YouTube Music önerilerinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?


Daha önce YouTube Müzik uygulamasını veya parlak yeni masaüstü sitesini hiç kullanmamış olsanız bile, muhtemelen profiliniz zaten önerilerle dolu. YouTube Müzik, ana YouTube uygulamasıyla bir kitaplık ve bir geçmiş paylaşır ve bu, hesabınızla aradığınız veya izlediğiniz her videonun, hangi müziği dinlemek istediğinizi hesaplamak için kullanıldığı anlamına gelir.

Ne yazık ki YouTube geçmişindeki her şey, önerilerimizi veya Supermix’inizi etkilemek istediğimiz bir şey değil; özellikle de siz bebek bakıcılığı yaparken yeğeninizin birlikte söylemeyi talep ettiği Disney şarkıları. Dağınıklığı nasıl gidereceğiniz ve YouTube Music tekliflerinizi nasıl iyileştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Önerileri düzenli olarak derecelendirin

Google Piksel 5a

Kaynak: Ara Wagoner / Android Central Hit, şarkı adının sağında yukarıyı işaretler. (İmaj kredisi: Kaynak: Ara Wagoner / Android Central)

Herhangi bir radyo istasyonunu dinlerken, beğenmediğiniz şarkıları atlamayın; onları başparmağınızla bırakın ki gitsinler ve geri gelmesinler. Müzik dinlemek için ekran kapalıyken veya harika Google Asistan hoparlörleri kullanıyorsanız şunu söyleyebilirsiniz: “Tamam Google, bu şarkıyı beğenmedim.” Sadece “İleri” demekten daha uzun sürer, ancak hayranı olmadığınız şarkıları temizlemeye başlamanıza yardımcı olacaktır. YouTube Müzik geçmişinizdeki dinleme seansından sonra şarkıları yukarı veya aşağı da beğenebilirsiniz. Bir şarkıyı yukarı veya aşağı kaydırmak için her şarkıdaki üç noktalı menüyü ayrı ayrı tıklamanız gerekir.