Yeni Google Pixel 6a’yı mı yoksa OG Pixel 6’yı mı satın almalısınız?


Google Pixel 6a nihayet bugünden itibaren ön siparişe açıldı. 449 ABD doları fiyatla satılan Google’ın yeni akıllı telefonu, harika bir kamera, mükemmel yazılım deneyimi ve hızlı dahili özellikler sunar. Yeni bir orta sınıf Android akıllı telefon arayanlar için Google Pixel 6a mükemmel bir seçenektir.


Aynı 500 $ fiyat aralığında bulunan başka bir Google akıllı telefonu, geçen yılki OG Pixel 6’dır. Google Pixel 6 hala harika bir satın alma, ancak Google Pixel 6a artık daha ucuz bir fiyata mevcut olduğuna göre, yeni Pixel 6a’yı mı yoksa OG Pixel 6’yı mı satın almanız gerektiğini merak ediyor olmalısınız. Biz de tam olarak bunu deneyeceğiz Bu kılavuzda yanıtlamak için

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Google Pixel 6a yerine Pixel 6 satın alma nedenleri

Düşük fiyat

Pixel 6a fiyat kullanılabilirliği

Kaynak: Google

Kilidi açılmış Pixel 6a şimdi 449 dolardan, Pixel 6 ise 599 dolardan başlıyor. Pixel 6, sekiz aydan uzun bir süredir piyasada olduğundan, iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz. Ancak, Pixel 6a ve Pixel 6’nın kilidi açılmış başlangıç ​​modelleri arasında hâlâ 150$’lık bir fiyat farkı var. Operatör teklifleriyle birleştiğinde, Google Pixel 6a’da çok şey elde edebilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa ancak yine de harika kameralarla Pixel deneyimini arıyorsanız, Pixel 6a, Pixel 6’dan daha iyi bir satın alma gibi görünüyor.

Daha hızlı parmak izi sensörü

İlk uygulamalı videolar, Google Pixel 6a’daki ekran altı parmak izi sensörünün OG Pixel 6’dakinden çok daha hızlı olduğunu gösterdi. Henüz cihazı kendimiz test etmemize rağmen, Google Pixel 6 her zaman eleştirildi. parmak izi sensörü. Birçok kullanıcı, Pixel 6’daki parmak izi tarayıcısının yavaş olduğundan ve çoğu zaman çalışmadığından şikayet etti. Parmak izi tarayıcının anlaşmayı bozabileceği biriyseniz, Pixel 6 yerine Pixel 6a’yı tercih etmenizi öneririz.

Amiral gemisi Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile aynı çip

Google Pixel 6a Tensör çipi

Kaynak: Google

150 $ daha ucuza, Pixel 6a’nın Pixel 6’ya göre avantajlarından biri, aynı amiral gemisi Google Tensor işlemciyle gelmesidir. Bu, yalnızca orta seviye bir cihazda profesyonel düzeyde performansın keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda Google Asistan gibi Pixel 6’da bulunan aynı yazılım özelliklerine de erişebileceğiniz anlamına gelir. sesle yazma, Canlı HDR, cihazda çeviriler ve Face Unblur ve Magic Eraser gibi fotoğraf düzenleme özellikleri.

Ayrıca Oku: Nothing Phone 1 yerine Google Pixel 6a satın almak için 5 neden

Daha iyi pil ömrü

Hem Google Pixel 6a hem de Pixel 6, ~4500 mAh pillerle gelir (Pixel 6’da 4616 mAh ve 6a’da 4410 mAh). Google, hem Pixel 6’nın hem de Pixel 6a’nın 24 saatten fazla pil ömrü sağlayabileceğini iddia etse de, 60Hz ekranı nedeniyle Pixel 6a’daki pil deneyiminin 6’dan daha iyi olacağına inanıyoruz.

Pixel 6’daki 90Hz ekran çok fazla enerji tüketir ve bu da ortalama pil ömrü sağlar. Google Pixel 6a’nın tam incelemesi için Pocketnow’ın YouTube kanalına abone olduğunuzdan emin olun; burada yalnızca akıllı telefonun pil ömründen değil, kameradan ve genel deneyimden de bahsedeceğiz.

Google Pixel 6a Öne Çıkan 2

Kaynak: Google

Hafif ve kompakt

Google Pixel 6a, Pixel 6’ya kıyasla hem hafif hem de kompakttır. Pixel 6’nın ağırlığı 205 gramın üzerindeyken, Google Pixel 6a’nın ağırlığı yalnızca 178 gramdır. 6,1 inçlik biraz daha küçük ekranıyla Pixel 6a’nın boyutları da daha küçüktür, yani ellerinize Pixel 6’dan daha iyi oturur. Taşıması kolay ve kompakt bir his veren bir akıllı telefon arıyorsanız, Google Pixel 6a mükemmel bir seçenektir.

PBI Google Pixel 6a Adaçayı Rengi

Google Piksel 6a

Google Pixel 6a, Google’ın en son bütçeli akıllı telefonudur. Uygun fiyatlı olmasına rağmen Pixel 6a, Google Tensor çipi, Pixel 6 serisi ile aynı kamera yazılımı, yeni bir tasarım ve daha fazlası gibi sınıfının en iyisi özellik ve spesifikasyonlarla birlikte gelir. Google Pixel 6a için ön siparişler 21 Temmuz’da başlayacak.

Google Pixel 6’yı Pixel 6a yerine satın alma nedenleri

Birinci sınıf malzemeler

Google Pixel 6 ön ve arka

Kaynak: Pocketnow

İki akıllı telefonun tasarımı neredeyse aynı olsa da, iki akıllı telefonu oluşturmak için kullanılan malzemelerde büyük bir fark var. Metal çerçeveli Pixel 6a, ancak Google, telefonun elde daha az kaliteli hissettirmesi için 3D ısıyla şekillendirilmiş kompozit bir arka kısım kullanmayı seçti. Ayrıca ön tarafında neredeyse on yıllık bir Gorilla Glass 3 bulunuyor. Öte yandan Google Pixel 6, önde ve arkada çok daha yeni Gorilla Glass Victus ve birinci sınıf hissi koruyan bir alüminyum metal çerçeve ile birlikte gelir.

Daha yüksek yenileme hızı ekranı

Ekrana baktığımızda Pixel 6, Pixel 6a’dan çok daha iyi bir ekran sunuyor. Pixel 6’nın ekranı daha büyük (Pixel 6’da 6,4 inç’e karşı Pixel 6a’da 6,1 inç) – ekranınızdaki her şeyi aynı anda görmenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda daha yüksek 90 Hz yenileme hızını da destekliyor. Pixel 6a, 60Hz ekranla birlikte gelir.

Sosyal medya uygulamalarının bile yoğun kaynak tükettiği bu gün ve çağda, yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olmak, müşterilerin akıllı telefon kullanırken sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlar. Ekran, takılmalar ve gecikmeler konusunda titiz biriyseniz, 6a yerine Google Pixel 6’yı tercih etmenizi öneririz. Her iki akıllı telefonun da HDR oynatmayı destekleyen ve FHD+ çözünürlüğe (2.400 x 1.080 piksel) sahip OLED ekranlara sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha yüksek kaliteli kameralar

Google Pixel 6 kamera özellikli

Hem Google Pixel 6 hem de Pixel 6a, bir birincil kamera ve bir ultra geniş kamera olmak üzere çift kamera kurulumuyla gelirken, Google Pixel 6 daha yüksek kaliteli lenslere sahiptir. Pixel 6, f/1.85 diyafram açıklığına ve OIS’ye sahip 50 MP genişliğinde bir birincil kameraya ve 114 derecelik görüş alanına sahip 12 MP ultra geniş sensöre sahiptir. Öte yandan Pixel 6a, 12MP birincil sensör ve 12MP ultra geniş sensör ile geliyor.

Düşük piksel sayısı, Pixel 6a’daki kameranın kötü olduğu anlamına gelmez. Aslında, aynı ISP’ye sahip akıllı telefonlar nedeniyle gerçek hayatta farkı anlayamayabilirsiniz, ancak Pixel 6 kadar iyi olmayacağı kesin. Pixel 6 ile çekilen fotoğraflar biraz daha yüksek olacaktır. ayrıntı ve parlaklık, 6a’nın üzerinde bir avantaj sağlıyor.

Daha hızlı kablolu şarj, kablosuz şarj desteği

Her iki akıllı telefon da benzer pil kapasitesine sahipken, Pixel 6 biraz daha hızlı kablolu şarjı destekler. Pixel 6, 21W hızlı şarj desteğiyle gelirken, 6a yalnızca 18W’a kadar kablolu şarjı destekler. Aradaki fark çok büyük olmasa da Pixel 6’nın daha hızlı şarj olması, aceleniz olduğunda işinize yarayabilir. Pixel 6’nın 6a’ya göre bir diğer avantajı da Qi kablosuz şarjı desteklemesi – 6a’da tamamen olmayan bir şey.

Daha fazla depolama ve RAM istiyor

Piksel 6 elinde

Kaynak: Pocketnow videosu

Pixel 6 ayrıca küçük kardeşinden daha fazla RAM ve depolama sunar. 8 GB LPDDR5 RAM ile birlikte gelir ve 128 GB ve 256 GB yapılandırmalarında mevcuttur. Öte yandan, Pixel 6a yalnızca 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile gelir — depolamayı MicroSD ile genişletme seçeneği yoktur ve 256 GB varyantı da yoktur. Akıllı telefonunuzda çok fazla fotoğraf çeken veya çok fazla medya depolayan biriyseniz, Pixel 6a yerine Pixel 6’yı kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Google Pixel 6 Mercan Rengi

    Google’dan uygun fiyatlı amiral gemisi!

    En yeni Google Pixel 6 akıllı telefon, şu anda alabileceğiniz en iyi Android akıllı telefonlardan biridir. Google’ın kendi özel Tensor yonga seti, 50 MP kamera, Android 12.1, birinci sınıf malzemeler ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir! Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’daki fırsatlara göz atın.

  • PBI Google Pixel 6a Adaçayı Rengi

    Şimdi ön sipariş için hazır!

    Google Pixel 6a, Google’ın en son bütçeli akıllı telefonudur. Uygun fiyatlı olmasına rağmen Pixel 6a, Google Tensor çipi, Pixel 6 serisi ile aynı kamera yazılımı, yeni bir tasarım ve daha fazlası gibi sınıfının en iyisi özellik ve spesifikasyonlarla birlikte gelir. Artık aşağıda verilen bağlantıları kullanarak Pixel 6a için ön sipariş verebilirsiniz.