Amazon Alexa Visual ID geçmişinizi nasıl silebilirsiniz?


En iyi akıllı hoparlörleri satın alırken beklentilerden biri, soru sorarken sesinizi tanıyabilmeleri ve böylece kişiselleştirilmiş sonuçlar verebilmeleridir. Amazon, bu akıllı ekranların size özel bilgileri gösterme yollarını genişletmek için Echo Show cihazlarından bazılarına Visual ID adlı yeni bir özellik ekledi. Bu cihazlar, yüzünüzü tanıyarak hatırlatıcıları, notları, takvim etkinliklerini ve daha fazlasını siz istemenize gerek kalmadan görüntüleyebilir. Ancak bu özelliği artık kullanmak istemediğinize karar verirseniz, Amazon Alexa Visual ID geçmişini cihazlarınızdan nasıl sileceğinizi öğrenmek isteyeceksiniz ve biz de size yardımcı oluyoruz.

Telefonunuzu kullanarak Amazon Alexa Visual ID geçmişinizi nasıl silebilirsiniz?

Amazon, 2021 sonbaharında Görsel Kimlik özelliğini duyurduğunda, başlangıçta yalnızca Echo Show 15’te mevcuttu, ancak o zamandan beri Echo Show 10 (3. Nesil) ve Echo Show 8’de (2. Nesil) kullanıma sunuldu. Visual ID’yi kullanmak istiyorsanız, yüz tanıma bilgileriniz bulutta değil cihazda saklandığından, her hoparlörde etkinleştirilmesi gerekir. Neyse ki, bu bilgiyi silmek için süreç nispeten ağrısızdır.

  1. Alexa uygulaması telefonunda.
  2. Üzerine dokunun Daha sağ alt köşede
  3. Seçme Ayarlar.
  4. Seçmek Profiliniz ve Aileniz.Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

  1. Seç profil Görsel Kimlik bilgilerini kaldırmak istediğiniz
  2. Seçme görsel kimlik.
  3. Üzerine dokunun Silmek bilgilerinin kaldırılmasını istediğiniz her cihazın yanında.Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi

Bu adımlar tamamlandığında, cihazlarınız artık sizi yüzünüzden tanıyamaz. Bu nedenle, şimdi kişiselleştirilmiş bilgilerinizi almak için bunu istemeniz gerekecek.

Amazon Alexa Visual ID geçmişinizi desteklenen bir cihazdan nasıl silebilirsiniz?