Press enter to see results or esc to cancel.

My Sketch – İncelemesi

Siz de benim gibi kara kalem resimlerden hoşlanıp, bir türlü çizemeyenlerden misiniz? Kara kalem resimlere merakınız var, ama yeteneğiniz mi yok. Yine bir AppStore uygulaması sayesinde artık bu bir sorun değil. Çünkü “My Sketch” isimli bu uygulama ile resimlerinizi birer kara kalem resme çevirebilirsiniz.

Reklam yapar gibi bir açılıştan sonra gerçeklere dönelim. 🙂 AppStore’da bu işe yarıyan bir kaç uygulama mevcut. Yani istediğiniz resimi istediğiniz şekilde bir kara kalem resime dönüştürebilirsiniz. Her ne kadar gerçek bir kara kalem resim gibi olmasa da, uygulama yeterince başarılı. Ben de bu tip uygulamalar arasından, gerek yetenekleri gerekse fiyatının ucuz oluşu sebebiyle “My Sketch” isimli bu uygulamayı sizlere incelemeye karar verdim.

Uygulama Universal olduğundan hem iPhone’da hem de iPad’de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Uygulamanın fiyatı ise 1.99$. Ama aynı işi yaptığı söylenen ücretsiz uygulamalardan çok daha kaliteli.

Kullanımı da bir o kadar kolay olan bu uygulama ile ister albümünüzden seçeceğiniz resimleri, ister de o anda kamera ile çekeceğiniz resimleri birer kara kalem resme dönüştürebilirsiniz. Bunun için uygulamayı ilk açtığınız zaman karşınıza gelecek sayfadan seçiminizi yapabilirsiniz.

İstediğiniz resmi seçtikten sonra sıra resmi kırpmaya geliyor. Uygulama her boyut resmi kabul etmediği için resminizi belli ölçüler olacak şekilde kırpıyorsunuz. Bunun için alt menüde bulunan Landscape ve Portrait şeçeneklerinden birini şeçtikten sonra, resmin köşelerinden tutup sürüklemek suretiyle kullanacağınız alanı seçiyorsunuz. Son olarak sağ üst köşede bulunan Done seçeneği sayesinde de resmin kırpma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

İşte en zevkli kısıma, yani resmi kara kalem resme dönüştüreceğiniz kısma geldik. Burada en alt kısımda bulunan 23 farklı seçenekten birini seçiyorsunuz. Bu seçenekleri, resminizin nasıl birer kara kalem resime dönüştürmek istiyorsanız ona göre seçiyorsunuz. Ayrıca son gelen sürümle beraber bazı seçeneklerde 2 farklı stil bulunuyor. Bu sebeple aslında 23’den çok daha fazla seçenek mevcut.

Seçenekleri yukarıdaki resimlerden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Hangi seçeneği seçeceğinize karar verdikten sonra, o seçeneğe tıklıyorsunuz. Bir kaç saniye içerisinde resminiz bir kara kalem resme dönüşmüş oluyor. Daha sonra ise resmin kontrast ve parlaklığını ayarlayarak, işlemleri tamamlamış oluyorsunuz.

Geriye ise sadece resmi kaydetmek kalıyor. Bunun için sağ üst köşede bulunan Save seçeneğine tıklıyorsunuz. Bundan sonra ise size resmi hangi boyutta kaydetmek istediğinizi soruyor. %50, %75 ve %100 seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Ben genellikle resmin netliğinin bozulmaması gerektiğini düşündüğümden %100 seçeneğini seçiyorum. Ama hafıza ile ilgili problemleriniz varsa küçük boyutta kaydetmekte de yarar var.

En son karşınıza gelen sayfa sayesinde ise, resminizi kaydedip paylaşabiliyorsunuz. En alt bölümdeki Save şeceneği sayesinde resmi albümünüze ekleyebilirken, bir üstteki bölümdeki simgeler sayesinde resminizi anında sosyal ortama yollayabiliyorsunuz. Facebook, Flickr, Twitter ve Tumblr seçenekleri bulunan bu bölümün en sağ tarafındaki mektup sayesinde de resminizi mail ile herhangi birine de gönderebilirsiniz..

Bizce; Eğer bu tip bir uygulamaya ihtiyacınız varsa bu uygulama ihtiyacınızı görebilir. Tabi sizi sonradan hayal kırıklığına uğratmamak için inceleme ile paylaştığım resimlere iyi bakın. Sonuç olarak bu fiyattaki alternatiflerine göre kaliteli bir uygulama olduğunu ekleyelim.

( Yazı No: -026- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261