YouTube Music, son anketimizde Spotify’ın önüne geçti


Ne bilmek istiyorsun

  • Okurlarımıza en sevdikleri müzik yayını hizmetinin ne olduğunu sorduk.
  • YouTube Müzik oyların %40’ını alırken, Spotify %24 oyla ikinci sırada yer aldı.
  • Birçok yorumcu, yerini YouTube Müzik’in aldığı Google Play Müzik’in kaybına üzüldü.

Spotify’ın son zamanlardaki tartışmasının ardından okuyucularımıza en iyi müzik akışı hizmetlerinden hangisini tercih ettiklerini sorduk. 8.300 oy gibi şaşırtıcı bir oy oranıyla YouTube Music, oyların %40’ını alarak birinci oldu. Bunun bir Android olduğu göz önüne alındığında, bu çok şaşırtıcı olabilir. alan sonuçta, ancak Spotify’dan geçiş yapmayı düşünmek için diğer nedenlerin yanı sıra hizmetin YouTube Premium aboneliğine dahil edilmesi de yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, Spotify hala birçok insanın sevdiği popüler (ve mükemmel) bir hizmettir. Anketimizde bir süre önde olmasına rağmen oyların yalnızca %24’ünü aldı, bu da bir sonraki hizmet olan Tidal’ın iki katından fazla. Aslında, birbirlerine karşı nasıl biriktiklerini görmek için Spotify ve Tidal karşılaştırmamıza göz atabilirsiniz.

Favori Müzik Akış Hizmeti Anket Yanıtları

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Bir yorumcu olan Scott Wittig1, diğer hizmetleri denedikten sonra neden YouTube Music’i kullandığını açıklıyor:

Çoğunlukla YouTube Music’i kullandım. Akıllı hifi ev sinema sistemi kurulumumla çok iyi çalışıyor. Özellikle Android ile sorunsuz çalışır ve çok geniş bir kitaplığa sahiptir. Spotify’ı da kullandım. Ve ondan önce Pandora. Yıllar önce ücretsiz hizmet için pandora harikaydı, ama sonra beni siyasi gündem çöpleriyle dövdüler. Ancak son zamanlarda hifi’de çok daha kaliteli müzik dinlemek istediğimde Amazon müziğini de kullanıyorum. Nedense yerleşik uygulama, kaliteli akış için iyi çalışıyor. Ancak, sesle kontrol edilen akıllı ev, Google ile en iyi şekilde çalışır.