Press enter to see results or esc to cancel.

Webrazzi – İncelemesi

Türkiye’nin en başarılı Web 2.0 bloglarından biri olan Webrazzi, internet sitesinde olduğu gibi mobil uygulaması ile de dikkat çekiyor. Uygulamada şıklık ve sadelik büyük bir ustalık ile korunmuş. Henüz çok fazla ekstra özelliği bulunmayan uygulama, mobil platformdan internetin gündemini tutmak isteyenler için oldukça başarılı bir seçim.

Ücretsiz sahip olabileceğiniz bu uygulama, hiç reklam barındırmama özelliği ile de dikkat çekiyor. Universal olmasından dolayı da, hem iPhone hem de iPad için başarılı bir arayüzü bulunuyor.

Uygulamayı açar açmaz, en son yazılan yazılara ulaşıyorsunuz. Tek bakışta 4 başlığı birden inceleyip, sayfayı aşağı doğru kaydırmanız halinde en son yazılan 20 yazıya ulaşabiliyorsunuz. Bu bölümde benim en çok ilgimi çeken şey, uygulamanın diğer bölümlerde de karşılaştığımız şık ve sade tasarımı oldu.

Eğer bütün yazılara bakmak yerine, kategori kategori ayrılmış yazılara ulaşmak isterseniz de; uygulamanın sol üst köşesinde bulunan simgeye dokunuyoruz. Daha sonra karşımıza Araçlar, Analiz, Blog, Etkinlikler.. gibi toplam 21 kategori, yine başarılı bir arayüz ile çıkıyor.

Herhangi bir yazıya girmemiz halinde, yazının tamamı karşımmıza çıkıyor. Uygulama iPhone’un boyutlarına göre hazırlandığı için, yazıda sağa veya sola taşma gibi problemler yaşanmıyor. Ayrıca eğer isterseniz, alt menüdeki araçlar sayesinde harflerin büyüklüğünü de ayarlayabiliyorsunuz.

Sol alt kısımda bulunan paylaşma simgesi sayesinde; yazıyı Facebook veya Twitter’a gönderebileceğiniz gibi, mail olarak da birine yollayabilirsiniz. Ayrıca yine bu bölüm sayesinde, yazıları Instapaper’a da gönderebilirsiniz.

Uygulamanın benim gözüme çarpan en büyük hatası ise, sağ alt köşedeki Yorumlar simgesinin çalışmaması. Büyük bir olasılık ile teknik sebeplerden kaynaklanan bu hata, kısa süre içerisinde giderilecektir. Ya da bir sonraki sürümde bu telafi edilecektir.

Uygulamanın iPad arayüzünü de oldukça başarılı bulduğumu ekstradan söylemek istiyorum. Yukarıda gördüğünüz gibi; bir yazıyı okurken, diğer yazılara da hemen sol taraftan ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca iPad’i dik tutmanız halinde de, uygulama kendini ona göre düzenliyor.

Bizce; Uzun zamandır bilgisayardan takip ettiğim Webrazzi‘yi, mobil uygulamasından takip etmek de ayrı bir eğlenceli oluyor. Yazıda bir kaç kere daha dile getirdiğim gibi, başarılı tasarımı ve tamamen reklamsız bir uygulama oluşu ile benden yüksek not aldı. Yazılar zaten Webrazzi’nin tecrübeli yazarları tarafından hazırlandığı için, içerik hakkında ekstra bir şey söylemeye gerek yok. Dün bir yazı ile 6. senesini tamamladığını açıklayan Webrazzi’ye biz de gönülden iyi ki doğdun diyor, başarılarının devamını diliyoruz.

( Yazı No: -101- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261