Akış kraldır, ilk kez kabloyu geride bırakır


Ne bilmek istiyorsun

  • Akış, ilk kez TV izleme için Temmuz ayında en üst sırada yer alıyor.
  • TV izlemenin %34,8’ini internet üzerinden izleme, %34,4’ünü Kablo ve %21,6’sını ise televizyon yayınları oluşturuyor.
  • Netflix, Stranger Things’i izleyerek 18 milyar dakika harcayan kullanıcılardan gelen sağlıklı artışla en fazla dakikayı izleyerek geçirdi.

Akış, ilk kez Temmuz ayında TV izleyicileri için en üst sırayı aldı.

Piyasadaki en iyi akış cihazlarından bazılarında en sevdiğiniz akış hizmetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz ve görünüşe göre tüketiciler bunu giderek daha fazla yapıyor. Neilsen’in Gauge aylık raporuna göre, Temmuz ayında izleyicilerin TV etkileşiminin %34,8’ini akış oluşturuyor. Kablo, TV tüketiminde %34,4 ile ikinci sırada yer alırken, televizyon yayıncılığı %21,6 ile her şeyi tamamlarken, yayın akışı ilk kez tacı elinde tutuyor.

Muhtemelen akış hizmetlerinin daha fazla kullanıcı çekmek için yalvardığı “kordonu kes” terimini duymuşsunuzdur. Eğilimler, insanların akış platformlarına giderek daha fazla geçiş yaptığını gösteriyor ve akışın en son birinciliği devralması başka bir kanıt. Nielsen’den gelen raporlar, akış kullanımının %3,2 arttığını ve paylaşım puanlarının 1,1 puan arttığını söylemeye devam ediyor.

Toplam TV ve akış izleme süresinin bir parça grafik dökümü.

(İmaj kredisi: Nielsen’in The Gauge)

Temmuz ayında akış için harcanan ortalama süre, haftada yaklaşık 191 milyar dakikaydı. Netflix, Prime Video, Hulu ve YouTube gibi sektördeki büyük isimlere gelince, Nielsen bu şirketlerin her birinin Temmuz ayında yeniden “rekor yüksek paylar” gördüğünü bildiriyor. Netflix, %8 ile en büyük izleyici ilgi payına sahipti ve büyük olasılıkla Stranger Things’in 18 milyar izlenme dakikasına ulaşmasından kaynaklanıyordu.