ZTE Axon 40 Ultra, geliştirilmiş Ekran Altı Kamerasını 799 $ karşılığında küresel pazarlara getiriyor


Güncelleme (8 Haziran 17:45 ET): ZTE Axon 40 Ultra artık Çin dışında da mevcut.

Ne bilmek istiyorsun

  • ZTE, geliştirilmiş bir Ekran Altı Kameraya (UDC) sahip en yeni amiral gemisi Axon 40 Ultra’yı duyurdu.
  • Cihazın arkasında birincil, ultra geniş ve telefoto kameralar için üç adet 64MP sensör bulunur.
  • Telefon şu anda Çin’de mevcut ve Haziran ayında küresel lansmanı planlanıyor.

ZTE, Ekran Altı Kamera (UDC) teknolojisinde aşağı yukarı ön saflarda yer aldı ve en son amiral gemisi ile bu konuda gelişmeye devam ediyor. Pazartesi günü, şirket en son amiral gemisi ZTE Axon 40 Ultra’yı piyasaya sürdü.

ZTE Axon 40 Ultra ekran

(İmaj kredisi: ZTE)

Yeni Axon 40 Ultra, FullHD+ çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip kesintisiz 6,8 inç AMOLED ekrana sahiptir. Bu ekranın altında, iyileştirilmiş ışık yakalama için 2,24μm piksel boyutu elde etmek üzere pikselleri birleştirebilen 16MP bir selfie kamerası bulunur. Kameranın üzerindeki ekran alanı, ZTE Axon 30 5G’ye benzer şekilde 400 ppi piksel yoğunluğuna sahiptir, bu nedenle Samsung’un en iyi katlanabilir telefonunda bulunan UDC’nin aksine, kamera çevresinde gözle görülür bir ekran yoğunluğu kaybı olmamalıdır. Ek olarak, gürültüyü azaltmak ve görüntüde herhangi bir ayarlama yapmak için AI kullanan ZTE’nin Selfie Algorithm 3.0 sayesinde özçekimler iyileştirilmelidir.

(İmaj kredisi: ZTE)

Arkada ZTE, kamera bölümünde de her şeyi yaptı ve telefonu birincil, ultra geniş ve telefoto sensörler için üç adet 64MP kamera ile donattı. Birincil ve ultra geniş kameralar, daha hızlı ve daha doğru odaklama için “çift tam piksel çok yönlü odaklama” özelliğine sahip Sony IMX787 sensörünü kullanır. Birincil 35 mm’ye eşdeğer lens, daha doğal bulanıklık için f/1,6 diyaframa sahipken, 16 mm’ye eşdeğer ultra geniş lens de makro görüntüler yakalayabilir. Periskop telefoto, 5,7x optik yakınlaştırma özelliğine sahiptir ve “Steadicam düzeyinde” optik görüntü sabitleme ile desteklenir.

ZTE, Akıllı Ay, Yıldız Fotoğraf Algoritması ve AI takımyıldızı gibi özellikleri etkinleştiren gelişmiş ışık yakalama özelliği sayesinde gece fotoğrafçılığını da vurgular.

ZTE Axon 40 Ultra düşük ışıkta fotoğrafçılık

(İmaj kredisi: ZTE)

Her şeye güç veren, 8 GB veya 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip Snapdragon 8 Gen 1 yonga setidir. Çin varyantı ayrıca 16 GB RAM ve 1 TB depolama seçeneğine sahip olacak. 5.000 mAh pil, 65 W şarj desteği sayesinde hızlı bir şekilde tamamlanabilen ışıkları açık tutar (80 W şarj, Çin’e özel olacaktır). Ayrıca DTS audio, Snapdragon Sound ve Android 12 tabanlı MyOS 12 özellikli çift stereo hoparlör de bulacaksınız.