgili herhangi bir sızıntımız yok, ancak Samsung’un diğer tomurcukları göz önüne alındığında, seleflerine oldukça benzemeleri gerekiyor. Ne aldığımızı göreceğiz.

Resmi haberlere dönersek, Xiaomi hakkında konuşalım çünkü yıllarca süren konseptlerden sonra şirket nihayet ilk katlanabilir akıllı telefonu Mi MIX Fold’u piyasaya sürdü. Mix Fold, Samsung’un Z Fold’undan aldığınız gibi içe doğru katlanan bir tasarım getiriyor. 60 Hz’de çalışan 8 inçlik bir ana ekran ve 90 Hz’de çalışan 6,5 inçlik bir kapak ekranı getiriyor. 5020 mAh pil ile birlikte 16 Gig’e kadar RAM ve yarım terabayt depolama alanına sahip Qualcomm Snapdragon 888 tarafından desteklenmektedir. Kameralara gelince, Xiaomi 108MP ana sensör, 13MP ultra geniş ve 3x optik zoom sunan ve makro lens olarak ikiye katlanan 8MP “sıvı lens” ile üçlü bir kurulum getiriyor. Şimdi, Xiaomi, onu iyi hale getiren özel bir “masaüstü modu” gibi daha büyük tuvalden yararlanmanıza izin veren yeni özellikler sunuyor.. Normal Android kullanıcı arayüzü yerine bir masaüstü. Çin’de yaklaşık 1521 dolara satılması planlanıyor, ancak küresel bir sürüm hakkında bir haberimiz yok. Ama evet dostum, bu fiyat etiketi diğerleriyle karşılaştırıldığında kulağa o kadar da kötü gelmiyor.

Bir kez daha en sıcak haberleri 2 Apple segmentine ayıracağız çünkü.. Bazen buna değer mi? DigiTimes’ın yeni bir raporuna göre Apple’ın A15 çipi, Cupertino’nun olağan sonbahar zaman çizelgesine uygun olarak Mayıs ayında üretime başlayacak. Şimdi A15, A14 ve M1 yongalarında sahip olduğumuz aynı 5nm mimarisi üzerine inşa edilecek, ancak silikon tasarımı aracılığıyla performans ve verimlilik söz konusu olduğunda yine de iyileştirmeler görmeliyiz. Ancak rapor, Cupertino’nun TSMC’nin 2021’in sonlarında üretime başlayacak 4 nanometre yongalarını sipariş ettiğinden bahsediyor. Rapor, bunların ilk olarak 2022 İlkbaharında bekleyebileceğimiz yeni nesil Mac yongalarında kullanılacağını tahmin ediyor. Önümüzdeki baharda 4nm çipli yeni Mac’ler beklenebilir, ancak umalım ki Bahar olayı gerçekleşir.

Ve son olarak bugünün en sıcak haberi, 2. bölüm ve Bahar’dan bahsetmişken, bugünün en sıcak haberi için Apple ve Events’ten bahsedelim ama.. Beklediğimiz gibi değildi. Mart etkinliği gerçekleşmediğine göre, Cupertino’dan bir tür duyuru bekliyorduk ve şirket, 7 Haziran’dan itibaren bir kez daha yalnızca çevrimiçi bir etkinlik olacak olan WWDC 2021 için basın davetiyeleri gönderdi. 11 Haziran’a kadar. Apple, “iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’un geleceğine dair benzersiz bilgiler” sunacaklarını söylüyor. Geçen yılki gibi yaklaşık 28 milyon geliştiricinin gösteriye katılmasını bekliyorlar ve bu harika ama bir dakikalığına spekülasyon yapalım. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Mac Pro’nun geri dönüşü ve bu yıl Apple Silicon geçişi gibi önemli duyurular yaptık. Ve şu anda, Apple’ın boru hattında yeni iPad Pro’lar, AirTag’ler, yeni AirPod’lar gibi en azından Perşembe gününe kadar sessiz bir sürümden bile saymayacağım bir ton ürün var.

Abone: http://bit.ly/pocketnowsub http://pocketnow.com

Bizi takip edin: http://flipboard.com/@Pocketnow http://facebook.com/pocketnow http://twitter.com/pocketnow