Yeni T-Mobile JUMP On Demand planı sizin için iyi bir anlaşma mı?


T-Mobile, bir süredir çok “taşıyıcı olmayan” şeyler yapıyor. Bu bir tesadüf değil – bunun yerine müşterileri daha “geleneksel” Amerika Birleşik Devletleri cep telefonu sağlayıcılarından uzaklaştırmak ve onlara Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde işlerin nasıl yürüdüğünü tattırmak için çok stratejik bir plan. T-Mobile, neredeyse tamamen ortadan kaldıran sözleşmelerden hala var olan tek “sınırsız” planlardan bazılarını sunmaya kadar, insanların cep telefonlarına bakışını ve cep telefonlarını kullanma şeklini cesurca değiştiriyor ve yakın zamanda JUMP On Demand’ın piyasaya sürülmesiyle, bunu yapmıyor. Görünüşe göre Magenta bunu yakın zamanda değiştirecek.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Çok iyi?

Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen şeyler hakkında ne derler bilirsin, değil mi?

Bu durumda, programa kaydolursanız, T-Mobile telefonunuzu yenisiyle değiştirmenize izin vermeyi vaat ediyor. Bu plan oldukça uzun bir süredir yürürlükte – bir bedel karşılığında ve bazı nispeten sıkı kısıtlamalarla. Ancak JUMP On Demand’ın kendisiyle ilişkili ek bir aylık ücreti yoktur (sonuncusu ayda 10 dolardı). Evet, “gerçek olamayacak kadar iyi” kısmı burada devreye giriyor – ya da öyle görünüyor.

T-Mobile’ın “onaylı krediye” sahip olduğunu düşündüğü kişilerden biriyseniz, bir T-Mobile mağazasına girebilir, (oldukça kısa bir listeden) bir amiral gemisi telefon seçebilir ve çok makul bir aylık ödeme yapabilirsiniz. ahize. 18 ay boyunca ödeme yapacaksınız ve sonunda, programa yeniden katılmadığınız sürece yaklaşık 200 ABD doları tutarında bir toplu ödeme alacaksınız. Bu son ödeme, hangi ahizeyi seçtiğinize bağlı olarak değişecektir, ancak bu makul ve tekrar kaydolursanız, bunun için endişelenmenize bile gerek yok.

taşıyıcısız amperli

İşte burada işler ilginçleşiyor: Düzenleme sırasında istediğiniz zaman telefon değiştirmek isterseniz, bunu yapabilirsiniz! Tahmin edebileceğiniz gibi, burada bazı sınırlamalar var. Yılda üç defaya kadar sınırlandırılırsınız, ancak önceki (“Talep Üzerine” olmayan) planın aksine, takaslar arasında 60 günlük zorunlu bekleme süresi yoktur. Bir telefonu bir günlüğüne (veya bir saat) deneyebilir ve değiştirmek için geri dönebilirsiniz – ancak bu, sınırınıza dahil edilir.

Hayır, bu siz kaza eğilimli insanlar için her derde deva değil. Bozuk telefonlar değiştirilemez. Telefonu geri kabul etmeden önce, sıkı bir üç noktalı denetimden geçmesi gerekir: açılmalıdır, sudan hasar görmemiş olamaz ve ekranı çatlamış olamaz. Belki de bu o kadar titiz değildir.

Telsiz hizmetini iptal ederseniz, kalan ödemelerinizin vadesi geliyor ve çalışan cihazınızı iade etmeniz gerekiyor – ki bu bana biraz ters geliyor ama plan böyle söylüyor.

Rekabet

Bu kavram hemen hemen araba kiralamaya benzer. Belirli bir süre için kayıt oluyorsunuz, belirli bir aylık ücret ödüyorsunuz ve sonunda (araba iyi durumdaysa) bayiye geri veriyorsunuz, sonra dönüp başka bir araba kiralıyorsunuz. Araba satıcıları, onlara sürekli bir gelir akışını garanti ettiği için onu seviyor. Müşteriler onu seviyor çünkü her zaman “yeni” bir arabaları var. Dave Ramsey bundan nefret ediyor çünkü uzun vadede pahalı ve hiçbir şeye gerçekten “sahip olamıyorsunuz”.

Verizon Edge planındaki müşteriler, yeni bir cihaza yükseltme yapmadan önce tam ödeme yapmak zorundadır; AT&T, telefonun perakende satış maliyetini 12 aya (veya daha fazlasına) böler. Sprint’in “iPhone for Life Planı”, mevcut model için aylık 30 ila 45 ABD Doları tutarındadır (elbette kablosuz planınıza ek olarak) ve yeni iPhone’a yalnızca yılda bir kez yükseltme yapmanıza izin verir, T- Mobil sunuyor.

Hangi Telefonlar?

isteğe bağlı telefonlar

Basın zamanında, T-Mobile’ın “uygun telefonlar” listesinde bazı oldukça büyük isimleri var:

  • iphone 6,
  • iPhone 6 Artı,
  • Galaksi S6,
  • Galaxy S6 Kenar,
  • Galaxy Not 4 ve
  • LG G4 – daha fazlası yolda.

Bilinmeyen nedenlerle kayıp, Google’ın Nexus 6’sıdır.

Zaman geçtikçe şüphesiz yeni modeller eklenecek ve mevcut modeller muhtemelen listeden düşecektir. Bu yeni telefonların ne olacağı ve mevcut amiral gemilerinin uygun listede ne kadar süre kalacağı kimse tarafından tahmin edilmiyor, ancak T-Mobile’ın yüksek kaliteli telefonlarla herkesi içine çekip sonra isimsiz, düşük seviyeye geçeceğinden şüphelenmiyoruz. -son cihazlar daha sonra.

Buna değer?

talep üzerine atlama özellikleri

Bazı siteler, bu yeni planın cep telefonu sigortasıyla “uyumlu” olmadığını bildiriyor (ahizenizi kaybolmaya, çalınmaya, kazara hasara ve mekanik veya elektrik arızasına karşı korumak için ayda fazladan 8 dolar). T-Mobile’a göre durum böyle değil (hatta gerekli Connecticut’ta bir müşteriyseniz cihaz sigortası satın almak için). Ayda aynı 8 ABD Doları karşılığında, bir telefonu yenisiyle değiştirmeye çalışırsanız ve bu üç noktalı incelemeyi geçemezseniz devreye girecek olan aynı kapsama sahip olursunuz.

T-Mobile’ın CEO’su John Legere, bu son “Taşıyıcıyı Kaldır” hareketiyle lafı dolandırmadı:

“AT&T ve Verizon yanıt vermeye çalışsalar da, bağlı kalmadıkları yarım yamalak taklitler sunuyorlar. Kahretsin, Verizon geriye gidiyor ve boktan yükseltme programlarıyla şimdiye kadar verdikleri her sözü bozdu, bu da durumu daha iyi değil, daha da kötü hale getiriyor. Şimdi iki yıllık bir sözleşme gibi – yine! Sadece anlamıyorlar!

Uzun süredir kilidi açılmış telefonlar (veya bu terimi tercih ederseniz “kilitsiz”) satın almayı ve sadece seçtiğiniz operatörden SIM ve hizmeti satın almayı savundum. Uzun vadeli sözleşme yok, yükümlülük yok. Bir operatör sizi hayal kırıklığına uğratırsa, SIM’i açıp başka bir operatöre geçmeniz yeterlidir. Bunu Nexus 6’mla herhangi bir büyük ağda (hatta Google’ın Project Fi’sinde) yapabilirim – eğer bir davetim olsaydı. Google!)

Bu, oldukça önemli bir ön satın alma gerektirir, ceplerinizin ne kadar derin olduğuna ne sıklıkta geçiş yapabileceğinizi sınırlar ve telefon seçeneklerinizi sınırlar, ancak bence buna değer.

Ancak JUMP On Demand ile, telefonu önceden satın alma konusundaki argümanlarım önemli ölçüde azalıyor. Yeni bir telefona ihtiyacınız varsa ve bir sözleşmeye bağlı değilseniz ve T-Mobile sizin için makul bir seçenekse, neden bu plana atlamadığınızı anlamıyorum (çok kasten kelime oyunu).