Press enter to see results or esc to cancel.

Ofis Uygulamaları

Bilgisayardan kurtulmak isteyen iPad sahipleri için, AppStore’da bulunan ofis uygulamaları paha biçilemezdir. Bu sebeple ücretleri de, diğer uygulamalara oranla çok yüksektir. Ofis uygulamaları arasında, size en uygun olanı seçmek de bu nedenden dolayı önemlidir. Kimse, daha sonra sileceği bir uygulama için boşuna 15$ gibi para vermek istemez.

Pages: Microsoft Word’ün iPad’deki en uygun ve yetenekli karşılığı Pages’dir. Apple’ın kendi uygulaması olan Pages, kullanımı en rahat ofis uygulamalarından biridir. Hazırladığınız belgeleri .doc, .pdf ve .pages gibi farklı uzantılarla kaydedebildiğiniz uygulamada, rahatlıkla grafik veya tablo oluşturabilirsiniz. Hazır şablonları ile sıfırdan belge oluşturmak için zaman kaybetmeyecek, iCloud desteği sayesinde belgelerinizde yaptığınız tüm değişiklikler diğer cihazlarınızla otomatik olarak eşitlenecektir. Microsoft Office’i bir daha görmek istemeyeceksiniz.

9.99$ / Universal / İNDİR / Detaylı Bilgi

Numbers: Microsoft Excel’in iPad’deki en yetenekli karşılığıdır. Pages gibi Numbers da Apple’ın ürünü olduğu için, kullanımı oldukça rahattır. Basit ve Orta seviye işlemleri destekleyen uygulamada, grafik ve tablo oluşturmak da son derece kolaydır. iCloud desteği bulunan uygulamada, her yaptığınız değişiklik otomatik olarak eşzamanlanacaktır. Hazır şablonları ile belge oluşturmak da yeterince kolay.

9.99$ / Universal / İNDİR

Keynote: Microsoft PowerPoint’in iPad’deki karşılığı olan Keynote, Apple’ın iWorks paketinin son üyesi. Tıpkı Pages ve Numbers’ta olduğu gibi bu uygulamada da kullanım kolaylığı son derece yüksek bir seviyede. Birbirinden farklı efekt ve slayt geçişleri ile PowerPoint’in yüzüne bir daha bakmak istemeyeceksiniz. Bir HDMI veya VGA kablo aracılığı ile sunumunuzu başka cihazlara yansıtarak, hiç bilgisayar kullanmadan sunum yapabilirsiniz. Diğer iWorks elemanları gibi bu uygulamada da iCloud desteği bulunuyor.

9.99$ / Universal / İNDİR

Quick Office Pro HD: Microsoft Office belgelerinin tamamını açma ve düzenleme yeteneği olan Quick Office Pro HD, iWorks’den sonra en çok talep gören ofis uygulaması konumunda. Microsoft Office 97-2003 (.doc, .xls ve .ppt) ve 2007-2010 (.docx, .xlsx ve .pptx) uzantılarını destekleyen uygulama, aynı zamanda bir PDF okuyucu olarak da çalışabiliyor. iWorks’den en önemli farkı Dropbox da dahil, bir çok bulut programı ile uyumlu olması. Fakat maalesef iCloud desteği bulunmuyor.

19.99$ / iPad / İNDİR / Detaylı Bilgi

Office² HD: Kaliteli ofis oygulamaları arasında en uygun fiyatlılardan biri olan Office² HD; .doc, .docx, .xls ve .ppt uzantılarını destekliyor. Google Docs ve Dropbox gibi bulut programları ile uyumluluğu bulunan uygulamanın klasik ofis uygulamalarından geri kalır pek bir özelliği de bulunmuyor.

7.99$ / iPad / İNDİR

Documents To Go: Daha çok Andorid ve Blackberry gibi platformlarda kullanılan Documents To Go, Universal olması sebebiyle aynı zamanda iPhone’larda da çalışabiliyor. Ancak bulut programları ile uyumlu olmasını istiyorsanız, 16.99$ fiyatındaki Documents To Go Premium versiyonunu almak zorundasınız.

 9.99$ / Universal / İNDİR

Good Reader for iPad: Bir PDF Reader olan Good Reader for iPad, alanının en iyilerinden. PDF dosyalarınızın üzerine not alabilmenizi sağlayan uygulama, bir çok uzantıdaki belgeyi de bu şekilde açma imkanına sahip. Dropbox, Google Docs, Box.net ve daha bir çok bulut sistemi ile birlikte çalışabilen uygulama, belgelerinizi de yanınızda taşıma açısından oldukça faydalı.

 4.99$ / iPad / İNDİR

Plain Text: “Ben oldukça basit ve ücretsiz bir uygulama arıyorum” diyenler için not almanın en ucuz yolu olan Plain Text, Dropbox uyumluluğu ile kendini hissettiriyor. Klasörleme gibi özelliklerin bulunduğu uygulamada, yazının fontunu veya rengini değiştirme gibi bir imkanınız olmuyor. Yani bu uygulama iPhone ve iPad’lerinizde bulunan “Notlar” uygulamasının bir başka hali. Ancak sade arayüzü, sizi kendisine çekiyor.

Ücretsiz / Universal / İNDİR

-SONUÇ-

Eğer gerçekten kaliteli bir ofis uygulaması arıyorsanız, size önerebileceğim en iyi paket iWorks paketi. Yani Pages, Numbers ve Keynote. Bu uygulamaların Microsoft Office dosyalarını açmayacağı gibi bir düşünceye kapılmayın, çünkü böyle bir sorun yok. Son derece sorunsuz çalışmasının yanında, Universal olması sebebiyle iPhone’lar üzerinden de belgelerinize rahatlıkla ulaşıp, düzenleme yapabilirsiniz.

16 Comments

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

16 Comments

kenan

satış elemanlarına tavsiye edeceğiniz bir uyglama varmı?

Muammer

Tam olarak ne tarz bir uygulama arıyorsunuz acaba? Biraz daha detaylandırabilirseniz sevinirim..

Hkoktas

Merhaba,
Apple gerek kendi Numbers uygulamasına ve gerekse diğer uygulama geliştiriciler elektronik tablolarına hala filtre özelliği koyabilmiş değil. Yanılıyor muyum? Ve gerçekten üzücü bir durum. Hem iphone hem de ipad ürünlerini kullanan biri olarak fikirlerim radikal bir biçimde değişmek üzere. Eğer numbers uygulamasına filtre özelliği koyulamazsa varacağım sonuç şudur: Apple ın tamamı bir Excel etmez.

Muammer

Maalesef dediğiniz konu hakkında çok tecrübeli değilim, bu yüzden ne aksini söyleyebilir ne de dediğinizi doğrulayabilirim. Ancak böyle bir durum varsa, gerçekten Apple adına üzücü olmuş. Tabi iOS ailesini bırakıp, Android’e veya Windows’a geçmek sorunlarınızı ne ölçüde çözer, onu da bilemem. Umarım yakın zamanda bir güncelleme ile bu problem ortadan kalkar. Şimdilik yapacak pek bir şey yok. 🙁

Yusuf

Merhaba,
ben iPad2 de excel, word ve powerpoint sunumu hazırlayacağım, ve maille gelen bir excel word dosyasında değişikliklerde yapacağım bir program arıyorum. sizce hangisi uygundur?
Çok teşekkür ederim.

Muammer

Merhabalar. Öncelikle bu işlem için bir kaç farklı alternatif olduğunj söylemeliyim. Quick Office PRO HD, Office dökümanlarını mail veya başka herhangi bir yolla iPad’iniz üzerinden değişiklik yapmanıza olanak sağlıyor. Ama bunun yanında ayrı ayrı satılan Pages, Numbers ve Keynote isimli uygulamalar da aynı işlevi yapabiliyor. Hem de her açıdan çok daha yetenekliler. Varsayılan olarak MS Office uzantısı kullanmasalar da, bu uzantıdaki dosyaları açıp değişiklik yapıp yine bu uzantıda kaydetmenize olanak sağlıyor.

Eğer fiyat önemli değil diyorsanız, benim şahsi görüşüm Apple’ın kendi uygulamaları olan Pages, Numbers ve Keynote yönünde. 🙂

İsmail

İwork ile office97 ve 2004 dosyaları açılmıyor. Bir çözümü varmıdır?

Mehmetali

Acaba powerpoint dosyasını kullanırken üzerine kalemle not alableceğim ipad uygulaması önerebilirmsnz

Muammer

Eğer sunumu ppt olarak değil de pdf olarak kaydederseniz, bir çok uygulama bu konuda size yardımcı olabilir.. Pdf üzerinde kalemle not alma konusunda.. Mesela en basitinden, Noteshelf.. Ama bu konudaki en başarılı program -ki direk ppt üzerinden de kalemle not alma özelliği olsa gerek- “GoodReader for iPad”dir.. En azından öyle söyleniyor, şahsen deneyimleme fırsatım olmadı. 😀 Uygulamanın fiyatı 9TL, ama pişman olacağınızı sanmıyorum. 🙂

Mehmetali

Benim direk powerpoint üzerinden not almam lazım. Good reader i indirdim ama powerpoint üzerinden not alamadım. Bir arkadasım polaris office diye bi program önerdi. Onun hakkında bi bilginiz varmı?

Muammer

Bahsettiğiniz programı hiç denemediğim için, maaleaef bir şey söyleyemiyorum.. 🙁 Ama olabilir. Eğer detaylı bir bilgiye ulaşıp bizimle de paylaşırsanız, çok memnun olurum. 🙂

Peki

Excel dosyası üzerinde düzeltme yapacağım bir program var mı

Muammer

Evet, bir çok alternatif mevcut. Ben şahsen Apple’ın kendi uygulaması olan Numbers’ı öneririrm. —> http://kucukelmakurdu.com/numbers-incelemesi/

altan

Merhaba, ipad üzerinde ipad kalemiyle word dosyası oluşturmak ya da gelen bir word dosyası üzerinde oynamalar yapmak mümkün mü?

Muammer

Merhaba, Word dosyası oluşturmak veya düzenlemeler yapmakla iPad kaleminin herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Şöyle ki, iPad kalemi sadece parmağınızın yaptığı işi daha rahat yapmak için var.. Not alırken kullanmak adına.. Bu yüzden ekstra şeyler yapamaz. Kaldı ki, Word dosyalarındaki oynamalardan kastınız klavyenin dışında çizim eklemekle ilgili sanırım.. Bildiğin kadarı ile böyle bir şey yapılamıyor. Noteshelf veya Penultimate tarzı uygulamaları tavsiye ederim, kalemle not almak isterseniz eğer…

Melda

Merhaba ipadim var keynote indirmekte kararsız kaldım. Ödevim slayt hazırlamak. Keynotedan slayt hazırlayıp hocanın bilgisayarından açıp projeksiyondan sunum yapabilir miyim herhangi bir kablo vs kullanmadan? Mesela yaptığım sunumu mail olarak atıp ordan bilgisayara kaydedebilir miyim?


Leave a Comment


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261