Press enter to see results or esc to cancel.

Action Movie FX – İncelemesi

Aksiyon filmlerinin, izleyiciyi kendine bağlayan en önemli özelliği aksiyon sahneleridir. Patlayan arabalar, çarpışan trenler, vs. Tabi ki bu sahnelerin çoğu bilgisayar yardımı ile yapılıyor. Yani yapılması çok zor işler değil. O zaman siz neden yapamayasınız?

Action Movie FX isimli bu uygulama sayesinde, siz de çekeceğiniz videolara hem çok rahat hem de ücretsiz bir şekilde aksiyon sahneleri ekleyebilirsiniz. Uygulama Universal olmadığı için maalesef iPad sahipleri bu uygulamadan ancak düşük görüntü kalitesi ile faydalanabiliyorlar.

Uygulamada 3 farklı ücretsiz sahne yer alıyor. Ama bunlar size yetmezse, uygulama içinden başka aksiyon sahneleri de satın alabilirsiniz. Bunlar, 2’li paketler halinde bulunup 0.99$’dan satılıyor. Toplamda da 4 tane paket bulunuyor.

Uygulama ile ücretsiz gelen sahneler sayesinde, herhangi bir şeye füze fırlatabilir, üstüne araba veya dev bir kaya düşürebilirsiniz.

Videoya eklemek istediğiniz aksiyon türünü seçtikten sonra kamera ile kayıta başlıyorsunuz. (Uygulamanın en büyük eksiği de bence buradaki galeriden video seçme imkanının bulunmaması) En az 5 saniye süren bir video çekmeniz lazım. Ben burada annemin güzel menekşelerini hedef aldım. Sakın görmesin. 🙂

Daha sonra ise efekti uygulamak istediğiniz zaman aralığını video üzerinden seçiyorsunuz. Burada değinmek istediğim küçük bir nokta var. Videoya eklediğiniz efektten sonraki kısmı uygulama tarafından kesilip atılıyor. Aslında bu çekilen videoların gerçekçi olması için önemli. Ancak kısa film vs çekenler buna dikkat etmeli.

Geriye kalan tek şey ise beklemek. Yaklaşık 5-10 saniye içerisinde (videonun uzunluğuna da bağlı) eklentiniz tamamlanıyor. Sıra izlemede. 🙂

Eklentinin zamanlaması tam olarak istediğiniz gibi olmadıysa, sol üstteki “Edit Timing” seçeneğine tıklayarak zamanlamayı tekrar ayarlayabiliyorsunuz.

Tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Videonuzu Fotoğraf Albümüne kaydedebilir, mail olarak birine gönderebilir veya Facebook’da paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda videonuz uygulamanın içindeki Gallery kısmına da kaydediliyor. Daha sonra tekrar izlemek isterseniz buradan da videonuza ulaşabilirsiniz.

Bizce; Böyle bir uygulamaya çoğu insanın, özellikle kısa film çekenlerin çok ihtiyacı olabiliyor. Hem faydalı hem de zevkli bir uygulama olmasının yanında, ücretsiz olması da ayrı bir güzellik. Bu sebeple benden yüksek bir not aldığını söyleyebilirim.

( Yazı No: -043- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261