Press enter to see results or esc to cancel.

Angry Ottoman – İncelemesi

Dünyaca ünlü oyunlara taş çıkaracak, Türk yazılımcılar hakkındaki önyargılarımızı alt üst edecek bir oyun; Angry Ottoman. Yaklaşık bir hafta önce AppStore’da yerini alan oyun, açık konuşmak gerekirse beklentilerimin çok üstünde çıktı. Angry Birds benzeri bir alt yapıya sahip olmasına rağmen, beni Angry Birds’ten bile daha çok eğlendirdi. Biraz da gururlandırdı. Kısaca oyundan bahsettikten sonra, oyunun geliştiricisinden aldığım 3 Promo Code’u da sizlerle paylaşacağım.

GÜNCELLEME (30/07/2012): Angry Turks, bazı sebeplerden dolayı ismini değiştirdi. Yeni ismi Angry Ottoman. Ben de bu sebepten dolayı, yazıdaki “Angry Turks” ifadelerini “Angry Ottoman” ile değiştirdim. Haberiniz olsun. 🙂 Ayrıca Angry Ottoman’ın tanıtım videosuna da buradan ulaşabilirsiniz.

0.99$’a sahip olabileceğiniz oyun, gerçekten fiyatını hak ediyor. Maalesef Universal olmadığı ve bir iPad versiyonu bulunmadığı için de, iPad’de aynı eğlenceyi veremiyor. Ama şahsen ben yakın zamanda HD versiyonun da çıkacağını düşünüyorum.

Temel mantığı Angry Birds ile aynı olan oyun; Osmanlı’nın yükseliş dönemlerinde, İstanbul’un Fethinde geçiyor. Bu oyunda kuş ve domuz gibi şeyler yok, onun yerine kahraman Türk askerleri ve Bizans’lı düşmanlar var. Tabi ki kuş yerine askerleri fırlatmıyoruz, fırlattığımız şey Fatih’in meşhur topları. 🙂

İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dil seçeneğine sahip olan oyun, birbirinden farklı bölümlerle oldukça eğlenceli dakikalar yaşamanıza imkan sağlıyor. Farklı farklı düşman tipleri bulunduran Angry Ottoman, oyunda ilerledikçe vurulması daha zor kalelere saklanıyorlar.

Bölümler ilerledikçe yeni askerler ile karşılaşıyoruz. Bu yeni askerler de Angry Birds’ün meşhur çeşit çeşit kuşlarında olduğu gibi, farklı farklı özelliklerde. Gülleci Efendi, Bombacı Efendi ve daha bir çok cengaver asker sizleri bekliyor.

Oyun; Rumeli, Galata ve Haliç olmak üzere 3 kısımdan oluşuyor. Her kısımda 24’er bölümden, toplamda 72 bölüm bulunuyor.

Puanlama sistemi de, tıpkı Angry Birds’de olduğu gibi 3 yıldız üzerinden değerlendiriliyor. Rakamlar biraz farklı da olsa, temel mantık aynı. Örnek olarak Angry Birds’de kullanmadığınız her kuş için 10000 puan alırken, burada 250 puan alıyorsunuz. Ayrıca 3 yıldızın tamamını almanız halinde, altın yerine Tura kazanmanız da bence ayrı bir hoş olmuş. Oyunun gerçekçiliğini arttırmış.

Oldukça kaliteli bir tasarıma sahip olan oyun, aynı zamanda çok kaliteli ses efektlerine sahip. Bir yandan eğlendirirken, bir yandan da tarihi bilgiler vermeyi ihmal etmeyen Angry Turks, şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli Türk yapımı oyunlardan.

Bizce; Lafı fazla uzatmadan burada noktalamak istiyorum. Ben Angry Ottoman’ı çok başarılı buldum ve 5 üzerinden 5 elma verdim. 🙂 Bazıları bu oyunu fikir hırsızlığı ile suçlayacaktır, ama bence tamamen orjinal bir fikir. Bu sebeple yapanların ellerine sağlık diyor, sizlere de iyi eğlenceler diyorum.

Gelelim işin en güzel kısmı olan Promo Code’lara. Yine bu yazıda da diğer yazılarda olduğu gibi, Promo Code’ları yazıya yorum yapan ilk 3 kişinin mail adreslerine göndereceğiz. Eğer Promo Code’un ne olduğunu bilmiyorsanız bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim. İyi eğlenceler, elinizi çabuk tutun.. 🙂

( Yazı No: -089- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261