Press enter to see results or esc to cancel.

Pivvot – İncelemesi

Pivvot - İncelemesi

Sade tasarımlı, basit mantıklı ve kafa karıştıran ilginç sistemli oyunlardan hoşlanıyorsanız; Pivvot isimli oyunu seveceksinizdir. Halen içinde bulunduğumuz haftada Apple tarafından Haftanın Uygulaması seçilen Pivvot, Boost 2 ve Hexagon‘a benzeyen yapısıyla benim oldukça hoşuma gitti.

Şu an için tamamen ücretsiz bir oyun olan Pivvot, haftanın uygulaması kampanyasından sonra ücretli olacak mı bilemiyorum. Bu yüzden bugünlerde indirmekte fayda var. Ayrıca Universal bir uygulama olduğu için, hem iPhone hem de iPad üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.

En başta sadece “Voyage” ve “Endless” modları açık olarak gelen oyun, toplamda 5 farklı moda sahip. İlerledikçe bu diğer modları da açıyorsunuz. Voyage modu daha çok bölüm havasında ve ilerledikçe ilermeye çalıştığınız bir sistem üzerineyken; Endless’de iş isminden de anlaşılabileceği gibi sonsuza dek gitmek haline geliyor. Endless modunda zamanla zorlaşan parkur, kaç saniye hayatta kaldığınıza göre puanlandırılıyor.

pivvot, endless mode

İlk planda her şey çok karmaşık gibi gelse de, aslında çok kolay bir oynanışı var Pivvot’un. Ortada gördüğünüz çizgi, oyunun parkurunu oluşturuyor. Bu parkurda ilerleyen küçük noktaya bağlı -ortadakine nazaran biraz daha büyük- diğer nokta ise sizsiniz! Parkurda ilerleyen noktanızın etrafında 360 derecelik bir dönüş alanınız var ve amacınız etraftaki engellere çarpmamak.

pivvot engeller

Kullanım ise gayet açık. Tıpkı Hexagon’da olduğu gibi; sağa basarak saat yönünde, sola basarak saat yönünün tersine hareket ediyorsunuz. Başta -özellikle baş aşağıyken- hareketler karışabilir, ama alışacaksınız.

Bizce; Herkesin hoşuna giden bir oyun tarzı olmasa da, ben bu tarz oyunları beğendiğim için paylaşmak istedim. Özellikle henüz ücretsizken, indirmekte yarar var diye düşünüyorum. Tasarım, eğlence ve fiyat konularında benden tam puan alan oyun; yüklemeye değerlik konusunda yarım puanda kaldı. Maalesef beklentimin çok üstünde bir dosya boyutu var ve kapasitesi sınırlı olan cihazlarda kullanıcılar bu boyuta ne kadar bir süre dayanır bilemiyorum. Ama yine de kanaat notumu da tam verdiğim Pivvot, denenmesi gereken bir oyun.. 🙂

pivvot

( Yazı No: -167- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261