Yeni Intel uygulamasını kullanarak Windows 11 bilgisayarınızın telefonunuzla birlikte çalışmasını sağlama


Intel Unison, Android veya iPhone’u Windows 11 cihazına bağlamanıza ve fotoğrafları ve bildirimleri sorunsuz bir şekilde senkronize etme gibi özelliklerin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Kaynak: Unsplash


Akıllı telefon kullanıcılarının uzun süredir karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, cihazlarını Windows PC’lerine veya dizüstü bilgisayarlarına (düzgün) bağlama ve senkronize etme zorluğudur. Birçok şirket konuyu kendi ellerine almış olsa da (Telefon Bağlantısı ile Microsoft bile), deneyim her zaman hissedilmiştir. bozuk. Bu, birçok kullanıcıyı ve özellikle Apple iPhone’lu kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.


Intel Unison nedir?

Eylül 2022’de Intel, Unison adlı bir uygulamayı duyurdu. Unison, üreticisinden bağımsız olarak tüm cihazlar için çalışan bir çözüm oluşturarak Windows kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Uygulama artık indirilebilir durumda ve kullanıcıların Android veya iOS akıllı telefonlarını Windows cihazlarına bağlamalarına izin vererek günümüzde yaptığımız sürekli cihaz değiştirmeyi en aza indiriyor. Uygulamayla, kullanıcılar Windows cihazlarından telefon görüşmeleri yapabilir, belgeleri aktarabilir, bildirimleri kontrol edebilir, SMS mesajları gönderip alabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU
intel Unison Uygulaması

Intel Unison’un göze çarpan özelliklerinden biri, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumluluğudur. Microsoft’un Phone Link uygulaması Windows kullanıcıları için bazı benzer işlevler sunarken, yalnızca Android cihazlar için kullanılabilir. Intel Unison, daha hızlı ve daha sorunsuz bir deneyim sunmak için Wi-Fi Direct veya belirli sürücüleri de kullanır.

Standart özelliklere ek olarak, Intel Unison, akıllı telefon bildirimlerini Apple’ın iPhone-Mac ekosisteminde bile bulunmayan bir özellik olan bir Windows dizüstü bilgisayarla senkronize ediyor. Bu kapsamlı yaklaşım, Intel Unison’u akıllı telefon üreticisinden bağımsız olarak tüm Microsoft Windows kullanıcıları için kullanışlı bir araç haline getirir.

Intel Unison nasıl kurulur ve kullanılır?

Intel Unison’ı kullanmaya başlamadan önce, bilmeniz gereken birkaç ön koşul vardır. Öncelikle, cihazlarınızın yazılımla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Intel, Unison uygulamasının iOS 15 veya üstü olan tüm iPhone’larda ve Android 9 veya üstü sürüme sahip Android cihazlarda çalıştığını söylüyor.

Dahası, Eylül 2022’de Intel, uygulamanın yalnızca Intel Evo cihazlarıyla uyumlu olacağını belirtti. Ancak, HP Pavilion x360’ımıza (Intel 11. Nesil çip ile) yükleyebildik ve uygulama gayet iyi çalıştı. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızın veya PC’nizin Windows 11 2H22 veya daha yenisini çalıştırması gerekir.

Ardından, Intel Unison uygulamasını hem Windows PC’nize hem de akıllı telefonunuza indirip yüklemeniz gerekir. Uygulama, Google Play Store aracılığıyla Android cihazlara, Apple App Store aracılığıyla iOS cihazlara ve Microsoft Store aracılığıyla Windows cihazlara indirilebilir.

Şimdi akıllı telefonunuzda ve Windows cihazınızda Unison uygulamasını açın. QR kodunu tarayarak cihazları eşleştirmeyi, PIN Kodu ile doğrulamayı ve ardından gerekli izinleri vermeyi içeren ekrandaki talimatları izleyin. Kurulum işleminin başarıyla tamamlanmasının ardından, telefonunuz ve bilgisayarınız birbirine bağlanarak bilgisayar ekranınızda bildirimler, çağrılar ve diğer bilgileri almanıza olanak tanır.

Genel olarak, Intel Unison, cihaz kullanımını kolaylaştırmak ve akıllı telefonlarının ve Windows PC’lerinin birlikte daha sorunsuz çalışmasını sağlamak isteyen herkes için değerli bir araçtır. Şu anda uygulama yansıtmayı desteklemese de, yine de bir dizi kullanışlı özellik sunar ve hem Android hem de iOS cihazlarla uyumludur.

Intel Unison’daki bu makaleyi yararlı bulmuş olduğunuzu umuyoruz. Uygulamayı kendiniz denediyseniz, düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda duymak isteriz.

Şimdi bir Windows dizüstü bilgisayar satın almak için en iyi zaman!

 • LG gram 17 PBI

  LG Gram 17

  LG gram 17’nin 2022 sürümü, 17 inç IPS WQXGA ekran, Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM, 1TB depolama alanı, Thunderbolt 4 ve daha fazlasıyla birlikte geliyor. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

 • ASUS VivoBook Pro 16X OLED İnce Dizüstü Bilgisayar PBI

  ASUS VivoBook Pro 16X OLED İnce Dizüstü Bilgisayar

  ASUS VivoBook Pro 16X OLED Slim Laptop, 16:10 en boy oranına sahip muhteşem 16 inç WQUXGA ekran, 16GB RAM, 1TB SSD depolama, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti grafik kartı ve AMD’nin kaputun altındaki Ryzen işlemcisi ile birlikte geliyor.

 • PBI Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 5

  Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 5

  Microsoft Surface Laptop 5, yeni 12. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerden güç alıyor ve 13.5 inç ve 15 inç varyantları mevcut. Her iki aygıt da yeni Thunderbolt 4 bağlantı noktalarına sahiptir ve taşınabilir bir form faktöründe tam gün şarj sağlar.

Görüntüler: Windows Merkezi