Press enter to see results or esc to cancel.

Temple Run – İncelemesi ve Hilesi

Temple Run isimli oyunu hepiniz bilirsiniz. Ücretsiz bir oyun olması ve çok bilinmesi sebebiyle şuana kadar bu oyunun inceleme yazısını yazmamıştım. Ancak geçenlerde oyunda bulunan bir Bug (hata) sebebiyle bu konu hakkında bir yazı hazırlamaya karar verdim. Karşınızda Temple Run incelemesi ve sonsuza kadar ölmeden gidebilmenizi sağlayan hilesi. ( Yazının sonunda bir de video linki bulunuyor. )

Öncelikle bu hile, oyunun geliştiricileri tarafından bilerek mi hazırlandı yoksa oyundaki bir hata mı tam olarak bilemiyorum. Ancak oyuna yakın zaman içerisinde bir güncelleme gelmez ise, oyunu oynayan kişi sayısı büyük ölçüde azalacaktır.

Oyun Universal ve ücretsiz olduğu için her türlü cihazda deneme imkanınız var. Öncelikle oyundaki amacınız engellere takılmadan gidebildiğiniz kadar ileri gitmek. Bu sırada toplayabildiğiniz kadar da altın toplamaya çalışıyorsunuz.

Oyunu ilk yüklediğiniz zaman çıkan Tutorial kısmında oyunun oynanışı çok açık bir şekilde anlatılıyor. Ama kısaca bahsetmek gerekirse; parmağınız ile adamı yönlendirip, telefonu sağ- sol yaparak da altınları toplamaya çalışıyorsunuz.

Başlangıçta çıkan Tutorial kısmını tekrar izlemek isterseniz bunu Options kısmından yapabilirsiniz. Bu özelliği ekstradan söylüyorum, çünkü oyundaki hileyi anlatırken bu özelliği kullanacağız.

Oyunda koşmanın ve engellerden atlamanın yanı sıra bir de ekstra özellikler yer alıyor. Bunlar hızlı koşma, altınları çekme, ekstra puan tarzı şeyler. Oyun esnasında gelen bu özelliklerin gücünü de oyunda topladığınız altınlar ile Store bölümünden arttırabilirsiniz.

Yine Store bölümünden satın alabileceğiniz ve oyun sırasında ekrana iki kez tıklayarak aktif hale getirebileceğiniz kanat isimli özellik sayesinde, 30 saniye içerisinde ölürseniz tekrar canlanıyorsunuz ve kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.
Oyunda bölüm tarzı bir şey yok. Yani amaç sürekli olarak rekor kırmak ve yüksek puan yapmaya çalışmak. Bu yüzden bir süreden sonra bu tip oyunlar sıkıcı olmaya başlıyor. En azından ben öyle düşünüyorum. 🙂

Oyunda incelenecek zaten pek bir şey yok, o yüzden ben sizi fazla bekletmeden şu hileyi anlatmaya başlıyorum.

Bu hile sayesinde önünüze ne bir engel geliyor, ne de yol sağa veya sola donüyor. Yani hileyi uyguladıktan sonra telefonu bir yere koyuyorsunuz ve o kendi kendine rekor kırıyor. Siz yan duvarlara çarptırıp, öldürünceye kadar da koşmaya devam ediyor. Ben bunun bir denemesini yaptım ve 1 saat sonra yukarıdaki resimde olduğu gibi yaklaşık olarak 1150000 ( sıfırları saymaya çalışmayın yaklaşık 1 milyon 😀 ) gibi bir puan yaptım. Tabi rekoru kırmaya çalışırken telefonunuzu şarja koymanızı tavsiye ederiz. 🙂

Gelelim hilenin uygulanmasına. Öncelikle yukarıda anlattığımız gibi Options kısmından Tutorial’i açıyorsunuz. Daha sonra ise oyuna başlıyorsunuz. Oyun size sağ dönün dediği zaman, siz sola yanaşıyorsunuz ve tam dönüş kısmında 3 kere hızlıca sağa dönüş yapıyorsunuz. Yani parmağınızı sağa doğru 3 kere kaydırıyorsunuz.

Bu işlemden sonra oyuncunuz düz bir yola giriyor ve karşısına hiç engel çıkmıyor. Ancak Altın’ın da çıkmadığını söylemek durumundayım. Yani sadece mesafe rekoru kırabilirsiniz. Eğer bu hileyi ilk dönüşte yapamazsanız, ikinci veya üçüncü dönüşte yapsanız da bir problem olmaz. Ayrıca hileyi uygulamaya çalışırken iki elinizi birden kullanırsanız daha rahat edersiniz.

GÜNCELLEME: (v.1.5): “Yukarıda bahsettiğim hile olayı, yeni versiyonun gelmesi ile beraber iptal olmuştur. Hileyi destekleyen son sürüm 1.4.1’dir.

Bizce; Eğer hile olayını işin içine sokmazsak, bence başarılı bir oyun. Ama bu başarısı ile yüklendikten 1-2 hafta sonra kendini sildirmeyi engelleyemez. Yani oyun sizi en fazla 1-2 hafta oyalayabilecektir, daha sonra sıkılmaya başlarsınız. Tabi her zaman dediğim gibi, bu kişiden kişiye değişir. Belki siz 1-2 ay oynadıktan sonra bile sıkılmaya bilirsiniz.. 🙂

 

( Yazi No: -039- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261