Yeni Sony Xperia 1 IV, yaratıcılar için bir güç merkezi ve tahmin edilebileceği gibi pahalı


Ne bilmek istiyorsun

  • Sony, geliştirilmiş kamera kurulumu ve daha büyük pil ile Xperia 1 IV’ü duyurdu.
  • Telefonun telefoto lensi, 3,5x ila 5,2x arasında gerçek optik yakınlaştırmayı yakalayabilir.
  • Xperia 1 IV, profesyonel kalitede ses ve tam ölçekli şarkılar kaydetmek için yeni bir Music Pro uygulamasına sahip olacak.
  • Sony ayrıca üçlü kamera kurulumu, 5000 mAh pil ve birden çok renk grubuyla Xperia 10 IV’ü piyasaya sürdü.

Google, Pixel 7 serisini Güz lansmanından önce önceden duyurmuş olabilir, ancak telefonları piyasaya çıkmadan aylar önce tartışan tek şirket değil. Yeni Sony Xperia 1 IV, bu hafta etkileyici teknik özellikleri ve yüksek bir fiyat etiketi ile duyuruldu, ancak birkaç ay boyunca piyasada olmayacak.

Kendisinden önceki Xperia telefonları gibi, Xperia 1 IV de içerik oluşturucuları hedefliyor. Sony, cihazı üç adet 12MP kameradan oluşan üçlü bir kamera kurulumuyla donattı. Ancak şirket, üç kameranın da 120 fps 4K HDR’de video çekmesine izin vererek işleri hızlandırdı. Bu, ultra geniş, geniş ve telefoto kameralardan sorunsuz yakınlaştırma elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Yakınlaştırmadan bahsetmişken, Sony’nin yeni periskop telefoto lensi, 85 mm ile 125 mm eşdeğeri (3,5x ila 5,2x) arasında “gerçek optik yakınlaştırma” sunmak için fiziksel olarak hareket ederek dijital kırpma devreye girmeden önce daha yumuşak yakınlaştırma ve daha iyi görüntü yakalama sağlar.

Sony Xperia 1IV

(İmaj kredisi: Sony)

Öncelikle, kullanıcılar Sony’nin artık 12 MP çözünürlüğe sahip ön kamerayı nihayet geliştirdiğini bilmekten mutlu olacaklar. Bu, özçekimleri daha net hale getirmeli ve kameranın 4K HDR’de video çekmesine izin vermelidir.

Bu selfie kamerası, Xperia 1 IV’ün öne bakan stereo hoparlörleri barındıran ve 6,5 inç 4K 120Hz OLED ekranı sandviçleyen çerçevelerinde oturuyor ve bu, onu içerik tüketimi için harika bir telefon yapıyor. Ancak Sony, telefonun içeriğini öne çıkarıyor yaratma kablosuz bir mikrofona bağlanmak için kullanılabilen 3,5 mm kulaklık jakının dahil edilmesi sayesinde özellikler. Ayrıca, yeni Music Pro uygulamasıyla “profesyonel düzeyde” ses kaydı yapmak için telefonun yerleşik mikrofonlarını kullanabileceksiniz. Uygulama, gürültüyü ve yankılanmayı azaltarak stüdyo benzeri ses kayıtlarının yeniden üretilmesine yardımcı olur ve hatta vokalleri enstrümanlardan ayırabilir, böylece parçaları ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

Sony Xperia 1IV

(İmaj kredisi: Sony)

Telefon aynı zamanda kullanıcıların oyunlarını canlı yayınlamalarına olanak tanıyarak Sony’nin zaten mükemmel olan oyun deneyimini geliştiriyor ve oyuncular canlı yayın sırasında yorumları bile görüntüleyerek gerçek zamanlı olarak yanıt verebiliyor.