Press enter to see results or esc to cancel.

Onavo Count – İncelemesi

Bir iPhone kullanıcısı için en önemli şeylerden biridir mobil internet paketleri. Kimi 1 GB’lık internet paketi seçerken, kimine 250 MB yetmektedir. Ama herkes için önemli olan tek bir şey vardır ki, o da paketin dışına çıkmamaktır. Ben de bugün sizler için, mobil veri tüketim miktarınızı öğrenmenizi sağlayacak bir uygulama olan “Onavo Count”u inceleyeceğim.

Bundan yaklaşık 5-6 ay önce incelemesini yaptığımız Onavo Extend isimli uygulama ile, mobil veri tüketiminizi nasıl azaltabileceğinizden bahsetmiştik. (Eğer daha önce duymadıysanız okumanızı öneririm.) Onavo Count ise, Onavo Extend ile aynı firmaya ait olup, birlikte çalışan iki yazılım. Yazının ilerleyen kısımlarında da tekrar değinecek olsam da, bu uygulama ile Onavo Extend tarafından tasarruf edilen veri miktarını da öğrenebildiğinizi söyleyelim.

Ücretsiz bir şekilde sahip olabileceğiniz uygulama, maalesef Universal değil. Yani iPad’e özel geliştirilmiş bir arayüzü yok. Bunun dışında iPad sahiplerinin fazla kullanmayacağı bir uygulama olması, iPad’e özel arayüz üretmemelerinin bir sebebi olabilir.

Onavo Count; iPhone’unuz ile 3G ve EDGE üzerinden son bir ayda yaptığınız veri tüketimini, hoş bir arayüz ile birlikte sunuyor. Bunun dışında hangi uygulamanın ne kadar veri tükettiğini de detaylı olarak aktarıyor.

Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra karşınıza gelen menünün üst kısmında renklendirilmiş şekilde bulunan istatistik de, uygulamaların toplam veri tüketimindeki payını oluşturuyor.

Listede yer alan uygulamalardan herhangi birine tıklamanız halinde, uygulamanın son bir aydaki veri tüketimini haftalık olarak öğrenebiliyorsunuz. Onavo Extend ile ortak çalışan bir uygulama olması sebebiyle, Onavo Extend’in tasarruf ettiği veriyi de yine bu bölümden ve grafik üzerinden gözlemeleyebiliyorsunuz.

Herhangi bir uygulamanın tükettiği veya toplam tüketilen veri miktarını sosyal ağlar üzerinden paylaşmanıza da olanak sağlayan uygulama, bu istatistikleri mesaj veya mail yolu ile gönderme özelliğine de sahip.

Bizce; Ayarlar –> Kullanım –> Hücresel Kullanım aracılığı ile de tükettiğiniz veriyi ölçmeniz mümkün. Ancak 3.şahıs bir uygulama olan Onavo Count; oldukça şık bir arayüze sahip olmasının yanında, her uygulama için ayrı ayrı istatistik hesapladığından dolayı bir o kadar da kullanışlı. Gerek Onavo Extend olsun gerek bu uygulama, Onavo’nun her iPhone kullanıcısının sahip olması gerek uygulamalar yaptığı bir gerçek. Sonuç olarak kesinlikle tavsiye ederim.

( Yazı No: -128- )

Comments

1 Comment

Küçük Elma Kurdu

[…] VPN Onavo: Onavo Extend ve Onavo Count gibi uygulamaları ile başarısını kanıtlamış olan Onavo firmasının ücretsiz sunduğu VPN […]


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.