Yeni MacBook (Air), beyaz çerçeveler ve çentikle gelebilir


En son MacBook Air söylentileri, Apple’ın bir sonraki dizüstü bilgisayarı için planladığı bazı ilginç planlara, değişikliklere ve renk seçeneklerine sahip olabileceğini gösteriyor.


Yeni MacBook Air’in olası lansmanından hâlâ birkaç ay uzaktayız, ancak görünen o ki en son Apple Unleashed etkinliği sızıntı yapanlara hakkında konuşacak daha çok şey verdi. Apple’ın en yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerinin ekranına bir çentik ekleme kararının beni şaşırttığını inkar edemem. Ve inanıyorum ki bu tasarım fikri karşısında şok olan tek kişi ben değildim. Durum ne olursa olsun, görünüşe göre Apple’ın en hafif dizüstü bilgisayarının yeni yinelemesi beyaz çerçeveler ve beyaz bir çentik içerebilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tanınmış sızıntıya göre dylandkt, Apple’ın en hafif dizüstü bilgisayarı oldukça önemli bazı değişikliklerden geçecek. İlk olarak, MacBook Air’in basitçe yeni MacBook olarak duyurulacağı için varlığının sona ereceğini öne sürüyor. Bu yeni dizüstü bilgisayar 2022’nin ortalarında piyasaya sürülecek ve yakın zamanda duyurulan MacBook Pro modellerinden MagSafe konektörü, 1080p web kamerası, 30W güç adaptörü, USB-C bağlantı noktası ve fansız olma gibi çeşitli özellikleri paylaşacaktı.

Öğrenciler için En İyi MacBook

Apple MacBook Air (M1, 2020)

Yeni MacBook, 24 inç iMac’te seçebileceğimiz renk seçeneklerine benzer renk seçeneklerine de sahip olacak. Tıpkı iMac gibi, Apple kullanıcıları da tam boyutlu işlev tuşlarına sahip yeni klavyede beyaz çerçeveli ve beyaz tuşlu bir cihaz alacak.

“Tasarım, daha ince ve daha hafif olmakla birlikte yeni MacBook Pro’ya benzer olacak. Yapılandırma seçenekleri altında binned seçeneği olacaktır. En az 2 ekran olmak üzere çoklu harici ekran desteği sağlanacaktır. Renk seçenekleri iMac 24’e benzer olacak.”

Ayrıca, yeni MacBook’un muhtemelen bir mini LED ekrana sahip olacağından da bahsediyor, ancak ProMotion, Face ID, SD kart okuyucu, konik tasarım veya HDMI bağlantı noktası gibi özellikler beklemeyin. Ancak Dylan, yeni dizüstü bilgisayarda çentik olup olmayacağını teyit edebilecek bir bilgiye sahip değil.

Yaklaşan MacBook (Air) 2022’nin ortasında piyasaya sürülecek. MagSafe, 1080p web kamerası, USB C bağlantı noktaları, 30 W güç adaptörü olacak ve fansız olacak. iMac 24’e benzer renk seçenekleri olacak. Çerçeveler ve klavye, tam boyutlu fonksiyon tuşları ile kırık beyaz olacak.

— Dylan (@dylandkt) 21 Ekim 2021

Ayrıca, mevcut MacBook Air’in 999$’a gittiğini, 13 inç Pro’nun 1.350$’a kadar bulunabileceğini ve daha güçlü M1’in bulunabileceğini düşünürsek, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarın başlangıç ​​fiyatını yükseltmesini bekliyor ki bu o kadar da kötü olmayabilir. Pro destekli modeller 2.000 dolardan başlıyor.

Kaynak twitter

9to5Mac üzerinden