Press enter to see results or esc to cancel.

Boost 2 – İncelemesi

Baş döndürücü oyunlardan hoşlanır mısınız? Çünkü bugün sizlere gerçekten başınızı döndüren bir oyunu inceleyeceğim. Boost 2 ismindeki bu oyun ile kendinizi zamanda yolculuk ediyor gibi hissedeceksiniz.

Oyun Universal olduğundan dolayı bir kere satın aldıktan sonra hem iPhone hem de iPad’de sorunsuzca oynayabilirsiniz. Oyunun fiyatı ise sadece 1.99$, ki bu fiyat bu oyun için pek de pahalı değil. Ama merak edenler için söylemek gerekirse, oyun daha önce bir kaç kez kısa süreliğine ücretsiz olmuştu. Biz de zaten bunun haberini Twitter hesabımızdan sizlere duyurmuştuk.

Oyundaki amacınız yeterince basit. Kutulara çarpmadan hayatta kalmaya çalışmak. Aynı zamanda yerdeki okları alarak hızlanıp, daha çok puan kazanmaya çalışıyorsunuz. Eğer hızlı iken bir kutuya çarparsanız yavaşlıyor, yavaşken çarparsanız ölüyorsunuz.

Aynı zamanda oyunda 3 tek oyuncu modu bulunurken, bir tane de çok oyunculu mod mevcut. Bu sayede arkadaşlarınız ile yarışarak oyunu daha zevkli bir hale getiriyorsunuz. Ayrıca oyunun GameCenter ve OpenFeint desteğinin bulunduğunu da eklemek istiyorum.

Bunun dışında Classic, Time Trial ve Survival adında 3 tane de tek oyunculu mod bulunuyor. Ancak, Survival Modu’nu Time Trial Modunda 2000 puanın üstünde yapmanız halinde açabiliyorsunuz. Yani oyunun başında bu mod kapalı oluyor.

Oyunda bir tünelin içinde başlıyorsunuz, zamanla tünel bükülerek sizi tünelin dışına atmış gibi oluyor. Bu sayede oyunun platformu hep aynı kalmamış oluyor. Hareket eden kutular, sabit kutular veya silindirler şeklinde bir çok engel mevcut. Oyun ilerledikçe engeller de zorlaşıyor.

Hatta oyunda 3500 puanın üstüne doğru platform yeni bir görünüş kazanıyor. Yukarıdaki resimde olduğu gibi yerdeki şekiller değişiyor.

Şunu da belirtmek isterim ki, bu oyunu iPhone’da oynamak iPad’de oynamaya göre daha kolay. Çünkü iPad’in büyük ekranı karşısında, oyunun içinde kaybolabilirsiniz. Bu sayede kontrol biraz daha zorlaşmış oluyor, ama büyük ekranın da ayrı bir keyfinin olduğunu eklemeliyim.

Bizce; Açıkçası oyunda belli bir hedef veya amaç yok. Ama benim gibi bu tip oyunlardan hoşlananlar için oldukça güzel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Yazının başında da belirttiğim gibi, sanki bu oyunu oynarken zamanda veya uzayda yolculuk etmiş gibi hissediyorsunuz. Bu da oyuna ekstra bir cazibe katıyor. Benim söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Size iyi eğlenceler..

( Yazı No: -034- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261