Press enter to see results or esc to cancel.

Bellyfish – İncelemesi

Bellyfish - İncelemesi

Daha önce incelemesi yaptığımız, hatta Promo Code‘unu dahi dağıttığımız iSlash’in yapımcılarından nefes kesen bir oyun daha, Bellyfish. Aslında oyun uzun bir zaman önce AppStore’a gelmişti, ancak ben inceleme fırsatını bulamamıştım. Bugün ise, oyunun kısa bir süreliğine ücretsiz olduğunu görünce; hemen bir inceleme yazısı hazırlamaya karar verdim.

Normal fiyatı 1,79TL olan oyun, bugün için kısa bir süreliğine ücretsiz. Aynı zamanda Universal bir oyun olması sebebiyle; hem iPhone hem de iPad’iniz üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.

menü

Bellyfish bir çeşit Endless oyunu. Daha açık konuşmak gerekirse; bölümlerin olmadığı ve ölmedikçe ilerleyebildiğiniz, sonsuz bir oyun. Turuncu renkli şişman bir balık olduğumuz oyun; çıkabildiğimiz kadar yukarı çıkmak amacına dayanıyor. Tabi biz yukarı çıkmayı istedikçe; karşımıza engeller de çıkmaya başlıyor. Deniz analarından tutun, deniz kestanelerine kadar bir çok düşman; bu yolculukta bizi durdurmak istiyor.

baloncuklar

Karşımıza çıkan engellere çarptıkça can kaybediyoruz. Ayrıca oyuna da az bir canla başlıyoruz zaten; ama havada uçuşan baloncukları topladıkça canımız artıyor. Canımız sol üstteki çubukta gösterildiği gibi, topladığımız her 25 baloncuk karşılığı bir birimlik can kazanıyoruz.

güçler

Oyunda sadece bizi durdurmaya çalışan engeller yok, aynı zamanda biz yardım eden güçler de var. Havadan bir baloncuk yardımı ile gelen bu güçlerin her biri farklı bir özelliğe sahip. Ayrıca oyun içinde topladığımız altınlar karşılığı; bu güçlerin etkisini ve süresini de arttırabiliyoruz.

store

Altın demişken; oyun esnasında toplayabildiğiniz bu altınları, menüdeki Store bölümünde kullanabilirsiniz. Rastgele gelen güçlerin etkisini arttırmak dışında; Head Start ve Save Me tarzı özellikler de satın alabilirsiniz. Ve yine dilerseniz aynı bölümden Uygulama İçi Alım ile gerçek para karşılığı altın da satın alabilirsiniz.

poziisyon

Oyunun başlangıcında size iki farklı oyunama modu sunuyor Bellyfish. Daha doğrusu pozisyon. “Regular” ve “Top-down” şeklindeki iki pozisyonun dışında, kendi kalibrasyonunuzu ayarlayabileceğiniz “Custom” seçeneği de mevcut. Bu pozisyonlar; telefonunuzun hareketleri ile balığı kontrol etmek için önemli. Ayrıca hareketlerden bahsetmişken; ekrana parmağınız ile basarak balığımızı hızlandırabildiğinizden de bahsetmiş olayım. 🙂

Quest

Quest denen görevler ile, bir süre sonra oluşacak sıkıntının da önüne geçilmiş bir nebze. Bu sayede sadece daha yükseğe çıkmak değil, yapmamız gereken görevler de amacımız oluyor.

Bizce; Bence gerek tasarım gerek oyundaki grafikler olsun; Bellyfish çok başarılı. Şahsen ben yeni yeni oynamaya başlayan biri olsam da; bu tarz oyunları seven herkesin sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Tasarım, eğlence ve yüklemeye değerlik konularında tam puan verdiğim Bellyfish; bugüne özel olarak ücretsiz olması sebebiyle fiyat konusunda da benden tam puan aldı. 🙂 Ben sevdim; puanını tam verdim. Size de deneyin derim… 😉

bellyfish.010

( Yazı No: -161- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261