Yeni LG Gram dizüstü bilgisayarın kaybolan bir trackpad’i var


LG, CES 2023’te tamamen yeni LG gram Ultraslim ve kaybolan dokunmatik yüzeyli şık LG gram Style da dahil olmak üzere yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

Kaynak: LG


LG, 2023 OLED TV serisini piyasaya sürdükten sonra, CES 2023’te yeni gram dizüstü bilgisayar serisini tanıttı. Şirket, normal Gram 17, 16, 15 ve 14 dizüstü bilgisayarlarını güncelledi, ancak gram serisine en dikkat çekici eklemeler, her ikisi de bir dizi premium özellik ve şık tasarım sunan tamamen yeni LG gram Ultraslim ve LG gram Style’ı içeriyor.


LG gram Ultra ince

LG gram Ultraslim, yeni gram serisindeki en ince model. Sadece 998 gram ağırlığında ve 10,99 mm kalınlığında – Apple’ın en yeni M2 MacBook Air’inden daha ince – LG gram Ultraslim, son derece taşınabilir bir cihaz arayanlar için tasarlandı. Ve bu dizüstü bilgisayarın ince form faktörü nedeniyle daha az özellik sunacağını düşünüyorsanız, LG Ultraslim premium özellikler ve işlem gücü sunduğu için yanılıyorsunuz.

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU
LG Gram Ultra İnce

Kaynak: LG

LG gram Ultraslim, ekranın parlak ışıkta kolayca görülebildiği ve parlamayı azalttığı Parlama Önleyici Düşük Yansıma (AGLR) kaplamalı 15,6 inç OLED ekrana sahiptir. Performans Çekirdeklerine (P-Cores) sahip Intel 13. Nesil Raptor Lake çipi tarafından desteklenmektedir, böylece ağır iş yüklerinin ve çoklu görevlerin kolaylıkla üstesinden gelebilir. Ultraslim ayrıca ultra kompakt bir adaptörle birlikte gelir ve her yere götürmeyi daha da kolaylaştırır.

LG gram Stili

LG gram Stili, isteyen insanlar için yaratıldı gittikleri her yerde benzersiz tarzlarını ifade ederler. 14 ve 16 inçlik varyantlarda gelir ve ışığa ve açıya bağlı olarak değişen bir tasarım sunar. LG gram Style’ın gizli bir dokunmatik yüzeyi olduğu için tasarım dili içeride devam ediyor, ancak dokunduğunuzda yanıyor. Dokunmatik yüzey alanına baktığınızda, pürüzsüz bir yüzeye benziyor, ancak dokunduğunuz anda, ekranda hareket etmek için parmağınızı nereye yerleştireceğinizi gösteren bir kenarlık beliriyor.

LG Gram Stili

Kaynak: LG

İyi görünümüne ek olarak, gram Style dizüstü bilgisayar, Intel 13. Nesil Raptor Lake P-Core CPU ve Gen4 NVMe SSD ile güçlü bir performans da sunuyor. Ultraslim varyantı gibi, Style da yüksek yenileme hızına sahip Parlama Önleyici Düşük Yansımalı bir ekran sunar. Hem 14 hem de 16 inçlik modellerin Thunderbolt 4 ve HDMI bağlantısını desteklediğini ve Dolby Atmos ile sürükleyici ses sunduğunu da belirtmek gerekir.

LG gram Style ve Ultraslim’e ek olarak, şirket standart LG gram 17, 16, 15 ve 14 inç dizüstü bilgisayarlarını da güncelledi. Önceki nesil dizüstü bilgisayarlar gibi, bu modeller de markanın güçlü performans ve hafif, kompakt tasarımın imza kombinasyonunu sunarak üretkenlik ve eğlence için mükemmel hale getiriyor.

LG-gram_01 (1)

Kaynak: LG

17 ve 16 inç LG gram dizüstü bilgisayarlar, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB grafik kartı, Intel 13. Nesil Raptor Lake P-Core işlemci ve Gen4 NVMe katı hal sürücüsü gibi en üst düzey özelliklerle donatılmıştır. Büyük boyutlarına rağmen, serideki tüm modeller 1,45 kilogramdan daha hafiftir ve net görseller için parlama önleyici kaplamaya sahip bir IPS panele sahiptir.

LG, standart modellerdeki ekran teknolojisini de güncelleyerek değişken yenileme hızları için destek ekledi. Şirket ayrıca filmler, müzik ve oyunlar için ses deneyimini geliştiren Dolby Atmos ses desteği de ekledi. Yeni LG gram serisi, önümüzdeki ay Kore’de başlayarak küresel olarak piyasaya sürülecek. Ancak, küresel kullanılabilirlik ve fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

Bu muhteşem LG gram dizüstü bilgisayarlara göz atın!

 • LG Gram 14 Ultra Hafif Dizüstü Bilgisayar PBI

  LG Gram 14

  LG Gram 14, ince ve seksi görünümlü bir tasarımda güçlü bir canavar arayan herkes için mükemmel. Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM, 512GB depolama, 14 inç IPS ekran ve diğer harika özelliklerle birlikte geliyor.

 • LG Gram (2022) PBI

  LG Gram 15

  LG gram 15, tüm bilgilerinizi aynı yerde tutmak için 15 inç IPS ekran, Intel Core i7 işlemci, 32GB RAM ve 1TB NVMe SSD, WiFi 6E desteği, Thunderbolt 4 ve diğer harika özelliklerle birlikte geliyor.

 • LG gram 17 PBI

  LG Gram 17

  LG gram 17’nin 2022 sürümü, 17 inç IPS WQXGA ekran, Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM, 1TB depolama alanı, Thunderbolt 4 ve daha fazlasıyla birlikte geliyor.

Kaynak: LG