Press enter to see results or esc to cancel.

iSlash – İncelemesi

Bu gün iPhone klasiklerinden biri haline gelmiş iSlash isimli oyunu inceleye çalışacağım. Normalde fiyatı 0.99$ olan iSlash kısa bir süreliğine ücretsiz hale geldi. Bu yüzden ben de bir an önce bir inceleme yazısı hazırlamaya karar verdim. Ancak bu oyundan maalesef sadece iPhone ve iPod Touch sahipleri faydalanabiliyor. iPad sahipleri ise oyunu indirebilir; ancak oyun Universal olmadığı için hem görüntü kalitesi düşük olur, hem de tam performans ile oynayamazlar. iSlash’ın iPad’e özel olan iSlash HD versiyonunu ise buradan 1.99$ karşılığında indirebilirsiniz.

Oyun zaten çok sayıda bölümden oluştuğu için hemen bitmiyor. Her sette 50 farklı bölüm bulunan 3 set bulunmakta. Ayrıca en son sürümde gelen Multiplayer seçeneği sayesinde de başkalarına karşı da oynayabilirsiniz. İster Game Center aracılığı ile kendi arkadaşlarınızla oynayabilir, ister de yine Game Center aracılığı ile her hangi bir rakibe karşı oynayabilirsiniz.

Öncelikle oyundaki amacınızdan ve oyunun oynanışından bahsetmek istiyorum, daha sonra ise Multiplayer modundan bahsedebiliriz. Oyunun anlaşılması basit, ancak anlatması zor. Bu yüzden doğru kelimelerle ifade edemezsem bağışlayın. 🙂

Oyundaki amacınız, oyunun platformu olan tahtanın büyük bir kısmını kesmek. Ne kadar kesileceği de üst taraftaki çubukta gösteriliyor. Her kestiğiniz parça ile üst taraftaki çubuğun bir kısmı yok oluyor. Kırmızı kurdelenin bulunduğu yere kadar keserseniz de bölümü geçmiş oluyorsunuz. Tahtayı kesmek için parmağınızı bir bıçak gibi kullanıyorsunuz. Ancak ninja bıçaklarına dikkat edin.

Orjinal adı “Shuriken” olan bu ninja bıçakları sizi engellemeye çalışıyor. Parmağınızı bir köşeden diğer köşeye doğru çekerken doğru şeklinde kesikli bir çizgi oluşuyor. Eğer diğer köşeye ulaşmayı başarırsanız da Shurikenlerin olmadığı bölüm kesilmiş oluyor. Ancak bu sırada bu kesikli çizgi bir Shuriken’e değerse maalesef kaybediyorsunuz.

Fakat oyundaki tek engel Shurikenler değil. Örneğin demir kenarları kesemiyorsunuz. Bu yüzden demir olmayan kenarları keserek oyunu bitirmeye çalışıyorsunuz. Bölümler ilerledikçe de engeller artıyor.

Gelelim multiplayer versiyonuna. Bu modda oynamak için bir Game Center hesabı ve internet bağlantısı gerekiyor. İster “İnvite Friend” seçeneği ile bir arkadaşınızı davet edebiliyorsunuz. İster de “Play Now” rastgele bir oyuncu ile eşleşebiliyorsunuz.

Oyun Round’lar şeklinde gerçekleşiyor ve 3 Round kazanan oyunun galibi oluyor. Yani oyun en az 3, en fazla 5 Round sürüyor. Oyun sırasında iki oyuncu da tahtayı kesmeye çalışıyor, eğer hata yapıp Shuriken’lerden birine dokunursanız da  rakibinize “Slash Gift” isminde puan geçiyor. VS yazısına kadar ilk ulaşan kazanıyor.

Roundların sonunda oyunun galibi 1 puanı alıyor. Eğer isterseniz “Rematch” seçeneği ile aynı kişi ile bir oyun daha oynayıp bu puan tablosunda devam edebiliyorsunuz.

Bizce; Oyun zaten klasik iPhone oyunlarından biri. Yani yeterince ünlü. Son Update ile de Multiplayer özelliğinin gelmesi oyunu iyice zevkli bir hale getirdi. Hele şu anda ücretsizken kaçırmamanızı tavsiye ederim. Karar sizin..

( Yazı No: -016- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261